En Son Ne İzlediniz/Oynadınız/Okudunuz? Yorumunuz&Naçizane Notunuz 🎬🎮🃏

(Geek Velet) #915

GoT izlemedim :thinking:

(fza) #916

Güzel dizi ama Arya’yı başka biri oynasaydı diyorum her seferinde; sırf o oynamasın diye karakterin ölmesini istiyorum en kısa sürede. Aşırı sevimsiz bir suratı var, çok itici.

(Gizem) #917

Katılmıyorum. Dizinin seçilen en iyi 3-5 castından biri bence

(fza) #918

Performans olarak başarılı bir oyuncu zaten, benim sorunum direkt tipiyle.

(Umur) #919

Adana 01… İlk sezon o acemiliğe, o parasızlığa rağmen idare ederdi. Ancak o senaryo çok boş kalıyordu genelde, karakter derinliği yoktu, karakter yoktu neredeyse. Her şey bir anda yaşanıyordu. İkinci sezonu açtım biraz baktım, düzelmişler, sahneler güzelleşmiş, acemilik biraz gitmiş, senaryo daha bir dolu olmuş. Genel olarak kötü değil, çerezlik bir yapım olmuş. Helal olsun.

DOOM, oynadım. Çok güzel olmuş be… O nostalji, 90ların klasik oyunları yeni grafiklerde harika olmuş. Çok zevk alıyorum oynadıkça 10/10

(İbrahim Özaydın) #920

Wolfenstein the new order (8.5/10)
Evet 2.oyun bile çıktı biliyorum ama şimdi fırsat buldum anca. Her seferinde Nazi öldürmeye inanılmaz doymuş olarak oyunun başından ayrıldım. Senaryo sıkmadan takip edebileceğiniz yapıda ve karakterler o kadar da ilginç olmasa da bağlılık kurabiliyorsunuz kolaylıkla. Oyun mekan tasarımları gerçekten şahane bazı yerlerde sizi baya zorluyor ( cringe geçirdiğim yerler oldu çok olmasa da). Shooter mekaniklerinden bahsetmeye gerek bile yok fps olarak ohh be dedirtiyor hakkaten çok tatmin oluyorsunuz o açıdan. Ben ps4 ’ te oynadım grafikler gayet hoştu ve diyebileceğim oynamayı düşünen varsa lütfen benim kadar bekletmesin.

(sergen) #921

The Man From Earth: Holocene

İyi bir devam filmi nasıl kötü yapılır ı çekmedikleri için gerçekten mutlu oldum. İlk film benim için çok ayrı yeri olan ve harikulade diyebileceğim bir film. Bu ise ilk filmdeki teatral havadan sıyrılmış ve john’un yaşadığı hayatlardan birinde başına gelen bir şeyi görmüş olduk ki bu çok coşulacak bir durum oluşturmuyordu. Filmde yeni bir şey görmedik. Hatta ilk filmdeki iddiaları çürütmeye yetecek kanıtlar bile gördük diyebilirim.

Çok iyi değil ama The Man From Earth izleyip seven biri, boş zamanında açıp izleyebilir.

Film dışında demek istediğim bir şey var. Bu filmi gidip sinemada izlemek zorunda değilsiniz. Yönetmen filmin başında ve sonunda filmi internete kendilerinin yüklediğini ve eğer isteyen olursa manfromearth.com üzerinden bağış yapılabilceğini söyleyen bir not bırakmış. Buna neden olarak da sosyal bir deney olduğunu ve insanların takdir ettikleri şey için para ödeyip ödemediklerini görmek için böyle bir şey yaptıklarını söylüyor. İlginç bir düşünce, ne kadar toplayacaklarını merak ediyorum.

Filmin sonunu ucu açık bırakarak bitiriyorlar(ki bunu yine yönetmen söylüyor) devam filmi veya dizisi çekebileceklerini söylüyor. Ben bu filmin bu haliyle bırakılmasını isterim. Ancak eğer ki bizim yaşlı john’u katil yapacaklarsa ilginç bir mini dizi serisi olabilir. Tabi bu john’un bütün hayat görüşüne ve yaptığı işe hakaret olur.

