En Son Ne İzlediniz/Oynadınız/Okudunuz? Yorumunuz&Naçizane Notunuz 🎬🎮🃏

(Ahyoka) #1688

Okudum
S. Zweig Satranç
Geçen gün uzun süre hastanede beklemem gerekti ben de yanıma almıştım kitabı hemencecik bitiverdi. Koridordan geçen insanlar bana bakıp duruyordu sanki garip bir şey yapıyormuşum gibi. Neyse kitap çok akıcıydı, hikayesi içimde acayip bir his bıraktı. O hiçlik, o bağlanma vs tüm duyguları içimde yaşadım. Bu okuduğum ikinci Zweig kitabıydı ikisinden de çok etkilendim darısı diğerlerinin başına.

İzledim
The End of The F***ing World
İlk beş bölümü dün gece izledim. Dizi basta çok güzel gelemişti ama izlemeye devam ederken buldun kendimi. Süresi ideal, müzikler harika, oyuncular çok tatlı. Özellikle James sahnelerini daha çok sevdim ( artık kendini psikopat olarak görmediği sahne, dans ederken sevimliliği, profesörü öldürdükten sonraki davranışları falan Neyse izlemeye devam hemen biter zaten. Sanırım sevdim ben bu diziyi

Oynadım
Helix jump :grin: ( o da bir oyun sonuçta)
Yakında Candy Crush oynayanlar gibi rüyamda da görürsem şaşırmam. Çok çabuk bağımlılık yapıyor

(nam-ı diğer) #1689

Yine çok geç kalmış bir yorum, anca vakit bulabiliyorum bir gün günceli yakalarım umarım :smiley:

İlk filmden farklı bir şey yapmaya çalışmaları güzel, “yeni bir yarık açıldı moblar geldi yine kesiyoruz” olmamasına sevindim. Drone muhabbetindeki “twistler” güzeldi, ben yedim açıkçası. Yılların dev robotlar vs dev yaratıklar klişesi olan robotların birleşerek daha büyük robot olması konseptini ters çevirmeleri de hoşuma gitti, voltron yaratık güzeldi. İlk filmde aklıma takılan “amaç nedir?” sorusuna cevap gelmesi de güzel. Boyega güzel. Yeni genç kız karakter de güzel.

Geri kalan her şey malesef aynısının tekrarı olmuş. Her ikinci filmi kasıp kavuran “alın daha büyüğü ve armorlusu” muhabbetini bekliyorsun zaten. Filmin sonunda “Bu sefer biz geliyoruz lan” muhabbeti böyle bir film üçlemesi için güzel hareket. Gişede ne yaptı bilmiyorum ama üçlemede bırakırlarsa ve üçüncü filmde biz invade edersek tam çerezlik üçleme olur elimizde.

Kafayı kapatıp izlemelik. Kötü değildi.

(fza) #1690

İlkine oranla çok daha güzeldi bence. İlki beni kanser etmişti. Bu tür filmlerden çok bir oyunculuk, senaryo vs beklenmez ama ilk filmde zaten konu filan hiç yoktu bomboştu; bir de Asyalı karakterin oyunculuğu leş ötesiydi, keza Charlie Hunnam’ın da.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #1691

Sonu biraz klişeye bağlanmayaydı iyiydi. Niye bir tek onlar kalıyor şöyle 10-20 robotun olduğu bir final izlesek daha iyi olurdu bence.

(nam-ı diğer) #1692

Evet oyunculuklar ve konu açısından gerçekten daha iyi. İlki zaten “alın lan dev robotlar dev yaratık dövüyor” filmiydi, pek kasmamışlardı. World buildingi burada gördük, dediğim gibi kötü değildi bence de.

O alahın emri artık ya, daha filmin başında belliydi bu veletlerin sonunda günü kurtaracağı. Klişe evet ama kötü değildi yine de bence. Mesela bir tayfayı harcayıp çocuklardan birini öldürmelerini beklemiyordum ben. Sonunda sanki arkadaşları ölmemiş gibi dans ediyorlardı o ayrı konu ama :smiley:

Tek pilotlu Drone süsü verilmiş robotları meğer kaiju beyni ile drift yapan bir insan kullanıyormuş, yine iki pilotmuş muhabbeti iyidi. Ama mesela bu beyinlerin bir anda 1500 kat genişleyerek robotları nasıl ele geçirdiği anlatılmadı, ve yazar odasında ortaya atılan “Jaeger armorlu kaiju olsun” fikrinden öte bir derinliği olmaması da var.

Bir şey beklemediğim için memnun ayrıldım zaten. Dümdüz bomboş aksiyon beklerken baya güzel oyunculuk, hikaye, twist falan yapmışlar canlarım.

