En Son Ne İzlediniz/Oynadınız/Okudunuz? Yorumunuz&Naçizane Notunuz 🎬🎮🃏

(Mert Özden) #998

Bu zamana kadar izlemediğin için, seni fütursuzca kınamak istiyorum.

(elif) #999

Manisa’da sadece 1 (yazıyla bir) sinema olması ve o sinemaya da genelde izlenebilecek film gelmemesinden dolayı Three Billboards’u da -bu sezondaki tüm güzel filmler gibi- sinemada izleyememiştim. Bugün sonunda izledim. Okuduğum yorumlardan sonra beklentim aşırı artmıştı ve beklentimi karşılayabileceğine pek de ihtimal vermiyordum. Karşıladı. Kendimi bir an üzülürken birkaç saniye sonrasındaysa kahkaha atarken buldum. Oscar adaylıkları açıklandığında acaba fazla mı abartmışlar demiştim ama şu an tüm ödülleri verin gitsin modundayım. Adaylık kazanan tüm filmleri hala izlemedim ama Phantom Thread haricindeki filmlerin fikrimi değiştireceğini düşünmüyorum.Yaşadığı şehirde düzgün bir sinema bulunan şanslı insanlardansanız bence gidin ve izleyin. (Gerçi şu an hala vizyonda mı bilmiyorum.) Her neyse, bol puan veren biri olan benden bu film de 10/10 aldı.

(*kahkaha atan çay bardağı*) #1000

Bi on saniye falan ‘‘Bir dakika nasıl ya?’’ diye kaldım,tarihi falan kontrol ettim gidip.İlk filmi izlememiş olabileceğin ihtimali aklıma gelmedi bile :joy:.Algılamam uzun sürdü.

Ayrıca;

Hala izlemeyen varsa -sanmıyorum da- onları da esefle kınıyorum.Hele hele ne kadar ayıp…

(I hope they remember you) #1001

(yazarı tarafından geri alınan gönderi, bildirilmediği takdirde 24 saat içinde otomatik olarak silinecek.)

(fza) #1002

Spoiler be! Arkadaş yeter ya! Hiç mi spoiler kültürünüz yok!? Bir öğrenemediniz spoiler butonunu kullanmayı. Allah kahretmesin!

(fza) #1004

Ahahaha. Özrü kabahatinden büyük diye buna deniyor işte. Benim filmde görmek istediğim en büyük şeylerden birini yazmışsın kabak gibi. Bıktım gerçekten, sadece sana değil lafım; bunu yapan herkese.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #1005

Sonun kadar katılıyorum ben mesela izlediğim bir dizi ise ilk önce herkesin izlemesine ve ya spoiler buton kullanmaya dikkat ederim. İzlediğim bir film ise filimin spoiler başlığında yazarım ben mesela. :slight_smile:

(fza) #1006

Olması gereken zaten bu. Ve aşırı basit bir şey ama insanlar anlamamakta ısrar ediyor. Geek kültürünün magandaları da bunlar işte.

(Ali) #1007

Tulip Fever 2017

Kadroda Waltz ve Vikander var diye izledim. Yani izleme sebebinin sağlam olduğunu düşünüyorum. Nitekim film beni büyük hayal kırıklığına uğrattı. Bomboş film yapmışlar. Kadın kocasını ressam ile aldatıyor. Hizmetlinin sevgilisi var. Olaylar bunlar arasında Türk dizisi tadında ilerliyor. Arada bizim sevgili konumunda olan ressam ve hizmetlinin aşkı olan adam iddia oynuyor vs. (Iddialar lale ile oynanıyor. ) Neredeyse iki saat olan film bu yani. Cidden sinirlendim bu filme.

(Oneironaut) #1008

Daha

Güzel, sert, ama çok uzun be. Cidden çok uzun, bunu da Onur Saylak’ın ilk yönetmenlik tecrübesi olmasına bağlıyorum. Birkaç tane de gereksiz tekrar eden çekim olmasına rağmen başarılı bir filmdi. Gerçekten ilk işini çok iyi becermiş.

I, Tonya

Bugün izledim. Çok beğendim. Filmin akışı, kurgu, çekimler, oyunculuklar çok başarılıydı. S. Stan adlı şahıstan nefret etmeme rağmen, bu filmde “Vay efendim, siz ne iyi oyuncuymuşsunuz ya!” diye kalakaldım.

Stan’in çok başarılı performansı bir yana, tabii ki başrole gelelim: Margot Robbie cidden potansiyelini ortaya koymuş. Kendisini ilk izleyişimden beri, (üç rolde izledim ve hepsinde benzer rol ile öne çıkıyordu), bir sınıra takılıp durduğunu hissediyordum. Bu filmle beraber o sınırı aşmış, potansiyelini göstermiş. Cidden çok başarılı. Hele ki iki sahnede, biri kayma biri de ayna karşısında, öyle bi’ mimik şöleni izletiyor ki, hayran kaldım. Şimdilik oscar adayım oldu (bunu Saoirse Ronan’dan kaptı). Yarın herkesin övdüğü, şu an ismini hatırlayamadığım film ve hanımefendiyi izleyeceğim. Ya “Margot, bu yıl en iyisi sensin*.” diyeceğim ya da “Diğer hanımefendiyle aynı yıl yarışma şanssızlığını yaşadın, canım.” diyeceğim.
Bakalım.
8/10

Ek: Kayma sahneleri çok başarılıydı ya. Özellikle söylemeyi unuttum. Bildiğin Margot kaydı benim için, yani “aha, işte, Margot değil işte!” diyebileceğim bir sahne dahi yoktu.

