En Son Ne İzlediniz/Oynadınız/Okudunuz? Yorumunuz&Naçizane Notunuz 🎬🎮🃏

(Berkay Küçük) #1081

Akademi Ödülleri Yaklaşırken
Call Me By Your Name’i izledim.

Film’i LGBT filmi olmaması konusunda tebrik ediyorum.
Film dibine bir yaz aşkıydı. Oliver’in yerine bir kadın koysak benzer bir senaryo işleyebilirdi hatta.
Film 50 dakikalık bir kısmı altyapı kurmaya harcıyor. Hoşuma gitti. Ancak sonrasında at koşturması bende tempo sorunu yarattı.Karakterlerin kararlarını sorgulamama neden oldu hatta.
Çeşme etrafındaki birbirlerine doğru yürümeleri ve Elio’nun itirafı beklediğim etkiyi yaratmadı. O sahneden çok daha etkileyici birçok sahne vardı filmde.
Call me by your name, i’ll call you by mine iyi düşünülmüş bir replik. Filmde Oliver ve Elio’nun motivasyonlarında önemli etkisi var bunu sağlayan belirli sahneler olmasa film bir anda etkisini yitirebilirdi.

80’ler Italya’sına aşık oldum.
Sinematografi sade fakat detaylarla çok güzel bir hal alıyordu. Mekan çekimleri gerçekten çok güzel. Görüntü yönetmeni kusursuz bir iş çıkarmış.

Timothée Chalamet için kariyerinin en zorlu rollerinden biri olacaktır. Hakkından gayet güzel gelmiş rolünün Performansında Armie Hammer (Gönlümün Hal Jordan’ı) 'a çok şey borçlu gerçek hayatta zaten Armie Hammer ve eşi çocuğu evlatlık almışçasına benimsemişler. İkisinin performanslarına önemli etkisi olduğunu düşünüyorum.
Oscar Adaylığı hakkı fakat ödülü alması beni şaşırtır.
Armie Hammer içinde benzer övgüleri dizmem mümkün Oyuncular Birliğine üye olmaması elinden Oscar adaylığını aldı.
Michael Stuhlbarg aynı şekilde yardımcı oyuncu adaylığı almamasına üzüldüm. Filmin sonundaki monoloğu mükemmeldi.

Mystery Of Love umarım en iyi şarkıyı kazanır.
Kitabını okuyanlar en iyi uyarlamayı kazanabileceğini düşünüyor göreceğiz.

Filme Puanım 7.5

(Deniz) #1082

Punishment Park

1970 yapımı kurgusal politik belgesel.
Cekim tekniğini, konusunu beğendim. Mahkeme sahnelerindeki diyaloglar zaman zaman çok basitleşiyor ama yine de genel olarak kaliteli diyebilirim.

Film uzun süre yasaklıymış, dönemin anarşik gençlerinin kafası hoşunuza gidiyorsa tavsiye ederim.
Bir repliğini de atayım :dancer:

“buradaki polis memurları sizi hiçbir şekilde taciz etmeyecek ya da hedefe ulaşmanızı hiçbir şekilde engellemeye çalışmayacak. bununla ilgili kesin emir aldılar ancak size tanınan alanın dışına çıkmanıza da izin vermeyecekler.”

Coco 2017
Riske girmemişler, önceki işlerin üstüne pek bir şey konulduğunu düşünmüyorum. Güzel tatlı bir film olmakla birlikte Pixar evreni içinde öne çıkmıyor bence.

(Devrim) #1083

Nedense bu aralar Netflix stand-up gösterilerine sardım. Daha önce Jimmy Carr izleyip önermiştim. Yine kara mizah üzerinden gideyim dedim ama bu seferki çok fena. Bu herhalde sınır noktası falan olabilir. Aklınıza gelebilecek en ofansif şaka neyse, bir üstünü duyma ihtimaliniz çok yüksek. Yalnız Jimmy Carr kadar tempolu ve catchy değil. Biraz daha ağır ilerliyor o yüzden kesinlikle herkese göre değil. Kendi adıma yine bu türü seven kişilere önereceğim bir gösteri olduğunu düşünüyorum. 8.5/10.

Not: Seyircilerin arasındaki sinir bozucu sesli gülen kadın bir noktada susuyor.

(Ataberk ) #1084

Call Me By Your Name izledim.Dün 12 seansında izledim.Sinemaya gitmek için ne kadar güzel bir saatmiş yahu.

Son zamanlarda hissettiklerim yüzünden filmden çoğu insandan fazla etkilenmiş olabilirim.Film benim için baya önemli bir yere oturdu gibi oldu.Tekrar tekrar izlemek istiyorum resmen.