(Ahyoka) #1693

Dizi izlemeye izlemeye İngiliz dizilerinin 5 -10 bölüm olduğunu unutmuşum bugün The End of The F***ing World 8. Bölüm bittikten sonra ‘sonraki bölüm’ butonunu bulamayınca aklıma geldi. Şu an üzgünüm sınav sonrası rahat rahat dizi izleyeyim derken ilk başladığım dizinin 4 saatte falan bitmesi beni sinir etti.

(Geek Velet) #1694

Brooklyn Nine-Nine ilk üç sezon ve 4.sezonun ilk 10 bölümü. Hayatımda en beni en çok bağlayan dizi. Günde bir sezon bitiriyorum neredeyse. Geçen Cumartesi başladım. Karakterler aşırı orijinal değil ama gelişimleri ve yazılıları dillere destan. Oyunculuklar desen çiçek. Her karakter bir boşluğu diye dolduruyor. İzlerken gülmeden duramıyorum. Hiç eskimeyen espriler. Her şey olması gerektiği gibi ve NCIS, Bull, CSI veya Rosewood tarzı dizilerin yapamadığı her şey var dizide. The Element Of Surprising’e hepsinden daha çok sahip ve uzun süre sonra bir dizide bütün karakterlerle bağ kurabildim. Zaten bir bölüm 20 dakika. Saçma filler sahneler yok. Varsa bile fark edilmeyecek seviyede. Saçma aşk dramaları da yok. Aşk draması da otuz saniye varsa var. Kestirip atıyorlar. Arkadaşlar bu ara çok mutluyum ya. :upside_down_face: Bu dizi hiç bitmesin.
Sonsuz /10

(fza) #1695

Yıllardır baştan sona izleme niyetim vardı, hep bölük pörçük oluyordu. En sonunda gerçekleştirdim bu niyetimi.

Aslında macera havası güzel, eski Mısır’ı da çok severim zaten. Aksiyonlar, bazı görsel efektler şimdi göze batıyor tabi ama olur o kadar.

Beni asıl rahatsız eden şey filmin kendi içinde düştüğü mantık hataları. Özellikle kötü adamın yaptığı ve yapmadığı bazı eylemler bir garip geldi. Bir de sahne geçişleri biraz fazla ‘‘Dan!’’, diye olmuş; daha yumşak geçişler olsa iyi olurmuş. Yine de fena değildi, seriye devam edeceğim.

7/10

Rachel Weisz yıllar geçtikçe şarap misali güzelleşmiş, Brendan Fraser da fena silindi piyasadan; izlerken ‘‘Lan bu adamdan Nathan Drake olurdu ha!’’, diye düşünceler geçti hep ki Uncharted 3’ün setting’i de benzeşiyor oyunun belirli bir yerinden sonrası için.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #1696

Condor dizisinde reyiz döktürüyor o bize yeter.

(fza) #1697

Yeni bir blockbusterda görsek güzel olurdu. :confused:

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #1698

Adam kendini yeni yeni toparlıyor epey bekleriz onun için.

(Ömer Taşkaya) #1699

Atv etkisi mi ? 2 gündür veriyor filmi sabah akşam.

@Kutluhan_Demirok Bu arada Condor nası dizi ya, tüm bölümleri indirdim pc ye ama duruyor valla izlemedim daha. Bașlasam mı, önerirmisin ?

(Berkant) #1700

Fragmanı çıktığı dönemlerde aşırı gömen beni film açıkçası yanılttı.Filmi beğendim açıkçası.Bu tür oyunlardan uyarlanan filmlerin %80’ini başarısız bulan ben en sonunda uzun zaman sonra doğru düzgün bir oyun filmi izleyebildim.Alicia Vikander için büyük ön yargılarım vardı (Kendisinden önce Angelina Jolie gibi biri oynattığı için normal :slight_smile: ) ama role bayağı yakıştırdım.Hala bu role Alicia’dan daha çok yakışacak kişiler olduğunu düşünsem de yine de genel olarak başarılı buldum Alicia ablamızı.Vücut olarak da bayağı iyi çalışmış tebrik etmek gerekiyor.Önceki Tomb Raider filmlerinin 2. filminden daha çok beğendim bu filmi.Devamı gelse aslında oyun filmleri arasında bataklıktaki çiçek görevini görebilir bu seri ama gelmeyecek gibi gözüküyor şimdilik.Gişe sonuçlarından sonra pek devam ettireceklerini düşünmüyorum maalesef.Filmde en çok beğenmediğim olay ada sahnelerinin bana az ve geçiştirilmiş gibi gelmesi.Temponun hızından dolayı böyle olmuş da olabilir bilmiyorum ama nedense çok kısa geldi bana o sahneler.Bunun dışında güzel film.
Notum : 7/10

(Not only WitchDentist but also Casper.) #1701

Daha yeni bitirdim. Gayet güzel bir senaryoya sahip bir oyun. RPG oyun sevenler kesinlikle oynasın. Toplam sanırım 30 saatte bitirdim oyunu ama yan görevleri falan dolu dolu yaptım. Kaçırmamaya çalıştım hiçbir şeyi ama illa kaçmıştır. Ek paketi de var “Awakening” ama Türkçe yaması yok, oynarsam da çok bir şey anlamam sanırım. :confused: İnşallah çevirirler.

Oyun biraz eski olduğu için grafikler biraz yetersiz gelebilir ama senaryo onu kapatıyor. :slight_smile: 2. oyunu tam bir rezalet bana göre, 3. oyunu olan Inquisition ise bana çok zor gelmişti sanırım 2 yıl önce falan denemiştim.

Oynayanlarla konuşalım şu oyun hakkında yahu. :slight_smile:

Not: Oyunu “Yaz İndirimleri” döneminde 15 liraya almıştım, “Awakening” ile birlikte.

Edit: Steam’de bir yorumu paylaşmak istiyorum, aynı düşüncelere sahibiz:

Hiç bir oyuna aşık olunur mu? Olunamaz. Olunmamalı… Gerçekte o dünyanın var olmadığını düşünmek, düşünüp düşünüp üzülmek nedir yahu? İlerlersem bitecek diye ilerleyememek, o kaçınılmaz sonu sadece erteleyebilmek için bile çaresizce çabalamak nedir! Bir ryo başyapıtı, bir şaheser. Ryo sevmeyeni ryo’ya başlatır, ryo seveni kendine aşık eder bu oyun. Hikaye ve olaylar mükemmel kurgulanmış, ses sanatçıları özenle seçilmiş, karakterler çoğu gerçek insandan daha kendine özgü, orjinal olmuş… Oynanış şekli, skill ağaçları, seçenekler hepsi gayet keyifli ve iyi düşünülmüş. Grafikler oyunun çıkış zamanına göre iyi olsa da doğal olarak şimdi zayıf kalıyor, kabul. Ama grafikler kimin umrunda ki zaten :slight_smile: ve müziklere gelirsek… Tek söyleyeceğim, şu oyunu hiç oynamamış sevmemiş olsaydım, ama bi şekilde müzikleri elime geçseydi, o müzikler yine de sountrack listemde en tepede olacaklardı şimdi… Son olarak, oyun içi dialoglar Türkçe yama sayesinde rahatlıkla takip ediliyor ama İngilizceniz iyiyse codexleri okumayı da ihmal etmemenizi tavsiye ederim. Hikayenin gerçek derinliğini görmek ancak o şekilde mümkün.

(fza) #1702

Yeap. Orada oynayacağını görünce baktım baştan bu sefer.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #1703

Daha 3 bölüm oldu ama ben beğendim diziyi. Dizi güzel başlangıç yaptı fakat hikaye daha yeni yeni gelişiyor onun için bir şey diyemem.

(I hope they remember you) #1704

Öncelikle sinemada izleyemediğim için üzüldüm. Çünkü sinema ortamında daha fazla keyif alınabilecek bir film.
Emily Blunt’ı ben en son Girl on the Train’de izlemiştim. Pek hatırda kalan bir film olmadı benim için. Ama bu film etkisini uzun süre hissettirecek filmlerden.
Hikayesini zekice ve yaratıcı buldum. Sesi izole etsin diye ayak basılacak yerlere kum dökmek küçük ama zekice bir hareket. Ses dalgalarıyla S.O.S. güzel bir hareket.
Film daha geniş bir kitleye yayılırsa bu yaratıklar da Alien gibi sinema külliyatına girebilirler. Orta beyin refleksine bağlı, mekanoreseptörlerle donatılmış bir canlı oldukça ilgi çekici. Ve tabi ki yaratıkların zayıf noktası olarak tiz bir sesin kullanılması da hoş bir detay olmuş.
Zorlansa elbette bir kaç mantık hatası var ama gerek yok böyle bir şeye. Annihilation gibi üzerinde kafa yorulacak şekilde sunulduğu için film ayrı bir güzel.
10/10

(Emre) #1705

A Quiet Place’i sinemada arkadaşlarımla birlikte izlemiştik. Film arasında farkında olmadan fısıldaşarak konuşuyorduk, bir kaç dakika sonra falan farkettik. :smiley:

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #1706

Denis baba ne film yapmış ya. Epeydir benzer filmler izliyordum kalite açısından gözlerim bayram etti. Filmin başında ve sonunda ki sekanslara bayıldım ve izlerken aşırı gerildim.
8/10

Bu da Allah’ın belası. Aşırı kötü bir film izlemeyin sakın.
2/10

(Not only WitchDentist but also Casper.) #1707

Bence böyle bir filmi, bu oyuncu kadrosuyla Quentin Tarantino yönetmeliydi, çok daha farklı ve özel olabilirdi. Mekanlar ve senaryo bana yetersiz geldi açıkçası, aradığım şeyi bulamadım tam olarak. Halbuki oyuncu kadrosu gerçekten çok iyi, oyunculuklara bayıldım ama izlenir, evde bi’ boşlukta. :slight_smile: