En Son Ne İzlediniz/Oynadınız/Okudunuz? Yorumunuz&Naçizane Notunuz 🎬🎮🃏

(Ömer Taşkaya) #1061

Ophelia’yı oynayan kiși Daisy Ridley.

Filmde sadece sesimi var anlatıcı olarak ?

(Winston Smith) #1062

Edward Norton Ophelia diye bir filmde oynamadiki ?

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #1063

Hayır
V1_UY268_CR147,0,182,268_AL
@Bigbrother aynen Edward Norton öyle bir film de oynamadı Naomi Watts ve edward norton oynadığı tek film bu:

@Isil_Bozkurt abi büyük ihtimalle izlediğini site sana film Ophelia diye the painted veil film kagalamış

(‪Ya arkadaşlar Marvel çocukça diyenler cidden sıktı artık.13 yaşında çocuklar Dark Knight izliyor karanlık efekt görüyor sonra buraya geliyor hemen ''off çok büyük işi filmm marvel çok çocukçaa'' diyor.Marvel'da Daredevil,Blade,Ghost Rider‬) #1064

Gerçekten üzerine konuşulacak çok da bir şey yok. Film bitince içinize öküz oturuyor. İzlediğim en üzücü filmlerden biriydi. Bir iki sahnede boş drama yaptığı için, müzikallere alerjim olduğu için tam puan vermem ama 9/10 veririm sanırım. Lars gerçek bir ruh hastası.

(Semih) #1065

Lady Bird izledim dün. Puanım 10/6 . 6 bile fazla gerçi ama neyse .

(Geekiz ama ergeniz) #1066

Büyük ihtimalle ama o da güzeldi hani :grinning:

(I hope they remember you) #1067

Get Out
Korku filmi maratonumumun dördüncü filmi Get Out oldu. Bu maratona başlama sebebim korkma isteğimdi ama hala korkmuş değilim.
Film beni korkutmadı ama gerim gerim gerdi. İlk 20 dakika boyunca biraz sıkılarak izledim ama ilerleyen dakikalarda gerginlikten nefes almaz oldum. Ne mutluyum ki bu filmi izledim.
Konusuna gelirsek:
Siyahi olan Chris’ in beyaz bir kız arkadaşı var ve adı Rose. Rose, Chris’ i ailesiyle tanıştırmak istiyor fakat ailesinin Chris’ in siyahi olduğundan haberleri yok. Anlaşıldığı gibi film ırkçılık üzerinde işleniyor.
Buradan sonrası spoiler, gidin filmi izleyin artık.

Filmin beni korkutmadığını söyledim ama bir sahnede sıçradım. Geyiğe çarpılan sahnede. Sıkıldığım için gözlerim telefonumdaydı bir an filme baktığımda yüksek bir çarpma sesi geldiği için yerimde sıçradım.
Rose’ un ailesinin Chris’ e karşı uyguladığı yapmacık samimiyet ve ilgi filmde gerilmeye başladığım an oldu. Evde bulunan siyahi işçilerin garip hipnoz halleri de beni bir garip etti. Bahçıvanın, gece bahçede Chris’ e doğru koştuğu an, abartmıyorum nefes almadım.
Daha sonra ise düzenlenen partide, çoğunluk olan beyazların içinde 3 4 tane siyahi bulunması, beyaz bir gömlekte olan mürekkep damlaları gibiydi.
Konukların, Chris yanlarından ayrıldıktan sonra adeta avını gözleyen çakallar gibi davranmaları çok iyi düşünülmüş bir ayrıntıydı.
Ailenin, siyah insanları alıkoyup, hipnoz ederek ve kendi aralarında paylaşarak zihinlerini o bedenlere aktarmaları çok cani bir şeydi. Etkilendim.
70. veya 80. dakikalara doğru, Chris’ e, kızı bırak evden kaç diye bağırıyordum içimden.
Son sahnede, Chris flaş patlatarak bahçıvanı hipnozdan kurtarıp ölümden kurtulması ve bahçıvanın önce Rose’ u sonra kendini vurması da beni etkileyen sahnelerden. En son da yardıma gelen, benim en sevdiğim karakter olan Rod, son bir espri yaparak filmi noktalıyor.