(Geek Velet) #922

The End Of The Fucking World ilk iki bölümü izledim. Yorumum şu ki karakterlerin motivasyonları yokmuş gibi gözükse de bazı noktalarda (sadece ilk iki bölüm içşn konuşuyorum) bunu oyuncular, müzik ve yönetmen çokiyi vermiş. Kurgu güzel, yaratıcı, komik, ama aynı zamanda dramatik güzel bir dizi.
10/10

(Iron Man) #923

GET OUT

Film hakkında iyi kötü birçok eleştiri okudum. Geçen seneki Moonlight ve La La Land bu kadar konuşulmuş ve ben beklentiyi nirvanaya çıkardığım için istediğim tatları alamamıştım. Bu filmden de tat alamayacağımı düşünüyordum fakat oldukça yanıldım. Film belki mükemmel değildi ama tatmin ediciydi. Oyunculuklar, konu ve işleyiş bakımından güzeldi. Müzikler hoşuma gitti. Ama problem şu ki bu film Oscar adayı olmayı hak ediyor mu? Yani bu yıl filmler bakımından pek iyi bir yıl sayılmazdı. Hatta geçtiğimiz birkaç yıl da öyle ahım şahım filmler vermedi bize. Bu kıtlıkta aday olması normal gözükebilir.

Lan yalnız o parti kısmı çok sinir bozucuydu be. Yaşlılara toplu katliam yapasım geldi.

(büşra) #924

Bana uzun zaman sonra seri olayları sıkılmadan izleten bir yapım oldu desem sanırım abartmış olmam. Sanki biri benim sevdiğim şeyleri tek tek seçip dizi yapmış gibi. Yarım saatten kısa süren bölümler, bol bol absürt espiri ve sevdiğim şeylere yapılmış gönderme -düşünün bir yapımda hem İlahi Komedya’ya hem Friends’e gönderme yapılabiliyor.- ve elbette bu kadar ağır bir konuya rağmen yapılan plot twistler sayesinde hiç düşmeyen bir tempo. Dizi gerçekten başladığı noktadan bambaşka bir yere geldi gelecek sezonu merakla bekliyorum. 10/10

:ice_cream:

Diziye bir başlık da açacağım sanırım ama önce bu başlıkta biraz öveyim istedim. Eheh. :cherry_blossom:

The Good Place Yoğurtçusu 🍨
(Gizem) #925

:clapper:call me by your name
Büyük bir beklenti ile izlediğim için beklediğimi alamadım lakin bu demek değil ki kötü bir film. Özellikle görsellik olarak çok iyi bir filmdi. Duygusal olarak ise istediğimi alamadım 7.5/10

(Liquidman) #926

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri ( Kendim yazdım :wink: Azıcık yardımla :roll_eyes:)
Laf arasında bir sürü konuya çok güzel değinen, anlatmak istediği ana hikayeyi çok net bir şekilde anlatan, büyük bir dramın içinde bile insanı güldürmeyi başaran, şahane oyunculukları ve güzel sinematografisiyle mis gibi film olmuş. Martin McDonagh’ı da sever sayarız yine şaşırtmadı. 8,5/10

The Disaster Artist
Abi… Çıldırdım izlerken. İnanılmaz keyifliydi. Bundan önce bir de The Room izlemeyi denedim, yapamadım :smiley: İleri sara sara 20 dk falan izleyip bitirdim. Matrak 1-2 arkadaş ile oturup sonuna kadar izleyip anırarak gülebilirmişim geldi yine de. Neyse efenim, James Franco’ya verin ne kadar ödül varsa fazla uzatmayın. Harika bir performansı var. Hem yönetmen hem oyuncu olarak. 9/10

(alana) #927

Virgülü unutmuşsun… :confused:

(.) #928

Lars and the Real Girl

Zamanın nasıl geçtiğini anlamadım izlerken, çok keyifliydi ve hemencecik bitti sanki. “Acaba gerçekten böyle bir şey ile karşılaşsam nasıl tepki verirdim? Ne yapardım?” diye düşünmeden edemedim. Ryan Gosling’in oyunculuğu çok iyiydi, karakterler güzeldi. Genel olarak sıcak bir filmdi, yüzünüzde de bir tebessüm bırakarak bitiyor.:innocent: Bianca’ya sevgilerimi gönderiyorum :hugs: 8.5/10

