En Son Ne İzlediniz/Oynadınız/Okudunuz? Yorumunuz&Naçizane Notunuz 🎬🎮🃏

(forgetten prince) #1585

Matrix Reloaded ve Revolutions izledim.

Daha önceden yalnızca ilk Matrix filmini izlemiştim, diğerlerini izlemek hiç nasip olmamıştı birazda duyduğum yorumlardan dolayı izlemeyi pek istemiyordum açıkcası. Tv’mizde ki film paketine serinin geldiğini gördükten sonra ailemle beraber baştan sona izleme kararı aldım.Son filmde bittikten sonra pişman olmadım desen yalan söylemiş olurum.

Ya hiç olmamış be, gerçekten ilk filmle kıyaslayınca çok aşağıda kalıyor.İkinci film fena başlamamıştı aslında fakat sonradan bana o kadar çok süreyi tamamlamak için bol bol aksiyon dayayalım kararı verilmiş bir film gibi hissettirdi ki.Neo ile düzinelerce Smith arasında ki savaş güzel başladı bir süre sonra ise bit artık diye içimden geçirmeye başladım.Şu sonda ki otoyol üzerinde geçen aksiyon sekansı da dahil buna, daha ayakları yere basan bir film olması gerekmiyor mu diye çok sordum kendime, Matrix’in mimarı ile olan muhabbet iyi hoştu da maalesef kurtarmıyor filmi.Hele o üçüncüsü, aynı evrende geçen fakat ilkinde ki derinlikten yoksun klasik bir aksiyon-direniş filmi gibi resmen.Ardı ardına gelen klişeler, finalin ağzımda bıraktığı kekremsi tat…

Büyük hayal kırıklığı cidden, bu kadarını da beklemiyordum.İlk filmin yarattığı etkinin onda birini bırakamadı üzerimde.

Reloaded - 6/10
Revolutions - 5/10

(fza) #1586

Reloaded yine aksiyonu ile kurtarıyor da, son film cidden kötüydü. Reloaded da olan mimar ile konuşma sahnesi saçma sapan bir sahne bence, çok karmaşık.

(forgetten prince) #1587

Filmin çoğu yerinde bu karmaşıklık hissediliyor, bazı şeyleri direkt olarak söylemektense daha dolambaçlı yollardan aktarmayı seçmiş film niyeyse.O mimar ile olan konuşmadan ben şunu çıkarmıştım, eğer ki Matrix’i komple kapatırsan bir sürü insan ölecek ve geri kalanlar gerçek olan berbat halde ki Dünyada yaşamak mecburiyetin de kalacaklar, vazgeçersen de her şey eskisi gibi devam edecek yani iki türlüde başarısız olacaksın.Senden önce ki seçilmiş kişilerde buraya kadar geldi fakat hepsi vazgeçip geri döndüler falan diye de eklemişti hatta.

(fza) #1588

İzleyeli 3-4 sene oldu. :DD Çok hatırlamıyorum ama adam haklıymış öyle dediyse. Şahsen o berbat dünyada yaşayacaklarına, Matrix’te yaşamalarını tercih ederim sanırım. Mutlu olsunlar en azından, sahte olduğunu bilmedikleri sürece onlara bir zararı yok sonuçta.

(forgetten prince) #1589

Aslında evet, seçilmiş kişi dışında ki insanlar yaşadığı dünyanın gerçek hissettirip hissettirmediğini fark edemiyor.Aynı şuan yaşadığımız hayat gibi, fark eden bir şey yok.Gerçek dünyada ölüm kalım savaşı vereceklerine rahat hayatlarında yaşamaya devam etmeleri daha iyi olabilir.Ama diyelim ki yapay zekalar bir gün Matrix’in fişini kendileri çekme kararı alsa ansızın ölüp gidebilirsin mesela :DD Yaşamın bir başkasının elinde olmuş oluyor sonuçta.

(fza) #1590

Filmde böyle bir ihtimal olduğu için savaşmadı ama Neo, direkt uyandırmak için savaştı. Eğer böyle bir ihtimal olma ihtimali için savaşsa belki dediğin gibi olabilirdi tabi.

(Bring me Thanos!!!) #1591

Scott Pilgrim izledim ve film çok hoşuma gitti. İzlemesi gercekten çok keyifli bir filmdi ve izlerken bu zamana kadar bu filmi neden izlememişim deyip durdum. Bu arada bu filmde Chris Evans’ın da oynadığını unutmuşum görünce bayağı süpriz oldu.Karakteri de çok hoşuma gitti zaten :slight_smile: Ha bir süprizde Brie Larson oldu. Onun bu filmde oynadığını bilmiyordum. Onu görmek de hoşuma gitti. Ayrıca şansa bakın ki dün de kendisinin oynadığı Kong skull island filmini izlemiştim bayağı rastlantı oldu yani. Neyse yarın da başka bir filmini izlerim artık.
Uzun lafın kısası bu filmi hâlâ izlemeyen varsa biran önce kesinlikle izlemeli .)

(Liquidman) #1592

Aman aman aman ne filmdi bee. Dark Knight’tan beri böyle büyük klasik bir karakterin filminden bu kadar keyif almamıştım. Aksiyonu, aksiyonun dozu, twistleri, karakterleri, daha neler neleri ve en çok da oyuncuları muhteşemdi. Mads’e de Eva’ya da Daniel abicim’e de, Martin Campbell’a da buradan öpücükler.

