En Son Ne İzlediniz/Oynadınız/Okudunuz? Yorumunuz&Naçizane Notunuz 🎬🎮🃏

(Ömer Taşkaya) #1647

Vikings bitirdim.

En sevdiğim 3.dizi oldu an itibariyle. Puanım 9/10 çok undarrated kaldı be. Piyasada GoT olduğundan vallahi izleyeni yok.

Şahsi sıralamam (trollemiyorum) ;

Marco Polo > Vikings > Black Sails > Da Vinci’s Demons > Game of Thrones

(y) #1648

Luciferi alıyor netflix marco polo gibi muhteşem bir diziyi iptal ediyor.Marco polo benim için de 1 numara

(Ömer Taşkaya) #1649

Netflix’in 32 dizisini izledim ve çok rahat diyebilirim ki Netflix prdüksiyonu yüksek dizilere katiyen yaklaşmıyor.

Bunu zaten 6 Netflix - MCU dizilerinde görebiliyor insan. Resmen sezon bitiyor adam akıllı efektleri iyi tek bir tane bile aksiyon sahnesi göremiyoruz. Bi DD var o da sapıttı zaten sonradan.

Altered Carbon dediler eyw dedik, Ee nerde 2.sezon onayı ? Yok. Kesin vermeyecek

Frontier ? Yüksek bütçeli aksiyon dediler tırt çıktı dizi.

The Crown ? Bütçenin yüksek olması prodüksiyondan değil o da. Bütün para oyunculardan dolayı. Onuda saymıyorum.

Yani kısacası ben Netflix’in yüksek bütçeli dizi yapmasını istemiyorum. Devamını getirmeyecekse yapmasın.

Mesela ben Netflix’in The Witcher dizisi yapmasına şuan hiç sıcak bakmıyorum. 3.sezonu görürse gerçekten şaşkınlıktan alkışlarım. Ama bütçeyi bahane ederler yine.

Valla ben medyada ki “Netflix 2018 için bilmem kaç dolar bütçe ayırdı” haberlerini de gram ziklemiyorum. Yapıp iptal edecekse başından yapmasın. Marco Polo iptal olunca resmen içime öküz oturdu. Keni çocuğumu kaybetmiş gibi hissettim. Yok ama Iron Fist’e verin yeni sezon onayı okey.

Önüme adam akıllı prodüksiyonu yüksek devamlılığı sağlayan bir yapım koymadıkça Netflix’e overrated demeye devam benim için.

(Berkant) #1650

Burada Daredevil’a biraz haksızlık edilmiş gibi hissettim sanki.Dövüş sahneleri bence geri kalan 6 MCU dizisinin çok üstünde hatta süperkahraman dizileri içerisinde zirvede bence.Bozduğunu da düşünmüyorum şahsen ama sen düşünebilirsin tabi ben karışamam :slight_smile:
Edit : “Bi DD var” yazısını görmemişim o yüzden dövüş sahnelerine haksızlık ettiğini düşündüm ama dizinin sapıttını düşünmüyorum.Hatta bana kalırsa piyasada kalitesini düşürmeyen nadir süperkahraman dizilerinden :slight_smile:

(korhan) #1651

Hereditary

Son yılların, belki de tüm zamanın en iyi korku filmlerinden biri. Seri üretim James Wan filmleri ve benzerlerinden sonra kilitlenen korku filmi çıtasını 6’lardan 8’lere çekiyor.
Sinema ulan diye derin bir nefes alıyorsunuz Hereditary’yi izleyince. Bir korku filminin oyunculuğu Oscar seviyesinde olur mu? Oluyormuş valla, Toni Collette’e helal olsun.
Bayatlamış klişelere elveda diyoruz. Görsel gerilimin, doğru kamera açılarının, kurgudan gelen o doğal stresin yerini hiçbir jump scare tutmuyormuş. Adeta ders veriyor bu film.
Şunları yazarak beklenti yükseltip beğenmeme ihtimalinizi birazcık bile arttırdıysam kendimi keseceğim. 9/10 Sinemada izleyin nolur.