Bu filmin siyahilere yapılan ırkçılığa getirmiş olduğu çarpıcı yorum yüzünden beyazlardan nefret ediyorum. Çoğunluğun beyaz olduğu bir ortama asla girmem artık.
Şaka bir yana, IRKÇILIK YAPMAYIN!!
Puanım 8/10

(Tuğrul) #1068

En son İncastis 3.yıl Cilt 2 yi okudum. Genel olarak fena değildi. CT nin dediği bazı şeylerden bok gibi olacağını sandım.

(Ataberk ) #1069

Elflerin Kanı okudum.

Diyalogları,karakterleri,olaylarıyla muhteşem bir evren.Özellikle karakterler beni büyülüyor.Her zaman kız çocuklarını çok tatlı bulan ve kız babası olmayı hep gönlünün bir kısmında tutan benim için Geralt-Ciri ilişkisi çok ayrı yer tutuyor.Okudukça ayrı mutlu oluyorum.

Kitapta özellikle diyaloglar çok güzeldi.Triss-Ciri ve Yennefer-Ciri arasındaki diyaloglar çok hoşuma gitti.Yennefer gözümde ayrı bir seviyede artık.Yennefer zaman geçirdiği herkese bir şeyler katıyor.Değeri bence burada anlaşılıyor.Geralt’a verdiği değerin ne kadar büyük olduğunu sorgulayamam artık.

Okuduğum fantastik kitaplarda ırkların,krallıkların sosyo-politik durumları hakkında bilgi sahibi olmayı çok seviyorum.Bu kitap bu açıdan acayip doyurucu olmuş.

Bazı küçük detaylar ayrı gülümsetti.Mesela Ciri Essi Daven’in balatlarını okuyordu tapınakta çalışırken.Tapınak için ayrı bir yazı lazım zaten.Oyunlarda hiç gönderme var mıydı hatırlamıyorum tapınak ve Nenneke Ana hakkında.Yoksa çok ayıp yahu.Umarım dizilerde büyük yer kaplar.

(Oneironaut) #1070

+1

Yeni kitap da bir an önce yayınlansa da, tekrar ziyaret etsem Geralt’ı, Yen’i, Ciri’yi.

(fza) #1071

Geçen senenin sürpriz hiti, meşhur Get Out’u sonunda izledim. Filme dair görüşümü şöyle özetleyeyim:

Bir pasta yapma niyetiniz vardır, en iyi malzemeleri alıp, özene bezene de hazırlama süreci geçirirsiniz. Çilekleri, keki, kreması vs hepsi iyidir, güzeldir. Pastanın bir sorunu gözükmüyordur, her şey tamamdır. İşin yeme kısmına geldiğinizde ise şu olur:

Pastayı çok çabuk bitirirsiniz ve ‘‘O kadar da uğraşmıştım, uzun uzun özendim, bezendim ama tadını bile çıkaramadım; çok çabuk bitti’’.

Film tam olarak bu bence. Çok güzel bir inşa ediş ve zirveye geliş ama zirvede o kadar kısa süre vakit geçiriyoruz ki ‘‘Eee, hiç çıkmasaydım o zaman; bu kadar kısa sürede zevkini çıkaramadım doğru dürüst’’, derken buluyorsunuz kendinizi. Zirvede bulduğunuz şeyin de tırmanırken sarfettiğiniz efora ne kadar dediği tartışma konusu bence. Ben daha güzel bir şeyler bulma umuduyla tırmanmıştım o yokuşu.

7.5/10

Bunun 2.'si nasıl gelecek anlayamadım, bir de Oscar hala en prestijli ödül töreni ama bu filmin orada işi yok bence. Anca işte ‘‘ırkçılık’’ vs diye almışlardır gibi geliyor.

Sonda polis aracı gelince aklına ‘‘Aha! Irkçı polislerden geldi kesin/Aha! Bu polis ırkçı çıkmayarak bizi şaşırtacak’’, demeyen yoktur herhalde.

Son olarak da: Rod adamdır! Telefonda kıza kanmış gibi gözüküp, sonra da ‘‘Şimdi işini bitirdim sürtük! Yalan söylediğini biliyorum’’, dediği kısımlarda kahkaha atıp ‘‘My man’’( :wink: ), dedim.

(Ferdi Turhan) #1072

Islamic Art and Architecture, Oleg Grabar.

