En Son Ne İzlediniz/Oynadınız/Okudunuz? Yorumunuz&Naçizane Notunuz 🎬🎮🃏

(uğur) #1565

District 9 izledim en son. gerçekten senelerdir erteliyordum bu kadar güzel olacağını bilsem defalarca izlerdim şimdiye dek.
bilimkurgunun ficuvv ficuvv sesi çıkaran uzaylılardan ibaret olmadığını hatırlatacak kadar iyi

(B) #1566

Deadpool 2
ilk filme göre komedisi biraz daha azalırken aksiyon seviyesi artmış. İlk filmi çok seven, çok gülen biri olarak bu seviyeyi daha sağlıklı buldum. ilk filmde bir yerden sonra filmi bir sonraki espri için izlemeye ve zaten pek bir numarası olmayan hikayeyi iyice boşlamaya başlıyor insan.
Bu filmde gerek cable’ın katkısı, gerek bir origin hikayesi olmaması nedeniyle ilk filme oranla daha takip edilesi bir hikaye var. Artan aksiyonla birlikte bu hikaye daha film gibi bir filmin ortaya çıkmasını sağlamış.
Espriler gayet komikti. After credits abartıldığı kadar varmış.
8/10.

(Devrim) #1567

Nasıl ya ne ara düştü?

(Ahyoka) #1568

Ben de 4 bölüm izledim Ramazan’dan önce midem kaldırmadı demeyeyim de biraz rahatsız oldum ama konuyu, oyunculukları çok beğendim Ramazan sonrasına erteledim
Outlander 1. Sezon izledim
İşte o midem kaldırmadı kısmı benim için de bu dizide geçerli konu güzel ama ne gerek vardı bu kadarına dedim bilinmeyen bir zamana erteledim
Tabi geçmişte olanlar şimdiki zamana nasıl etki edecek, Geçmişe gidenler hangi yıla gittiklerine nasıl karar veriyorlar aklım biraz karıştı

(Berkay Küçük) #1569

Sinema çekimi :sob::cry::sob::cry::sob::cry:

Hd izleyince fikrim değişebilir bu arada.

(Devrim) #1570

Oo saygılar, ben sinema çekimine 1 saniye tahammül edemiyorum.

(fza) #1571

Ben de daha küçükken Spider-Man 2 ve Fantastic Four’u ilk olarak sinema çekimi cdlerde izlemiştim. Sonra düzgün hallerini alıp defalarca izledim tabi; özellikle FF’nin 2. CD’sinin o kadar çok izledim ki artık CD bozulmuştu. Takılıp duruyordu başlattığımda.

( ◉) #1572

Neyin cinselliği la bu, izleyesim geldi diziyi.

(Ahyoka) #1573

Mindhunterdaki sahnelerde seviye GoT son sezon gibiydi işte rahatsızlığımın sebebi de galiba erkek kardeşimle birlikte izliyor olmamdı ama Outlander cidden rahatsız etti fazla geldi

(uğur) #1574

Şuraya bir kitap tavsiyesi bırakayım az önce bitirdim bir yerlerde övesim var kitabı.
Türkçe’nin lezzetini dibine kadar hissetmek istiyorsanız Hasan Ali Toptaş’ın Gecenin Gecesi isimli kitabını okuyunuz arkadaşlar. Hatta genel olarak Hasan Ali Toptaş okuyun. Son çıkan Gecenin Gecesi dışında her kitabını en az iki kez okudum hala büyüleniyorum dili kullanışından hikaye anlatmaya verdiği önemden, yeteneğinden, dehasından.

(Geek Velet) #1575

13 Reasons Why 2.Sezon
İlk bölümü izlediğimde ekrana bağıracaktım. Kalitesiz Ergen Dizisi yapmışsınız diye. Neyse. Sonradan çok iyi toparlandı. Çok güzel olmuş. Özellikle final bölümü neydi ya. Çok başarılıydı. Oyunculuk yine üst düzey. Ancak dizinin en büyük sorunu Clay’di son 7 bölüme kadar. Oyunculuk olarak değil. Ona yazılandan dolayı. Hannah’nın hayal ürünü olarak gelmesine sinirlenmeme rağmen çok güzel kotarıldığını düşünüyorum. Özellikle gidişi. Offff. İki gün oldu bitireli anca sindirebildim. 3. Sezonu heyecanla bekliyorum. Ama bence üçüncü sezonun 13 bölüm olmasına hiiiiç gerek yok. Kısa tutsunlar. Güzel ve öz olsun. Bu sezonda azıcık uzun geldi. 8-10 bölüm arası olabilirdi.
8/10
Big Mouth 3-4-5
Ben aşırı eğleniyorum bu diziyi izlerken. Çok eğlenceli. Keşke fen dersinde üreme ünitesinde bunu izletseler. Çok komik.
BoJack Horseman 5.Bölüm
Ben bu diziyi seviyorum yaa.

(Kürşad the Falcone) #1576

Dünyanın en iyi aksiyon filminin devam filmi Raid 2’yi izledim.

Ilk filmin üzerine çıktıkları çok konu var. Dövüş sahneleri yine sanat gibi sanat. Ilk filmin tamamen tek binada geçmesinden gelen stilistik tarzına karşılık bu sefer evreni ve hikayeyi genişletmişler, güzel de olmuş. Gareth Evans (yönetmen) kendini bu filmde daha da geliştirmiş. Sırf dövüş sahnesi çekme konusunda değil, hem kurgu hem sinematigrafi açısından oldukça başarılı buldum. Film yağ gibi akıyor. Ama, bunlara rağmen ilk filmin altında kalmasına neden olan bir unsur var, o da şu: Bu filmde malesef “neden kimsenin tabancası yok” sorusunu olması gerekenden daha fazla sordum. Ilk filmde bu sorun pek yoktu. Ama bunda göze fazla çarptı.