(Devrim) #1652

Zaten çok merak ediyordum şimdi heyecanlandım da.

(Ömer Taşkaya) #1653

Allah hype yaptım ya baya senin yorumdan sonra. Ben neredeyse son yıllarda ki hiçbir korku filminde gram korkmadım, bu korkutur mu dersin şimdi ?

(Witch-Dentist of Muhit) #1654

Çok saçma gelecek belki ama Kitapta Mouth of Sauron’un ölmeyişi beni çok şaşırtmıştı, ilk filmleri izlemiştim çünkü. Hatta bir teoride sanırım, işte bu Black Gate savaşından sonra bunun kaçıp Sauron’un yerine geçtiği söyleniyormuş.

Spartacus yok mu? Benim için o bu sıralamanın en başındadır mesela.

Yeni izledim. Açıkçası daha farklı bir film hayal ediyordum. Genel olarak hoşuma gitti, bir daha oturup izlemem ama. Çocuğu psikolojik olarak ben çok yorumlayamadım, küçükken ailesini nasıl kaybettiğini anlatsalar belki biraz daha anlaşılır olurdu. Sürekli kulaklık takması ama insanları duyması güzel bir artistlik unsuru olmuş. Jon Bernthal’ın o kadar az görüneceğini de düşünmüyordum şahsen. Bir de cast konusunda Jamie Foxx’un oyunculuğu çok hoşuma gidiyor, tam bir pislik rolünün adamı. :smiley: Jon Hamm’ı ilk defa izledim ama o da çok hoşuma gitti. Dizilerine falan bakarım diye düşünüyorum.
Çocuğun kızla olan ilişkisi, kaçmaya çalışmaları beni böyle şeylere itiyor. :stuck_out_tongue:

(Ömer Taşkaya) #1655

Onun daha 2.sezonundayım. Çok büyük ihtimal bitirince en başa yerleşir keza Rome da.

(korhan) #1656

Korkutup korkutmayacağından emin değilim çünkü ne olursa olsun korkamayan insanlar var korku filmlerinden. Ama farklı bir deneyim olacağını garanti edebilirim.
Bu korku arayışı da çocukluğumuzdan gelen nostaljik bir özlem sanırım, artık korkamadığında üzülüyor insan :smiley:

(Ata (Ö)zkan) #1657

Ben de geçenlerde izledim filmi. Harbi iyi geriyor insanı. Dediğin gibi filmde böyle müziğin artışının doruk noktasından sonra gelen sessizlikte insan hep bi jumpscare bekliyor. Gelmeyince de insan daha fazla geriliyor. Anlık sahne geçişleri çok iyi yedirilmiş. Oyuncular üst seviyede. Sonunu tam olarak anlamadım ama . Ufak bir özet isterim

(Fransuva'nın Ayranı) #1658

Bir yerde patronun dufaklarına bakıyordu o sahnede. Ben hep dudak okuyor olarak düşündüm.

(Witch-Dentist of Muhit) #1659

Mantıklı aslında, bunu hiç düşünmedim nedense. Belki yolda izlediğimdendir. :smiley:

(Ömer Taşkaya) #1660

Aynen ya tam oldu bu açıklama.

(claude pure) #1661

Coco

Hiç beklemediğim şekilde ilerledi, beklemediğim kadar iyi bitti. Çok güzeldi. Hatta son zamanlarda en favorim. Belki tüm zamanlarda en favorim bilmiyorum, sevdiklerim arasında -artık ne kadar olursa- objektif bakamayacak kadar büyülenmiş durumdayım.

Hikayeyi daha basit beklediğimden mi bilmiyorum ama cidden beni şaşırttılar. Güzel şaşırdım. Zorlama değildi, her şey tıkırında ilerledi hikayede, mis gibi de son oldu böyle.

