En Son Ne İzlediniz/Oynadınız/Okudunuz? Yorumunuz&Naçizane Notunuz 🎬🎮🃏

(fza) #834

Devasa spoiler olmasa da filmden direkt bilgi vermek spoilera giriyor. Onları düzeltir misin?

(Mrs Mercedes'i Arıyor) #835

W.D. Gaster ile karşılaşabildin mi?

(Berk Kaynak) #836

Arkadaşım da sordu aynı soruyu ancak göremedim. Sanırım ona binayen birçok gizemli olay varmış. Oyunu oynarken anlamlandıramadığım birkaç garip olay da dahil. Durduk yere çalan ama ses vermeyen telefon ondan diyorlar. Bir de laboratuvardaki sisi dağıtmadan önce “insan şeklinde bir şeye çarptın” gibi bir yazı çıkıyordu. Sen karşılaştın mı?

(Mrs Mercedes'i Arıyor) #837

Ben de Gaster hakkında konuşan tatlı hayaletimsi ufağı gördüm. Sırf görürüm ihtimaliyle tekrar oynayasım var da girdin mi çıkamıyorum oyundan ve oyun bana zor geliyor :frowning:

(Berk Kaynak) #838

Şimdilik daha gören yok sanırım. Sadece teori videoları var internette. Açıklanmayacak bir oyun gizemi de olabilir yalnızca, sadece onu aramak için girmeye değmez sanırım.

Eğer dövüş mekaniğindeki zorluktan bahsediyorsan tamamen el alışkanlığı aslında. İlk 4-5 saatten sonra çok alışmıştım.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #839

@SvartirSandar O işler RNG ile oluyor oyundaki ismiyle ‘fun value’.Burak şanslıymış Gaster hayaleti ile karşılaşmış.

UNDERTALE Harabeleri
(Mrs Mercedes'i Arıyor) #840

Bu teoriyi ben de izledim. Sadece 66da çıkıyor olması üzdü

(Geek Velet) #841

Lego Ninjago: Bilemiyorum Muhit, Lego filmü gibi durmuyor, çok fazla Lego olmayan CGI var, rahatsız ediyor. Film Transformers gibi ruhsuz başlıyor, yükseliyor, yükseliyor ama bir Lego kalitesinin çok altında kalıyor.
6.5/10

(Boş İnsan) #842

Coco

Kız kardeşimin karne hediyesiydi anca gidebildik. Bu kadar güzel olacağını düşünmemiştim ama gerçekten hem çok eğlendim hem de çok duygulandım. Puan 8.5/10

(Liquidman) #843

Professor Marston and the Wonder Women

Wonder Woman’ın ve ‘‘yalan dedektörünün’’ yaratıcısı olan Profesör Marston’un çok ilginç hikayesini anlatıyor film. Hikaye gerçekten epey ilginçti, ben beğendim. Film düşündüğümden daha az Wonder Woman hakkındaydı ama bitince bunun bir eksi olduğunu düşünmedim. Herkese tavsiye ederim. 7,5/10

(korhan) #844

The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo
10-15 dakikalık beş bölümden oluşan bir YouTube dizisi. Bir şeye en son ne zaman bu kadar güldüm hatırlamıyorum. Şaşırdım da baya gerçekten kaliteli olmuş. Dekoru ve bazı kamera açıları sıkıntılı olsa da (ki bütçesiz bir dizi normal) böyle doğal diyaloglar ve oyunculuklar çoğu televizyon dizisinde bile yok. Bazı sahnelerin kurgusuna hayran kaldım hatta. Kısaca oldukça kaliteli bir karakter ve durum komedisi olmuş. Taptaze mizah. Umarım birilerinin dikkatini çeker de televizyona taşınır. 9/10

(öğnkü) #845

İzledim - Eternity and a Day 9/10

Film hakkında ne diyeceğimi hiç bilmiyorum. Boğazımda hala bir yumru var bunları yazarken. Uzun süredir ilk defa bir film beni bu hale getirdi. Alexandre’nin içinde hissettiği o yalnızlığı, duyduğu pişmanlıkları yüreğimde hissettim. Sersemledim. Aldığı Altın Palmiye’yi sonuna kadar hak etmiş.

…Sen uyandıramayacağım kadar uzaktaydın. Üzerimde hala sıcaklığını hissediyorum. Beni hayal ettiğini hayal etmeye cesaret edemiyorum! Ah Alexandre! Bir an bile inanabilsem buna, koca bir çığlık oluverirdim sadece.

Neden, anne…
Neden hiç bir şey beklendiği gibi olmadı
Neden?
Neden çürüyüp gider insan… Sessizce…
Acıyla ihtiras arasında parçalanarak?

Neden sadece ve sadece kendi ayak seslerimi duydum evin içinde?
Neden?
Söyle bana, anne…
İnsan neden bilmez nasıl seveceğini?

(.) #846

Punch-Drunk Love

Bir süredir izlemek istediğim bir filmdi. En başta sıkılırım sandım ama çok güzel ilerledi detaylar çok hoştu, çekimler, renkler, oyunculuklar. Adam Sandler’ın karakteri özellikle de.
Çok naif diyebileceğimiz bir karakter olması bir yandan üzüyor, bir yandan güldürüyor. Beklemediğim şaşırtan sahneler vardı, dönüp dönüp izlediğim yerler oldu.
Özellikle de şu sahne;

(hala izliyorum :joy:)

Çok eğlenerek izledim.Tavsiye ediyorum. 8 /10

(alp tamer) #847

En son PKD - Vulcanın Çekicini okudum 9/10 veririm, 10 vermememin sebebi ise Androidler elektrikli koyun düşler mi ? adlı bir kitabın olması. Vulcanın Çekicinde PKD’nin paranoyası yüzümüze vuruyor. gerçek hayatta da olduğu gibi…

(I hope they remember you) #848

Diziden gaz alıp seriye başladım.
Dizideki Punisher ile buradaki Punisher evet farklı. ÇR’ de kan ve vahşet almış başını gidiyor. Bir yerde adamın birinin taşaklarını kesip pet bardağa dolduruyorlar ve adamın eline verip yolluyorlar.
Micro’ yu dizide de sevmiştim ama ÇR versiyonu biraz daha baskın bir tip. Şişman ve de gözlüklü olması da iyi bir tasarım olmuş. Keşke dizide olan Micro’ da en azından görünüş açısından çizgi roman versiyonuna benzeseydi.
Alın okuyun geekler. .

(fza) #849

Yorumunuz&Naçizane Notunuz

(I hope they remember you) #850

Bir yanlışlık oldu ama düzeltildi :joy:

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #851

Ölümlü Dünya’yı izledim.

Valla bence olmuş, ben beğendim. Hatta Arifv216’dan daha çok beğendim. Bol bol güldüm. Filme karşı en büyük endişem çok fazla komedi komedi olup, fazla cıvık kalmasıydı. Ama gayet kararındaydı film, bi’ Guy Ritchie tadı verdi. Filmi fazla Feyyaz Yiğit üzerine olmasından dolayı eleştirenler olmuş. Bence bu durum okey, çünkü beni bayaa güldürdü kendisi. Aksiyonu da fena değildi hiç.
Tek tad kaçıran kısmı, kızın beni babamdan isteyin dediği sahneydi. Çok gereksiz ve yersizdi o sahneler. Ama neyseki onu da çok uzatmadılar. Ali Atay devam etsin yönetmeliğe. Bence gayet başarılı.

(Ataberk ) #852

Kader Kılıcı’nı okudum.

Bu evren beni acayip içine çekiyor arkadaşlar.Sapkowski masal anlatıyor gibi ancak bu türe o kadar farklı bir yorum getirmiş ki hayran olmamak elde değil.Ayrıca Sapkowski diyalog yazmayı da çok iyi beceriyor.Her iki kitapta da çok beğendiğim ve not aldığım diyaloglar oldu.

Son bir kitap kalması üzüyor.Hızlı çevirin lütfen tüm seriyi demekten başka şansım da yok gibi.

Bu kitap ile birlikte Yennefer’e karşı yumuşadım diyebilirim.Kendini beğenmiş,sinir bozucu bir büyücüden fazlası bu kadın.Geralt’ın kitabın sonunda Ciri için söylediği sen biraz fazlasısın lafı Yennefer için de geçerli.Ciri demişken,Geralt ile tanışmaları ve başlarından geçenler çok güzeldi.

Dandelion ile Geralt bir hikayede birlikte ise o hikaye ayrı keyifli oluyor.Acayip bir dostluk.Dandelion sayseinde tanıştığımız Essi Daven de muhteşem bir karakterdi.Geralt ile diyalogları,bilgisi ve olaylara yaklaşımı ile beni acayip etkiledi.Neredeyse 50 sayfada tanıyıp,sevip,ölümüne üzüldüğüm bambaşka bir karakter oldu.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #853

Kader Kılıcı’nın romantizmi beni biraz sıktı açıkçası. Kaprisler filan.

Hani şahsen biraz bayat bulduğum yerleri oldu.