En Son Ne İzlediniz/Oynadınız/Okudunuz? Yorumunuz&Naçizane Notunuz 🎬🎮🃏

(Berk Kaynak) #935

İlginçtir, Percy Jackson serisinin karakter motivasyonu vermede diğer çocuk romanları arasında çok ileride olduğunu düşünürüm her zaman. Kesinlikle çok karakterli girift yapısı ilginç hikayelere gebe oluyor. Öyle ki adam bir daha hep aynı formül üzerinden onlarca dünya mitolojisi romanı çıkardı ancak hiçbiri Percy Jackson ya da Olimpos Kahramanları kadar başarılı değil. Süregelen mekan tasarmları ve tanrısal tasvirler sana kesinlikle katılmadığım biçimde çok başarılı. Özellikle tanrıların Yunan ve Roma kişilikleri arasındaki ikili farklar çok hoş bir detay olmuş ve iki kültürün de mekansal özelliklerini taşıyor üstünde.

Biraz sanki hoşuna gitmeyen kitaba kılıf bulmuşsun gibi geldi bana Egecim. :slight_smile: Bu arada sıkıntının kaynağı Audo’nun dediği gibi Percy Jackson serisini okumamandan kaynaklı yüksek ihtimal. Buna dair bir ibare yazmamışsın ama, sanırım okumadın.

(Baha Koltan) #937

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Coen’leri anımsatan, hiperrealist bir tabloya benziyordu. Film bize işlenmemiş bir şey vermedi. Ama verdiği şeyi o kadar gerçekçi verdi ki, etkilenmemek imkansız! Kurgu çok iyi, oyunculuklar çok çok iyi, senaryo mükemmel. Özellikle 3-4 tane hikaye bağlantısı var ki, muazzam… Kesinlikle izleyin.
P.S. : Portakal suyu sahnesinde hüzünlenmeyen bizden değildir .

Naçizane : 8.6/10

(Geek Velet) #938

Okumadım gerçekten de, ama kitap yeni bir seri başlattığı için bundan başlamak istedim, ama kabul edin HP7’ye çok benziyor. :slightly_smiling_face:
Sevmememin en büyük sebeplerinden biri de kitaptan beklentimin çok yüksek olmasıydı. Harry Potter kadar beğenmeyi beklediğim için. :slightly_smiling_face:

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #939

Bu yeni bir seri başlatıyor diye Star Wars’a Force Awakens’tan başlamak gibi bir şey ama.

(Berk Kaynak) #940

Harry Potter ve Ölüm Yadigarları ile 3 karakter dışında hiçbir ortak yanı yok neredeyse. Özellikle sonraki kitaplarda ana karakter sayısı 6-7 gibi sayılara çıkıyor ve olayları 7 kişinin gözünden okuyoruz. İnanılmaz bir dinamik katıyor bu da bir yerde. Tabii sevmediğiniz karakterlere gelince baymak sevdiklerinize gelince coşmak olası. Nitekim bu biraz akıcılığı öldürebiliyor.

(Geek Velet) #941

Audo bakış açına bayılıyorum
@SvartirSandar haklısın, Jason ve Piper’la bağ kuramadığım için onların bölümünü okurken son 60 ve ilk 100 sayfa dışında baydım.:slightly_smiling_face:

(Fransuva'nın Ayranı) #942

Sen percy jakcson şimşek hırsızı oku. Gelip burada öveceksin.

(Geek Velet) #943

Muhit o kadar övüyorsa bir bildiğiniz vardır,Percy Jackson okuyacağım.:+1:

(Ülkü Bozkurt) #945

ZL1W0

([Godwoken]) #946

Atomic Blonde

Aman tanrım diyerek başlamak istiyorum. Ne kadar muhteşem :fu: bir film.

Ters köşenin olduğu aşikar bir filmdi.

Fakat yiğide hakkını teslim edelim, dövüş sahneleri iyiydi. Gerçekçiydi. İnsanüstü kareografiler yoktu.

Bunun yanı sıra filmi izlememdeki temel motivasyon tek başına Charlize Theron’du.

Satchel ortaya çıkana kadar filmde olayların takibi çok zor.
Laselle kim? Bu ajanlar burada ne yapıyor? Neden İngilizler, Ruslar, Amerikalılar birbirini öldürmeye çalışıyor? diye uzun uzun düşünüyorsunuz. (Elbette temel odak aşağı yukarı belli fakat film bunu veremiyor.)

Görsel açıdan hoş, müzikleri filmin en iyi noktası.

Eksileri;

• -2 puan, filmin adından dolayı (Atomic Blonde ne lan*)
  • -2 puan, hikayenin ucuz olması.
  • -2 puan, twistlerin kalitesizliği. ( Bridge of Spies’da bile daha kaliteli.)

Artılarına gelecek olursak;

• +2 puan, Charlize Theron :+1:
  • +2 puan, Dövüş sahneleri

Bu filme puanım 10 üzerinden 4

İzlemek zorunda değilsiniz hatta canınız sıkılmadıkça açıp izlemeyin.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #947

Bridge of Spies gerçek olay yalnız.

([Godwoken]) #948

Bunu bir yergi olarak düşün.

(√) #949

İyi noktalara değinmişsin ama bu film bence 2017’nin en iyi aksiyon filmi. Bunu deme sebebim dövüş sahnelerinin gerçekçiliği. Öyle her filmde olan bir yumrukla adamı bayıltma olayı yoktu. Birde Hand to Hand Combat dediğimiz dövüş türünün filmlerde yok denecek kadar az olduğu bu zamanlarda bu film ilaç gibi gelmişti.

2017’nin aksiyonunu sevdiğim en iyi 3 film

1-) Atomic Blonde
2-) The Hitman’s Bodyguard
3-) American Assassin

([Godwoken]) #950

Katılıyorum. Dövüş sahneleri bana şu hissi verdi. “Evet, ben gerçekten can havliyle dövüşsem bu şekilde dövüşürüm.”

(√) #951

Heh bahsettiğim şey tam olarak buydu çok iyi tanımladın valla. Diğer yazdıklarına katılıyorum.

([Godwoken]) #952

(Gizem) #953

Dövüş kareografileri falan iyiydi ama filmin en temel şeyi olan senaryo çok kötüydü

pardon filmi ilk başta övdün sanmıştım :sweat:

(Boş İnsan) #954

Filmin izlediğim için pişman olmadığım 4 saniyesi. Bu arada herkes Charlize Theron için izlemiş ben James Mcavoy için izledim :smiley:

([Godwoken]) #955

Malesef Mcavoy’u iyi kullanamamışlar gibi geldi. Split gibi öne çıktığı bir film olsa en az 7 alırdı benden.

(fza) #956

Kalbine bıçak saplandığı halde dövüşe devam eden adam kısmı dışında öyleydi cidden. O sahnede ‘‘Yok artık, o kadar da değil’’, dedim.

Bence senaryonun potansiyeli ve twisti güzeldi ama sorun şu ki: Daha fazla açıklayıcı bilgi olmalıydı. Filmden çıktığımda cevabını bilmediğim sorular vardı ve bu cevapları film en azından ima etmeliydi; halbuki direkt hiç yoklarmış gibi davrandı. Beni en rahatsız eden olay buydu filmle ilgili.

Sonda olayları fantastik şeylere bağlamasa çok güzel olacaktı. İlk 2 kısmı gergin, sürükleyici; 3. kısmı ‘‘Hadi geçmiş olsun, hiç etmişler potansiyeli’’, idi benim için.