Edit: Gareth Evans’ın Deathstroke filmi çekeceği haberleri geziyordu bir ara. Eğer bu olursa, ortada ne John Wick kalır ne başka bir şey.

(Geek Velet) #1577

Babysitter izledim. Arkadaşlar film çok kötü. Kötü. Kötü. Ve kötü. Oyunculuklar kötü. Senaryo kötü. Yönetmen McG. Ama kimse filmi ciddiye almasın. Çünkü film aynı zamanda muhteşem. Tek nedeni filmde sıfır mantık aradığınızda çooooookk komik. Her şeye aşırı gülüyorsunuz. Ciddiye almayın. Kötü olacağını bilin. Yeter. Bu filmi izlemeye hazırsınız. Çünkü film aşırı, aşırı, ama aşırı eğlenceli. :slightly_smiling_face:

(Ahyoka) #1578

Contratiempo (The İnvisible Guest) izledim
Film güzeldi katilin kim olduğunu tahmin ettim ama olayların bu şekilde gelişeceğini düşünmemiştim. Ben filmin akışını Kralkatili Güncesine benzettim yani kitap aslinda bir günde geçiyordu filmde bir kaç saatte geçti (bak yine okuyasım geldi.) Aynı olayı farklı açılardan görmek de hoşuma gitti süresi falan da ideal izlenebilir bir film.
Brooklyn Nine Nine izliyorum 4. sezondayım çok beğendim. Tüm karakterler tam oturuyor hiçbiri fazla durmuyor. Irkçılık, eşitlik mesajları falan çok hoş duruyor. Fox bu diziyi iptal etmeseydi diziden haberim olmayacaktı o yüzden Fox’a teşekkürler (ama cidden hangi akla mantık iptal etmişler.) Neyse NBC sayesinde izlemeye devam :blush:

(y) #1579

Match pointi izledim.Normal bir romantik film beklerken çok daha fazlasını buldum filmde.Yer yer çok gerildim beklemediğim şekilde.Özellikle başrolde ki erkek oyuncu ile empati kurunca onun hissettiği şeyleri ben de hissettim çok karışık durumlar yaşıyor çocuk.Filmi bayağı sevdim beğendim,detaylı uzun yazmıyım şimdi.İzleyin sadece tavsiye ederim.

(Geek Velet) #1580

Bu Woody Allen filmiydi di mi? :slightly_smiling_face:

(y) #1581

Evet yazıp yönetmiş.

(Efe) #1582

En son Se7en’ı izledim muhteşemdi ya hele o karanlık finali…

En son Unreal Gold oynadım Steam’da bedava olduğunu görünce direk indirdim.Eski bir fps oyunu ve baya hoş.

En son Eisenstein’ın “Sinema Dersleri” kitabını okudum baya yararliydi açıkçası.

(Emirhan) #1583

En son şahsiyet 9. bölümü izledim. O bölüme kadar söyleyebileceğim şey türk dizi lağımının içinde net ayrılan bir yapıt ama hala kendi içinde sorunları var bence ya.
yanlışlıkla falan açmayın azcuk spoiler var

son bölümlere doğru gereksiz aşk hikayeleriyle bence konudan sapmış gerek yok . asıl odaktan uzaklaştırmış bence. ayrıca ergenlerin olayları da gereksiz bence seyirci çekmek için konulan türk dizi itemlerı gibi duruyor. polisiyeyi sevmeme rağmen haluk bilginer oyunculuğu yemin ederim akıyor yav çok çok iyi. ama tek başına ne kadar götürebiecek bakıcaz.

(H. Yakup) #1584

Bu ay baya dolu dolu geçti. Kısa kısa özetl… yok yok inanmayın zira dümdüz yazacağım.

Okudum
Uzayda Piknik - Boris ve Arkadi Strugaski
Akıcılığından dolayı bir kaptırınca bir iki günde bitirilebilecek okuması gayet keyifli bir kitap.

Yaşam Bilgeliği Üzerine Aforizmalar - Arthur Şopenspor (Soyadını yazamıyorum:I)
Buna ne yorum yapayım alın okuyun efenim. Hatta ara ara tekrar alıp bir kaç sayfa okuyun.

Cam Kent - Paul Auster
Buda kaptırınca baya akıyor. Konu ilgi çekici ve akıcı anlatımla daha ne olsun.

İzledim
Pasific Rim Uprising
Up değilde Down… olsaymış daha doğru olurmuş. İlk filmi çok sevmezdim ama bu onun kadar bile olmamış bana göre.

The Square
Eleştiri, kara mizah filan derken uzun bir süre sonra izlediğim en güzel filmlerden biri oldu. İzleyin izlettirin.

Zincirlikuyu Metrobüs Durağı
İş çıkışı o kadar kalabalık oluyor ki bir süredir izliyorum çünkü kalabalıktan değil otobüse binebilmek turnikeden bile geçemiyorum!

Oynadım
Mad Max
Yenilik olarak hiçbir şey sunmamış olsa da oynayış eğlenceli ama öyle başında 3-4 saat geçirmediğiniz sürece eğlenceli. Öteki türlü bayabiliyor. İşte araç filan sürmece, adam dövüp mekan basmaca bla bla bla diyerek sonlara doğru beni de sıktı açıkcası…