Benden çok şey aldı.:joy:

(I hope they remember you) #1073

[quote=“Pomeron_Reboot, post:1071, topic:20308”]

Telefonda kıza kanmış gibi gözüküp, sonra da ‘‘Şimdi işini bitirdim sürtük! Yalan söylediğini biliyorum’’, dediği kısımlarda kahkaha atıp ‘‘My man’’( ), dedim.

[/quote]

Çok güzel bir sahneydi

(fza) #1074

Spoilera al istersen.

(Devrim) #1075

Kara mizah sevip de henüz izlemeyen varsa öneriyorum.

Zaten İngiliz kara mizahı meşurdur, bu gösteri de tipik bir şekilde ilerliyor. Sadece hikaye bazlı değil de “punchline” bombardımanı olması biraz farklı olmuş. Gösteriye girer girmez yakalamakta zorlanıyorsunuz ama 5-10 dakika içinde adapte olursanız çok iyi vakit geçirmelik. Sert espirileri kaldıramayanlara önermiyorum, onun dışında 10/10.

(Liquidman) #1076

Pek stand up geeki sayılmam ama izlediklerim arasında seyircilerle uğraşmakta en başarılı herif bu. Gösterinin en başındaki küçük bir muhabbeti hatırlayıp 1 saat sonra o konuda laf sokuyor :smiley:

(H. Yakup) #1077

OKUDUM
İvan İlyiç’in Ölümü - Tolstoy / Rus klasikleri candır.

İZLEDİM
Three Billboards Outside Ebbing Missouri - Çok iyi bir film diyemem şahsi görüşüm olarak ama uzun süredir izlediğim en insani film diyebilirim. Karakterler, öykü ve olay akışı sıkmıyor ve bitince iyi bir öykü dinlemiş gibi akılda kalıyor. Gayet sevdim.

OYNADIM
Alien Isolation - Gerildim, kaçtım, tırstım, lav silahını alınca alien’ı kovaladım. Oyunun uzunluğu gayet yeterli. Alien’ın yapay zekası şahane (lav silahını alınca öttürdüm ibişi gerçi) Sonunda sadece kaçıp saklanan bir karakterden ziyade biraz daha aktif bir karakter iyi geldi. Genel olarak oyunun son bir kaç saatlik kısmını insanlar bayık ve gereksiz uzatılmış bulsa da çok katılmıyorum. Her bölüm gayet yerinde, gerçi bu yorumumun bir sebebi de iki günde bir üçer saat oynamış olmamdan dolayıda diyebiliriz. Çok uzun vakit başında kalmadığım için oyundan daha fazla keyif aldım.

(sergen) #1078

Stranger Things

Çook geç kalmış bir şekilde izledim ama ilk bölümün ilk dakikalarından itibaren sevdim.
Favori karakterim Dustin oldu.
Steve’in karakter olarak gelişimini biraz daha geriden izleseydik çok daha hoş olabilirdi. King Steve olarak geçiyor ama King Steve halini göremedik.
Eleven konusunda ise her telekinezi kullanmaya çalıştığında force kullanmaya çalışıyormuş gibi bir hali olması hoşuma gitmedi. Sanki kızı diziyi çekmeden önce oturtup Star Wars izletmişler de “Bak şu abinler nasıl yapıyorsa sende öyle yapacan haa” demişler gibi bir hali vardı. (Çok önemli bir nokta değil ama ellerini çok aşağıda tutuyordu, ona takıldım ben aslında).

Ha bir de ne olursa olsun bu hayatta BASIC bilmeyeceksin arkadaş, bilirsen ölüyorsun. Ulan zaten şişkosun niye ben biliyorum diye öne atlıyorsun ki…

(fza) #1079

Teknik açıdan sağlam bir film, eyvallah. Ben pek sevemedim. Olayların çoğu havada kalmış gibi geldi ve bu da beni rahatsız etti. Bir parça gördüm o hayatlardan ama gördüğüm parçaların başı olsa da, hiçbirinin sonunu(biri hariç) görmemiş olmam sinir etti. Başından tatmin olmuş bir şekilde ayrılmadım kısacası. En azından katil filan bulunsaydı, ne bileyim, mesela yani.

7/10

(H. Yakup) #1080

@Pomeron_Reboot Dostum göreceli durumlar işte, seni tatmin etmez benim hoşuma gider vb. Dediğin havada kalmışlığı bende hissettim ama kısa bir kesitine tanık olup çıkmak bana yetti en azından.