1983 yılında Kuzey İtalya’da olmak istiyorum dünden beri.Playlist’i dinleyerek ve filmdeki mekanları kafamda canlandırarak uyudum dün gece.Piyano muhteşem bir enstrüman,hep sevmişimdir.Bu film resmen iliklerinize kadar hissettiriyor ne kadar muhteşem olduğunu.

Filmin güçlü yanlarından biri de karakterler ve film boyunca onların resmedilişi.Oyunculuklara zaten diyecek lafım yok.Timothee Chalamet sen muhteşem bir detaysın.

(Gizem) #1085

:clapper: The great dictator
Yorum yapmama bile gerek yok 10/10
Buraya bu müthiş tiradı atmak istiyorum.
(Pek spoiler sayılmaz ama)

" özür dilerim, ama ben bir imparator olmak istemiyorum. bu benim işim değil. ben, kimseyi yenmek veya yönetmek istemiyorum. ben, mümkünse herkese yardım etmeliyim: musevi, musevi olmayan, siyah veya beyaz olana. hepimiz birbirimize yardım etmek isteriz. bu insanlığın getirdiği bir olay. birbirimizin perişanlığıyla değil, mutluluğunu görmek-yaşamak isteriz. birbirimizden nefret etmeyi ve küçük görmeyi de istemeyiz. bu dünyada herkes için bir yer var ve dünya hepimizi geçindirecek kadar zengin. hayat yolu özgür ve mutlu olabilir, ama biz bu yolu kaybettik. hırs insan ruhunu zehirledi,dünyada nefretle dolu barikatlar kurdu, kan dökme ve acının içine sürükledi. hızımızı artırdık ama kendimizi kilitledik. bize zenginliği veren mekanizma, bizi isteklerin içinde bıraktı. bilgimiz bizi alaycı, zekamız sert ve kırıcı yaptı. çok düşündük ama az hissettik. makinelerden çok insanlığa ihtiyacımız var, zekadan çok da iyilik ve kibarlığa. bunlar olmadan hayat vahşi olur ve bizler de kayboluruz. uçak ve radyo bizi daha çok biraraya getirdi. bu buluşlar insanlığın iyiliği, evrensel kardeşliği ve birliği içindi. şimdi bile benim sesim bütün dünyada suçsuz yere hapse atılmış ve işkence görmüşlerden, sistemin kurbanlarına ve ümitsiz insanlara kadar milyonlara ulaşıyor . beni duyanlara sesleniyorum, ümitsizliğe kapılmayın. üzerimizdeki bu acı, insanlığın ilerlemesinden korkanların hırsı yüzündendir. insanların nefreti geçecek, diktatörler ölecek, halktan alınan güç tekrar halka iade edilecektir. insanlar ölmeye devam ettikçe, özgürlük hiçbir zaman yokolmayacak. askerler! kendinizi köleleştiren, küçümseyen, ne yapmanızı ne hissetmenizi söyleyenlere vermeyin. sizi deneyen, sürüymüşsünüz gibi sürenlere, savaş zaiyatı olarak sunanlara karşı koyun. siz makina ya da hayvan değil, insansınız ! insanlığın sevgisini yüreğinizde taşıyorsunuz! nefret etmeyin! sadece sevmeyen ve normal olmayanlar nefret eder. askerler! kölelik için değil özgürlük için savaşın! luka’nın 17. kısmında, tanrı’nın krallığının insanların içinde olduğunu, seçilmiş bir topluluğun değil bütün insanların içinde,arasında olduğunu söylemekte. makineleri ve mutluluğu yaratacak olanlar da bu insanlardır, özgür ve güzel bir hayatı yaratacakları gibi. o durumda, demokrasi adına bu gücü biz kullanalım. hepimiz birleşelim. yeni, gençlere çalışma, yaşlılara güvenlik veren bir düzen için savaşalım. bunların yanında, sertliğin gücü artırdığını söylerler. yalan söylüyorlar! bu sözlerini hiçbir zaman tutmayacaklar. diktatörler kendilerini özgürleştirirken insanları köleleştirirler. şimdi biz sözümüzü tutmak için savaşalım. özgür, sınırları kaldırılmış, açgözlülük, nefret ve şiddetin olmadığı, dünyayı ilerlemeye, insanlığı da mutluluğa götürecek şeyler için savaşalım. askerler, demokrasi adına, hepimiz birleşelim!"

(Cem Ekiz) #1086

Belki fazla hype’lanmış olabilirim, bilemiyorum ama izlediğim en mükemmel film. Özgürlük bu kadar güzel işlenebilir mi bilemiyorum. Ve kendime hep şu soruyu soruyorum: Neden böyle bitmek zorundaydı? Evet gerçek bu, biliyorum ve mantığımla kabul ediyorum bunu ama vicdanım reddediyor. Her neyse. Özetle herkese tavsiye ediyorum (tabi 18 yaş üzerindekilere).