(Iron Man) #929

The Post

Basın ne kadar özgür olmalı diye soruyordum kendime bu filmden önce. Filmi bitirdikten sonra basının tamamen özgür olması herkesin faydasına diye düşünmeye başladım. Gerçekten güzel bir başarı öyküsü olmuş. Oyunculuklar güzeldi. Özellikle filmin başında Tom Hanks ne arıyor bu filmde desem de film sonunda onun oyunculuğuna hayran kaldım. Merly ise bana uzak bir oyuncu ya. Beğenmiyorum o kadının oyunculuğunu. İşte tüm bunlara rağmen Oscar adayları arasında en beğenmediğim film oldu. Çünkü gazetecilik vs ilgimi çekmiyor. Verdiği mesajları ve oyunculukları beğendim fakat sıkıntıdan patladım. Neyse gönlüm bu filmden yana değil Oscar’da. Umarım almaz.

(🔫) #930

American Assassin

Valla Dylan O’brien ergeni var diye aylardır izlemeyi ertelediğim filmdi. Ama hiç umduğum gibi çıkmadı ne yalan söyleyeyim, yiğidi öldür hakkını yeme. Filmin kadrosunda baya usta oyuncular var film sürüklüyor tabiki filmde propagandanında alası var. Filmin en buyük sorunu filmin başında bambaşka bir konu işleyip sonrasında konuyla alakasız saçma sapan bir konuya yönelmesi. Onun dışında aksiyonu güzel film. 30 dakika kadar süresi İstanbulda geçiyor ve baya türkçe konuşmalar var ama sormayın rezalet. Bunların dışında filmi beğendim vakit geçirmelik gidin izleyin.

(Geek Velet) #931

Kayıp Kahraman
Rick Riordan
Okul tarafından zorla okutulan bu kitaptan nefret ettim. Birincisi Karakter motivasyonları, ya bu nedir, her karakter sürekli değişim içinde ve karakter değişimi için de çok şey yaşamıyorlar. Bazı diyaloglar çok güdük. Mantıksızlıklar deli gibi. Ve en büyük günahı, kitap hayal etmene izin vermiyor, Türk Çocuk Edebiyatı gibiydi kitap ya, vallaha hayal edemedim mekanları kafamda ya. Karakterleri hayal edemedim, kafamda oturmadılar. Onun dışında kitap çok didaktik bazı noktalarda. Kitapta en az yüz kez “Piper’dan çok hoşlanıyorum” veya “Jason’dan çok hoşlanıyorum” düşüncelerini okudum. Kitap kurgu olarak bir BvS, aşk hikayesi olarak bir “Wattpad”. Onun dışında büyük bir Harry Potter ve Ölüm Yadigarları. Piper:Zeki, bilgili ve ukala. Jason:Asıl kahraman ve Melez Kampı’na yeni gelen ve eski hayatını bilmiyor. Leo: Jason’ ı içten içe kıskanan becerikli çocuk. Ne kadar Harry Potter bir hikaye ve kötü bir Harry Potter anladınız mı? :smiley:

(Ülkü Bozkurt) #932

Orijinal seriyi okuduysan eğer belki 2.kitap olan ‘Neptün’ ün Oğlu’ nu seversin. Orijinal seriden karakterler var çünkü. Bu arada ilk kitap hakkındaki düşüncelerine katılıyorum :smile:

(Geekiz ama ergeniz) #933

Counterpart 2.bölüm
Bu diziden cidden haz alıyorum ve bu bölüm cidden mükemmel idi bence.Klasik müzik içime işledi resmen. Anladığım kadarıyla her bölüm ekibin üyelerinden birinin normal hayatına bakış atıyor. Bu bölüm de öyleydi. Ama 55 dakika bu dizi için biraz uzun. Hatta maalesef 3.bölümü 20.dakikada bırakmak zorunda kaldım.zaten 15 dakikası Qayle ın uçkursuzluğu ile geçti.Dizi iyi ama benim gibi bir öğrenci için çok yorucu bir dizi. Muhtemelen sınavlar bitince devam edeceğim.
Bölüme puanım 8.5

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #934

Asıl seriyi okumadan Kayıp Kahraman’ı okursan böyle olur, çoğu mekan ve karakterin asıl betimlendiği yerler Percy Jackson ve Olimposlular seririsi.