(Serkan of İzmir) #1594

Yüzük Kardeşliği’ni okudum. Çok beğendim ya neden bu kadar geç kaldım okumak için hiç bilmiyorum. Öncesinde Hobbit’i okumakla da iyi etmişim. İki Kule’ye başladım iki gün önce de. Final haftasından dolayı yavaş ilerlerim muhtemelen ama sıkıldıkça oturup okuyasım geliyor.

(fza) #1595

Sıradan başlangıç, ilginç gelişme, klişe bitiş. Oyuncuklar fena değil, karakterler arası ilişkiler mide bulandırıcı, mizahı pek güçlü değil, romantizmi etkileyici değil.

5.5/10

Filmle ilgili hoşuma giden bir yorum:

You know a romantic comedy is in trouble when you root for the hero not to get the girl.

(Geek Velet) #1596

Death Note İlk 14 Bölüm: Çok güzel gidiyor. Seslendirmeler çok güzel. Yönetmenler çok güzel kurgulanmış. Müzikler de bu tempoyu çok güzel destekliyor. L’in haklı olduğunu bilsem de nedense Light’İn da başarmasını falan istiyorum.
Stranger Things ilk iki bölüm.
Güzel görsellik, klişe hikaye, sıkıcı kurgu. Ama izlemeye değer.
Big Mouth sezon 1.
Çok şey öğrendim kadınlar hakkında . Çok güldüm. Okay.
7 Deadly Sins
Çok kötüydü. Cidden. Hiç beğenmedim. İki bölüm daha şans vereceğim. Hayır çocuk neden kıza taciz ediyor. Kız neden çocuğa saniyesinde bağlanıyor. Motivasyon yok. Ama gerek de yok derseniz. Hikaye kendini ciddiye alıyor. Napayım. Senaryo açığı bol.

(Aku ) #1597

AoS S05 E01-02-03
Konu yavaş ilerliyor, Deke ve Tess in bizim ekibe karşı çıkması bir yerden sonra baymaya başlıyor fakat hala bi kaç merak unsuru (İlk bölümün başında yüzen kel adam, Fitz, Jemma) bulunduğundan ve ilk 4 sezonun hatrına devam edeceğim sanırım. Bunun dışında Lighthouse atmosferini çok iyi vermişler, izlerken insanın içi kararıyor.
Umarım biraz daha hızlanır hikaye.

(Geek Velet) #1598

Deadpool x Dracula
Komikti.

(bite my shiny metal a**) #1599

The Terror,uzun incelemeyi hak eden bir dizi.Başta oyunculuklar,atmosfer,kostüm tasarımları,set dizaynı,senaryo,görsel yönetmenlik olmak üzere daha birçok konu yönünden incelenmeyi hak ediyor.Vakit ve güç bulursam baştan sona incelemeyi isterim.Ancak kısaca şunları söyleyebilirimki son zamanlarda izlediğim başlangıcından sonuna kadar harika paketlenmiş bir dizi.Ara ara akışında bir sorun olduğunu düşündüm,fakat bu akış sorunu gereksiz sahnelerden kaynaklı değildi bazı sahneler birkaç saniye kısaltılsa dizi su gibi akar gider sanırım diye düşündüm ancak bu çok küçük bir detay.Kategorisine meraklı olana sonuna kadar önerebileceğim bir dizi.
9/10

(Ömer Taşkaya) #1600

Vay be muhitte izleyen yok sanıyordum, izledim bende müthiş dizi ya. Başlığı bile yok ama.

(bite my shiny metal a**) #1601

Dayanamadım,hak ediyordu.

(Geek Velet) #1602

The Gravity
Cuaron’un ellerine sağlık. Çok güzel görselliğe ve kurguya sahip bir film olmuş. Oyunculuklar da iyiydi. Senaryo fena değildi.
John Wick
Senaryo Okay. Oyunculuk Okay. Aksiyon çok iyi. Karakterler güzel. Bu kadar. Çok diyecek şey yok. :joy:
Death Note film olan.
Animeden ayrı değerlendirince çok kötü bir film yok elimizde aslında. Senaryosu ne kadar vasat olsa da yönetmenin görsel ve anlatım dilini takdir etmemiz lazım. Kurgusu da ortalama üstüydü. Okay bir filmdi benim için. Baş roldeki çocuk iyi oynamış ama çocuğa yazılan Diyaloglar kötüydü. Kız kanseri bu arada.

(I hope they remember you) #1603

Christian Bale döktürmüş resmen. Filmin o karanlık havasını oyunculuk açısından iyi yansıtmış. Sonunda da normal olarak şaşırdım. 10/10 Ben sonunu farklı düşünmüştüm izlerken. Hani sürekli aynı saatin gözükmesi ve adamın uykusuzluğunu göz önünde bulundurarak ben adamın rüyada olduğunu düşünmüştüm.

Star Wars’u ilk defa izledim ve memnun ayrıldım. Yaratılan atmosfer hoşuma gitti. Film biraz uzun ama bu durumu döneminin film anlayışına veriyorum. 77’de çekilen bir filme göre bence çekimler fazlasıyla başarılı. Han Solo’ya bir sempati duydum. Ayrıca Luke’a da. Obi Wan’ı çok göstermediler ama kesin devam filmlerinde gene çıkar karşıma. 10/10

(Geek Velet) #1604

Binary Sunset’te ağladın mı?

(I hope they remember you) #1605

Yok ya duygulanmadım o sahnede.