(Yusuf Erdoğan) #1087

Kesinlikle oscar favorim.Oyunculuklarda şahane.Martin McDonagh yine harika iş çıkarmış
Notum.8.5/10

(Kerem) #1088

8.5 üzerinden nasıl 10 verdin .d

([Godwoken]) #1089

Crysis 2 ve 3

“What Are You Prepared To Sacrifice”

Uzun zamandır oturup adam akıllı bitirmek istediğim bir seri idi.

Türkçe seslendirmeleri bana göre biraz “garip” özellikle Prophet (Muhtemelen ilk oyunu ingilizce bitirdiğim için).
Yine de böyle bir seçeneğin olması muazzam bir şey.

Iron-Man fanatiği bir insan olarak bu tarz “kostümlere” aşırı bir ilgim var. Zırh ve görünmezlik sistemlerinin introları dahil bütün içeriğini tükettim.

(Yusuf Erdoğan) #1090

Haklısın dikkatsizlik işte

(Deniz) #1091

Le hérisson 2009 :hedgehog:

İnanılmaz tatli ve hoş bir film. Abartiya kacmadan sakince derdini anlatıyor. Kirpinin zerafeti diye bir kitabın uyarmasiymis. Kirpinin zerafeti harika bir tamlama değil mi? :dancer:

Film yasam ve ölüm hakkinda, tam iç sıkıntısı yaşarken izlenecek film.

" satrançta kazanmak için öldürmek gerekir. oysa go oyununun en güzel yönlerinden biri kazanmak için yaşamalısınız; ama rakibiniz de yaşayacak. ölümle yaşam iyi ya da kötü inşa edilmiş bir yapının sonuçlarıdır. ve önemli olan, iyi inşa etmektir. "

Blue Jasmine 2013
Cate dokturmus ama film normal bir film. Sevmedim diyemem ancak izlemesem ölmezdim.

-Woody Allen filmlerine karşı genel hissiyatim böyle. Yine de başka seylerin hatrina izleyiveriyorum-

(‪Ya arkadaşlar Marvel çocukça diyenler cidden sıktı artık.13 yaşında çocuklar Dark Knight izliyor karanlık efekt görüyor sonra buraya geliyor hemen ''off çok büyük işi filmm marvel çok çocukçaa'' diyor.Marvel'da Daredevil,Blade,Ghost Rider‬) #1092

Shape Of Water

Demek bu filme 13 adaylık haaaaaaa vay anasını sayın seyirciler 13 adaylık geldiğine göre gerçekten dünyanın gelmiş geçmiş en iyi filmlerinden biri olmalı bu. Yersen tabii.

Fantastik bir aşk hikayesi beni ne kadar etkileyemeyecekse o kadar etkileyemedi hakikaten. Bitirene kadar can çekiştim. Mantık hatalarının da bini bir para. Vaaay Del Toro kardeşim demek fantastik aşk hikayesi çekerken alakasız bir şekilde aynı sahnede hem ırkçılık hem homofobiklik eleştirdin haaaa helal olsun beee Oscar’ı hak ettin hakikaten.

Sana puanım yok zamki. 0.1/10

(K) #1093

Kdlfldlgldlfls Ferran sen misin dostum_?

(claude pure) #1094

Mindhunter 1. sezon

Üzerine düşünülmüş, iyi bir şeyler yapmak istenilmiş ve yapılmış. Kaliteli iş.

(Mert Özden) #1095

Yine bir yere homofobiyi sıkıştırmışlar yani. Film içinde ne alakası var bunun?

(claude pure) #1096

Yaratık dişi miymiş ki, ben öyle anladım :smile: Çekik de olsaymış, hep çekikleri unutuyorlar ya

(Mert Özden) #1097

Hayda…

(Salih Alp Gökçek ) #1098

Yan karakterle alakalı homofobi durumu, ilişki içinde geçmiyor.

(‪Ya arkadaşlar Marvel çocukça diyenler cidden sıktı artık.13 yaşında çocuklar Dark Knight izliyor karanlık efekt görüyor sonra buraya geliyor hemen ''off çok büyük işi filmm marvel çok çocukçaa'' diyor.Marvel'da Daredevil,Blade,Ghost Rider‬) #1099

O kadar alakasız ki anlatamam.

@thegirlwhoalwaysruns yok yahu yaratık değil :d

Yaratıkla seks yaptıktan sonra eliyle tarif ediyor ya arkadaşına nasıl olduğunu.

(Geekiz ama ergeniz) #1100

yaratık ile mi kadın yatıyor? :fearful::fearful::fearful::fearful::fearful::fearful: