En Son Ne İzlediniz/Oynadınız/Okudunuz? Yorumunuz&Naçizane Notunuz 🎬🎮🃏

(fza) #1525

Ultimate Cut’ın tek ekstra olayı o animasyonu katmış olmaları mı?

Çizgi romanı okumadığım için, ‘‘karşılaştırma’’ yapacağı zaman en fazla şeyin gösterilmiş olduğu halini izlemiş olması daha kafama yatıyor benim. Director’s Cut’ı da başka bir sefer izleyip Ultimate Cut ile kıyaslayabilirdi belki.

(meta) #1526

Tabii, 2’sini de izlemek en verimlisi. Tek bir tercih varsa, yönetmenin vizyonunu en çok yansıtan versiyonu değerlendirmek daha adil bana kalırsa. Sonuçta filmin akışını, bütün temposunu değiştiriyor. Film için fazla bir önemi yok zaten animasyonun pek.

(Muhsin Bayram) #1527

Snyder’ın kendisi Ultimate Cut yerine Director’s Cut’ı tavsiye ediyor.

(bite my shiny metal a**) #1528

İlk fragmanından bu yana izlemeye can attığım bir filmdi.Yaşadığım yer sinemada izlememe engel olduğu için kısmet bugüneymiş.Film gayet güzeldi.Gerildikçe gerildim,yaratığın sahneye girdiği anda ‘‘Acaba ne olacak?’’ merakını ve korkusunu bol bol yaşadım.Drama yönü de gayet yerindeydi ve yer yerde ağırdı.Emily Blunt’ı ayrıca övmek istiyorum çaresizlik anlarını çok iyi yansıtmıştı.Bana göre film 7.5/10
Not:Bir korku filmine verebileceğim en iyi not olabilir.

(Geek Velet) #1529

Nereden izleyebilirim UC’yi?

(All the best memories are hers.) #1530

Aslında güzel gidiyordu ama konuyu dallandırıp budaklamasalardı ve saçma yerleştirilmiş bazı fantastik sahneler yerine şöyle anime olduğunu hissettirecek tarz da güzel dişe diş dövüş sahneleri olsa tadından yenmezdi.Şu haliyle çok da iyi değil malesef.
4/10

(Not only WitchDentist but also Casper.) #1531

Farkı nedir?

(fza) #1532

İnternetin nimetlerinden faydalanabilirsin.

Filmin en uzun hali.

(Liquidman) #1533

Yahu
Torrent kötü bir şeydir
Sakın kullanmayın

(fza) #1534

Öylesine kanalları gezerken televizyonda denk geldim ve diyaloglar ilgimi çekince izlemeye devam ettim, iyi ki etmişim. İzlediğim en gerçek ve en iyi romantik komedi filmlerinden biri sanırım. Tabi ki fantaziye kaçan kısımları var ama filmin genel havası öyle masal filan gibi değil ve bu hoşuma gitti. Diyaloglar, olaylar vs de filmin çok fazla klişeye bulanmasını önlemiş. Sevdim ben. Çerezlik olmanın ötesine geçebiliyor bence oyunculuklar ve replikleri ile(özellikle dans sahnesi favorim). Rory Kinnear da müthişti bu arada; başroldeki oyuncular kadar etkili, bayağı rol çalıyor olduğu sahnelerde.

8/10

Böyle ‘‘masal havasından uzak’’ ama yine de insanı mutlu eden romantik komedi önerileriniz var ise duymak isterim.

(İbrahim Kaya) #1535

( ◉) #1536

Henüz 30 dakikasını izledim ama belirtmeden geçemeyeceğim.

Ben hayatımda bu kadar yorucu çok az şey izlemişimdir. Filmi normal sıralama ile düzgünce çekip, sonradan 100 parçaya bölüp karıştırmışlar ve öyle yayınlamışlar gibi.

4 farklı zaman dilimine ışınlanıp duruyoruz sürekli. Ayrıca kadının gençliği ve şimdiki hali arasında zerre fark yok o yüzden ilk 10 dakika hangi dilimde olduğunuzu dahi anlayamıyorsunuz.

devamı film bittikten sonra gelecek…

Edit. Film bitmedi, yarısında kustum.

Kusmamın sebebi film değil midemi üşütmüş olmam ama olsun.

(Ahyoka) #1537

About Time izledim. Beğendim güzeldi filme sadece romantik film gözüyle bakmamak lazım ben babasıyla ve kardeşiyle olan ilişkisini de sevdim, babası çok şekerdi.Hele karısı üçüncü çocuğu teklif ettiğinde babasını göremeyeceğini düşündüğü o an çok hoştu ayrıca müzikleri de çok sevdim.

(fza) #1538

Genelin aksine, Adam Sandler filmlerini seviyorum çoğunlukla. Bu da 2-3 favori Sandler filmimden biri. Ortasına kadar böyle bir konuya sahip filmden ne beklerseniz ona yakın şeyler oluyor, eğlenceli de. Ortasından itibaren ise işler farklı bir yöne kayıyor ve bence filmin asıl olayı da bu. Verdiği gerçekten güzel dersler var, bazı sahneler de ise gözlerim doldu(babası ile son görüşme sahnesinde mesela).

Oyunculuklar başarılı, Christopher Walken çok klas. Kate Beckinsale ise çok güzel :heart_eyes: , 10 yıl geçmiş üzerinden ve bu cümleyi şimdi bile kurabilirim. Allah herkese bu kadar güzel bir eş nasip etsin ayrıca. :DDD

8.5/10

(Oğuzhan) #1539

Ne desem bilemedim. Depresif veya intihara meyilli bir havadaysanız yanından geçmeyin öküz oturdu içime. 8.5/10

(Boş İnsan) #1540

Oynadım: God of War, Puan 9/10
Önceki Hack n Slash tarzından kopup daha zorlayıcı dövüşler, baltanın da etkisiyle daha bir vurduğunda ses getirme hissi ile gelen oyun grafikleriyle, senaryosuyla ve tabi ki İskandinav Mitolojisiyle muhteşemdi. Zaten bunları duydunuz. Ben şu ana kadar hiç duymadığım bir şey söyleyeyim. Oyundaki küçük düşmanlar ve mini bosslar’ın hep aynı, renklerinin değişik olması beni üzen tek şey. Aynı karakterin Muspelheim’a gidip kırmızıyla, Helheim’a gidip maviyle karşıma çıkması gerçekten canımı sıktı. Tek puanı da ordan kırdım geri kalan her şeyi şaheserdi. Sondaki twisti de yedim ya ben. Sevdim yani. Bana ok.

İzledim: Jessica Jones 2. Sezon, Puan: 6.5/10
Valla şu sezonu bitirmem bile Jessica Jones’u ne kadar sevdiğimi anlatmaya yeter ya. İlk çıktığı günden beri izlemeye çalışıyorum ama anca şimdi bitirebildim. Tüketti beni ya. Tam bir Guilty Pleasure. Patsy’i si ayrı yere batsın, Jeri’si ayrı yere batsın. Yeter bıktım ya. Sezonda adam akıllı üç bölüm vardı. I want your cry cry, Three lives and counting ve sezon finali Playland. Bu kadar. 4. bölüm yok. David Tennant’ın bir kaç dakika görünmesi bile ne kadar yukarı çekti diziyi anlatamam. Ama sanırım 3. sezon çıksa yine izlerim çünkü seviyorum JJ’i.

God of War Tapınağı :classical_building:
(Geek Velet) #1541

13 Reasons Why 2.kez izledim. 2.sezon fragmanına bakınca Hannah’nın bile ismini unuttuğumu fark ettim. :joy:
Neyse. Dizi çok güzel. Oyunculuklar güzel. Kareler güzel. Kurgu çok başarılı. Özellikle sahne geçişlerinde çok güzel kullanılmış. Karakterlerin ergenliği çok iyi kullanılmış. İnsanlar diziyi izlerken sıkılmış galiba. Ama yönetmen Tom McCarthy sayesinde ben atmosfere girebildim. Stranger Things’i sevmeyen ve Mindhunter izlememiş biri olarak söylüyorum. İzlediğim en iyi ikinci Netflix dizisi. :slightly_smiling_face:

(fza) #1542

Jake Gyllenhaal var diye izledim ve film bittiğinde de izlemek için başka pek bir sebep olmadığını düşünüyordum. İlginç ama çok da açıklayıcı olmayan, güzel şarkıların çaldığı, Jake Gyllenhaal’ün ve çocuk oyuncu Judah Lewis’in performansları ile ilerleyen, pek de etkilemeyen bir film. Twisti sebebiyle verdiği şaşkınlık olmasa yarım puan daha az verirdim.

7/10

Şu şarkıyla tanışmamı sağladı en azından:

(Muhsin Bayram) #1543

24 saatten kısa sürede 13 bölümlük ilk sezonu bitirdim. Çok beğendim. Özünde bir komedi dizisi olmasına rağmen dizinin en iyi yani hafif gerilim soslu gizem ögeleri. Dizi ilk bölümünden izleyicilere çok basit bir gizem sunuyor. Her geçen yeni bölümde ise yeni twistler ile bu gizemi dallanıp budaklandırıyor.

Kristen Bell rolü gereği “çekilmez” bir karakteri canlandırsa da izlemesi çok keyifli. Manny Jacinto’nun Jianyu karakteri dışında izlemekten rahatsız olduğum bir karakter olmadı. Dizinin mizahı karakter etkileşimleri üzerine kurulduğu için karakter yönetimine özen gösterildiği belli oluyor. Dizinin hikaye anlatım tercihleri çoğunlukla yaratıcı zaten.

(Zalet Nenci) #1544

En son ne dinlediniz de dahilse buraya yazayım. 4 gün önce Beach House’un 7 isminde yeni albümü çıkmış. Dream Pop türü yapıyorlar. Pek uzmanı olduğum bir tür değil, bu zamana kadar dinlediklerim Slowdive ile aslında Shoegaze/Noise Pop müziği yapsa da ucundan buralara da değen My Bloody Valentine’dan ibaret. Neyse güzel albüm, bende daha önceki albümlerine geçme isteği uyandırdı.

Yeni Çıkanlar :notes: