En Son Ne İzlediniz/Oynadınız/Okudunuz? Yorumunuz&Naçizane Notunuz 🎬🎮🃏

(fza) #874

CS sonunu söylemeseydi keşke.

(Winston Smith) #876

Hayvan Çiftliği

Domuzlar eve taşındığında Snowball’da hiç ses çıkartmıyor, veya daha iyi meyveleri yemiyi kabul ediyor

(fza) #877

Snowball savaştan hemen sonra çiftlikten gönderilmişti diye hatırlıyorum.

(B) #878

Three billboards outside ebbing missouri

Son zamanlarda izlediğim en iyi film. Oyunculuklar ödüllendirildiği , konuşulduğu kadar varmış.
Martin McDonagh en sevdiğim yazarlardan biriydi. Sinemadan önce uzun yıllar tiyatro oyunları yazmasından mı kaynaklı bilmiyorum ama senaryolarından hep çok zevk aldım. Bu filmde hem inbruges’den hem de seven psychopath’tan çok daha iyi bir iş çıkarmış.
Herkese tavsiye eder miyim bilmiyorum ama beni çok etkiledi. Çok sevdim. Uzun uzun övmek, göklere çıkarmak istiyorum ama üstüne biraz düşünüp, objektif bir şekilde yorumlamak istiyorum.

(Winston Smith) #879

değirmeni savaştan önce mi yoksa sonra mı proje olarak tanıtıyorlar di?

(fza) #880

Sonra, bayağı sonra. Snowball vs kovulduktan sonra ortaya çıkan bir şeydi.

(Winston Smith) #881

değirmeni yapma fikri Snowball’a ait değil miydi?

(Muhsin Bayram) #882

I Kill Giants okudum.

Wow. Just wow. Abartmadan konuşuyorum, bugüne kadar binlerce çizgi roman okudum, ama hiçbiri beni oturup hüngür hüngür ağlamanın eşiğine bu kadar getirmedi. Hikaye 7 sayıdan oluşuyor. Joe Kelly her sayı ile dramanın dozajını yavaş yavaş arttırmış. Ana karakteri tanıdıkça bir şeylerin yerine oturduğunu hissettim. 6. sayıda ise asıl gerçek yüzüme öyle bir çarptı ki dokunsalar ağlayacaktım.

11/10

(meşe) #883

Three Billboard Outside Ebbing, Missouri

Martin McDonagh sevdiğim bir yönetmendir. Kara mizahın altından hep çok iyi kalktığını düşünürüm. In Bruges, 7 Psychopath gerek sinematografisi gerek de özgün konularıyla harika işlerdir bence. Buna da son dönemlerde izlediğim en özgun konuya sahip film diyebilirim. Filmde dram-mizah seviyesini çok iyi tutturmuş ve ortaya iyi bir iş çıkmış.
Bir ara sende mi political correctness için ruhunu sattın dedim ama neyse ki beni haksız çıkardı.

Karakterlerin gerçekçiliği başroldeki hanımefendinin oyunculuğu tek kelimeyle müthişti. Diğer oyuncularla da diyecek söz yok. Ama gercekten başrol en iyi aktirist ödülünü hak etmiyor değil. (The post hariç diğerlerini görmedim gerçi )

Darkest Hour
Churchill sevdiğim bir tarihi karakter bu yüzden ne kadar objektif olabilir bilmiyorum. Çok kisa bir dönemi anlatması, film süresinin ortalama üstü olmasına rağmen beni sıkmadı. İlginiz varsa izleyin derim. Hoşuma giden şeylerden biri de Hollywoodvari kahramancılık oynamamalırıydı.
Ayrıca eklememeliyim ki, Gary Oldman müthiş oynamış makyajı, aksaanı beni gerçekten tatmin etti.

(fza) #884

Öyledir belki de, çok net hatırlamıyorum.

(Ali) #885

Değirmene ilk başta Napoleon karşı çıkıyordu. Snowball şut yedikten sonra Napoleon yapılmasına karar verdi ve en başında benim fikrimdi dedi

(claude pure) #886

Doktor Ox’un Deneyi - Jules Verne

Verne yine şaşırtmadı ve keyifli bir yolculuğa çıkardı beni. Bölüm başlıkları, okurla konuşmalar mest etti kitap boyunca. Konusunun, karakterlerin ilginçliği, bu ilginçliği destekleyen bilimsel açıklamalar, her bir şey çok hoştu.

Verne severler kaçırmasın :heart:

(Dipsomanik Kullanıcı) #887

Snowball ile görüşmeye devam eden hayvanların neden sorulur sorulmaz görüştüklerini kabul edip ölmeyi göze aldıklarını anlayamamıştım ben. Biri beni de aydınlatabilir mi?

(Sonlu Bir Varlık) #888

Komünist basın yayını göndermesi olduğunu düşünüyorum

(Sonlu Bir Varlık) #889

The Nightmare Before Christmas
Adeta bir baş yapıt stop motion özelliğiyle yapılmış bir filmden bu kadar ayrıntı beklemiyordum ancak beni yanılttı.
Konusu stop motion tekniğine en uygun konu olabilir. Akıcılığı kişiden kişiye değişir sıkılıp kapatma veya atlayarak izeleme ihtimaliniz var.

İzlemeyenlere tavsiye edilir.

Filmin ana fikri hayatımızı anlamlandırmamıza yardımcı olabileceğini düşünüyorum: doğamız gereği bazı şeyleri yapmamız imkansız olduğu gerçeği…

(korhan) #890

Filmi geliyor bakabildin mi fragmanına falan? !f’in takviminde de gördüm hatta yanılmıyorsam.

(Liquidman) #891

Müzikleri de ayrıca şahanedir. Müzikal kategorisinde sevdiğim tek film.

(sergen) #892

Last Jedi

Snoke’nin odasında dövüş hoşuma gitti. Bir de bol bol Luke’u gördüğüme sevindim. Ancak bunları çıkartırsak geriye bir şey kalmadığını düşünüyorum. Bu bir Star Wars filmi olmasa daha çok sevebilirdim gibi geliyor.

(fza) #893

Serideki tek iyi ışın kılıcı dövüşü bence, ben de çok beğendim.

Bayağı harcanmıştı bence, üzüldüm karakteri kullanış şekillerine. Salak gibi olmuş.

(sergen) #894

Luke konusunda üzüldüğüm tek şey, Jedi kurallarına ters olmasına ve Dart Vader’ın kötüden iyi tarafa geçebildiğini görmüş biri olmasına rağmen yeğenini öldürmeye çalışması… Çok saçma.