Şarkılar harika, her biri, en basitinden en duygusalına kadar. Müzikle ilgili bir film olup film bittiğinde şarkılarıyla güçlü bağlar kurdurması ne kadar başarılı olduğunun ispatı aslında.

Bana tek olmasaydı iyiydi dedirten şey Frida’nın suyunu çıkarmaları. Tamam popüler, o yüzden o kadar her yerdeydi ama tüm filmin de (kötü adamımızdan sonra tabi) en popüler ismi olması ne biliyim, fazla geldi.

Bir de söylemeden geçmeyeyim, dublaj çok iyiydi. Miguel özellikle, Ege Gürel’miş seslendiren, mükemmel iş çıkarmış. Diğer şarkıları orijinal seslendirmeden dinlesem de onun söylediği şarkıları ondan dinlemeyi tercih ediyorum hatta :heart:

Neşeli bir şekilde bitirmek istediğimden un poco loco,

Remember Me ağlatıyo çünkü

(Wet Meatball) #1662

Filmdeki favori sahnelerimden. Filmden sonra bu ve remember me sahnelerini onlarca kere izlemişimdir.

(claude pure) #1663

Ben de bu kısımda çok eğlendim, şarkıya da ayrıca bayıldım, bağımlısı oldum gibi.

Şuraya da bırakayım hatta, üstte koymamak için kendimle cebelleşmiştim de fırsat bulmuşken bıraktım gitti :smile:

(Muhitin Delisi) #1664

Çok duygusal bir insanımdır,izleme zamanlamam da biraz kötüydü açıkçası, şu sahne beni hüngür hüngür ağlatmıştı

(Serkan of İzmir) #1665

Öldürülmemesi daha doğru ama bence. Sonuçta Gollum ne Bilbo, ne Frodo ne de Gandalf tarafından öldürülmedi hikaye boyunca, Saruman ve Solucandil de birbirlerini harcayana kadar Frodo tarafından bağışlandılar. Sauron’un Ağzı da elçi olduğu için bağışlandı Gandalf tarafından. Bu karakterlerin merhametleri onların ne kadar iyi karakterler olduklarını kanıtlıyor bence. Zaten kitapta da Aragorn’un bir bakışı yetti adamı korkutup kaçırmaya.

Filmde Aragorn’un yaptığı hareket her ne kadar muazzam gazlayıcı bir hareket olsa da iyi karakterlerin doğasına zıt düşüyor. Çünkü sen koca hikayedeki en baba karaktersin (bana göre :d) ve kralsın yaw. Öfkene hakim olman lazım sonra kral oldu toton kalktı derler.

(bite my shiny metal a**) #1666

Final Space’in ilk sezonunu bitirdim ve izlediğim sırada sıkıntısı var ancak eğlenceli diye düşünürken bittiği zaman tüm resme uzaktan bakınca kafamın karışık olduğunu fark ettim.Dizi eğlenceli mi?Evet.Dizi farklı mı?Hayır.Dizi kafanda soru işareti bırakıyor mu?Hemde çok.Baş kahramanın,Last Man On Earth dizisindeki baş kahramanla zaman zaman benzeştiğini düşünmeden edemedim.Gary’nin motivasyonu dengesizce son üç bölümde diğer 7 bölüme kıyasla bir anda değişip,açılıverirken yan karakterler KVN ve Little Cato’nun üzüntüleri bağ kuramadığımız için fazlasıyla diziden uzaklaşıtırıcı etkenlerdi.Dizinin senaryosunun barındırdığı birçok fikir olduğuna inanıyorum ancak bunu bir türlü yansıtamamışlar.Özellikle villainın çizimi ve ona biçilen hikaye büyük bir uyuşmazlık içinde.Dizide sıkca rahatsız olabileceğiniz bir ana kahraman,motivasyonunu son bölümde anladığınız bir kötü,3 tane sevimli güzel yan karakter var ve büyük fantastik bir dünya…Yemek yerken,bir işle uğraşırken izlemelik özellikle vakit ayırmaya gerek olmayan bir dizi 6/10