*’ Adaylar içinde.

(fza) #1009

Three Bilboards Outside, Ebbing Missouri(bakmadan yazınca bu kadar olur) :stuck_out_tongue:

Edit: Çok yaklaşmışım orjinaline.

(Ömer Taşkaya) #1010

Godzilla Monster Planet Part 1 (Netflix)

Ulan bu ne be. Adamlar resmen aşmış kendini. Arkadaș Godzilla miti bilim kurguya karma edilerek bu kadar mı iyi iş çıkar ortaya. Adamlar resmen koca Hollywood Godzilla filmlerinden daha iyi animasyon film yapmıșlar. Efektler felanda çok iyi. Filmin dublajıda iyi herșey iyi izleyin mutlaka. Part 2 çıksada izlesek hemen ya.

Puanım : 8.5/10

(büşra) #1011

Çok ilginç ve bu ilginçliğe rağmen çok gerçekçi bir filmdi. Rüya ve gerçeğin bu denli karışıp güzel bir ahenk yakaladığı başka bir film izledim mi emin değilim. Spoiler vermeden anlatmam biraz imkansız duruyor en iyisi siz filmi izleyin. Sinematografisini öyle güzel buldum ki sinemada değil de bilgisayar karşısında izlediğim için üzüldüm diyebilirim. Üşenmesem beğendiğim sahneleri tek tek ekran görüntüsü alırdım. Senaryosu sossuz ve sadeydi ama fikir bayağı orijinal olduğu için ben bunu doğru buldum. Oyuncular karakterlerini özümsemişlerdi, birkaç yan karakter dışında sırıtan oyunculuk görmedim. Filmle ilgili iki kötü yan var bence ilki çok uzun olması yaklaşık iki saat. Bu senaryo için uzun bir film bence. Bir de havada biten bir senaryosu var; ben çok seviyorum böyle işleri ama sevmeyenleri de bol biliyorum. Filmin ikinci kötü yanı da benim için bazı rahatsız edici sahnelerin olmasıydı. Herkesi rahatsız etmez muhtemelen ama vejetaryen/vegan falansanız hele hiç izlemeyin. Çok spoilerlık bir durum yok ama spoiler içinde yazayım. Filmin bir kısmı mezbahanede geçtiği için büyük baş hayvan ölümü ve parçalanışı gibi sahneler var. 8/10

Bitince “Neden bu kadar geç izledim ki…” diye hayıflandığım bir film oldu. Ve hayatımın son günlerini yaşasam neleri hatırlardım ben de böyle? diye sormaya itti beni. “Hayatın anlamı ölümdür.” diyen yazarı hatırladım. Filmin çok güzel akan bir ritmi, anlatacak bir hikayesi ve mükemmel müzikleri var. 10/10

(anon17803553) #1012

Dunkirk

Keşke sinemada izleseymişim dedim. Küçücük ekrandan bile filmdeki atmosfer beni kendine çekti falan. Özellikle müzikleri bayağı beğendim. Oyunculuklar da iyidi.

Daha Phantom Thread’i izlemedim ama şimdilik Nolan’ın en iyi yönetmen Oscar’ını almasını istiyorum.

(Oğuzhan) #1013

İnsana pozitif duygular yaşatan yapımlardan.
Çok duygu yüklü bir diziydi. Zaman zaman gözlerim doldu zaman zaman kahkaha attım fakat bence dizinin en güzel kısmı 19. yüzyıldaki Kanadaydı. Evler, caddeler, ormanlar çok hoşuma gitti. Başroldeki kızın abartılı oyunculuğu güzeldi. 2. sezonu da yoldaymış :smiley:

(Winston Smith) #1014

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Oyunculuklar çiçek, hikaye on numara, müzikler güzel ama şu filmi bir on dakika önce bitirsen ne olurdu sevgili Mcdonagh.

(Gizem) #1015

:clapper: Murder on the Orient express
Akıcı,izlemesi keyifli bir film olmuş. Eğer katilin kim olduğu spoilerini daha önce yememiş olsaydım finalinde şaşırırdım. İzlenebilir 6.8/10

(fza) #1016

CS sağolsun iki farklı videoda verdi spoilerı.

(Gizem) #1017

Benimki cs sayesinde değil tamamen kendi irademle açtığım spoiler ibaresi sayesinde oldu. Açtıktan sonra pişman oldum tabi

(fza) #1018

Eğer tam bilmiyorsam açıklama ki spoiler iyice derinleşmesin ama onun dediği şey: Katil herkesmiş. Tam bir spoiler mıi yoksa hala şaşırma payı var mı filmi izlediğimde? ‘‘Evet/hayır’’, şeklinde söylersen güzel olur. :DDD