En Son Ne İzlediniz/Oynadınız/Okudunuz? Yorumunuz&Naçizane Notunuz 🎬🎮🃏

(Barış Beyaz) #1708

Remake diye biliyorum ama orijinaline ne kadar sadık kaldılar bilemiyorum

(Kaan ) #1709

Orijinalinin yanında 2/10’luk bir film.

(Kürşad the Falcone) #1710

Japon filminin (Seven Samurai) Amerikan uyarlamasının yeniden çekilmiş versiyonu.

(Barış Beyaz) #1711

Seven Samurai’ın uyarlaması olduğunu bilmiyordum

(Witch-Dentist of Muhit) #1712

Ben de uyarlama olduğunu bilmiyordum, orjinalini izlemek lazım hemen. Merak ettim şimdi.

(K) #1713

O akşam yemeği sekansı ve çekilme şekli muazzam değil mi ya

(Witch-Dentist of Muhit) #1714

Hikayesi gayet güzel ve orijinal olmuş bence, daha önce böyle bir şey varsa ben bilmiyorum ya da ama senaryo çok basit olmuş gibi geldi bana böyle haydi şunu gösterelim de hemen geçsin, göstermedik demesinler diye yapılmış gibi çoğu sahne. Senaryolarda genel olarak bir sıkıntı var genel olarak filmlerde son dönemde, neden bilmiyorum. Sonu özellikle çok oldu bittiye geldi sanki.

İkincisini de izleyeceğim tabii ki de, insan merak ediyor ama sinemada izlenmeye değmezmiş. :slight_smile:

Not: Idris Elba’ya büyük saygı duyuyorum, adam çok güzel rol yapıyor.

(Geek Velet) #1716

Wait What!!!

(fza) #1717

Fragmanını görünce ilk filmden daha iyi olacak galiba diye düşünmüştüm ve yanılmadım. Cidden ilkinden daha akıcı, aksiyonu daha fazla ve senaryosu da daha sağlamdı. İlk film ile bağlantılı olan kısımlar, kötü adamın(filmin adında da olduğu gibi) geri dönüşünün sebepleri, karakterler hakkında öğrendiğimiz yeni şeyler(ilk filmde hiç bahsi geçmeyen dövme muhabbeti biraz zorlama olsa da Nefertiti olayı güzel düşünülmüş) vs güzelce kurulmuş. O’Connell çiftinin çocuklarının ekibe katılışıyla da Star’da zamanında izlediğim çizgi dizideki kadro tamamlanmış. :ok_hand:

Efektler eskimiş olsa da yine de aşırı rahatsız etmedi çoğu sahnede, yine bazı rahatsız edici yerler var açıklanmayan ya da üstünkörü geçilen ve tabi yine bazı sahne geçişleri fazla parça-parça yapıyor iki ayrı sahneyi ama genele bakınca çok da problem değil. Macera hissi yine güzel verilmiş.

İlk filmde ki ‘‘leylek’’ sahnesine gönderme güzeldi.

Filmin en sevdiğim sahnesi de climax’ten ziyade malikanedeki aksiyonlar oldu.

Ormandaki cüceler olmamış ama, çok karikatür geldi bana.

İlk filmin üzerine koyan, izlemesi hala zevkli bir devam filmi. Olması gereken de bu zaten.

7,5/10

1. filmi de izleyip seriyi tamamlayacağım ama Rachel Weisz’in(bu arada kaşları daha düzgün olmuş, ilk filmde ki model hoşuma gitmiyor) karakterinin recast edilmiş olması çok canımı sıktı. :confused:

(Ömer Taşkaya) #1718

Aaa bu film o çizgifilmin uyarlaması mı ? ismi neydi

(Fransuva'nın Ayranı) #1719

Çizgi film daha sonra olması lazım.

(fza) #1720

Çizgi dizi sonra çıktı sanırım. Açıkçası hatırlamıyorum çizgi dizinin ismini ama kadro bu filmde ki gibiydi.

(İkbal Kartal) #1721

Filmi genel olarak beğendim. İyi bir oyun filmi hatta çok iyi bir oyun filmi ama bunun dışında değerlendirecek olursak sadece keyifli bir film diyebilirim. Ne yazik ki senaryo klişe ve basitliklerle dolu. Film sürekli işin kolayına kaçıyor. Oyunculuklar iyi hatta yan karakterlerin oyunculuklarını Alicia ablamızın oyunculuğundan daha iyi buldum. Bunun dışında film duygusunu iyi verebilen bir film ve bunda tabi ki oyunculukların katkısı büyük. Filmin en iyi yanının ise sinematografisi olduğunu düşünüyorum,film bakması dahi çok keyifli sahnelerle dolu ve bu yönden oldukça tatmin edici. Sonuç olarak duygusu,oyunculukları ve sinematografisi gayet güzel ama senaryosu meh bir film olmuş. Puan verecek olursam 6/10

(Fransuva'nın Ayranı) #1722

@Pomeron_Reboot

(Witch-Dentist of Muhit) #1723

Haydaaaa. :see_no_evil:

(I hope they remember you) #1724

Anlatmama gerek yok. Güzel film, güzel kadro. Gidin izleyin.

(Winston Smith) #1725

Sicario

Denis abinin ne kadar iyi bir yönetmen olduğunu anlamanız için bu filmi izlemeniz yeterli. Bu kadar sade bir konuyu bu şekilde sinemaya yansıtmak büyük yetenek.

Gerek atmosferiyle, müziğiyle, görselliğiyle film sınırdaki yaşamın ucuzluğunu müthiş yansıtıyor. Artık o toprakların kurtların olduğunu çok iyi anlıyorsunuz.
“Hora de conocer a Dios”

Porter-oficial-Sicario_EDIIMA20151112_0284_19

(K) #1726

Sicario: Day of the Soldado

İzleyen herkes ilki kadar olmasa da iyi diyordu, bu söylemin doğruluğunu anlamış oldum. İlk yarı ve gelişme bölümü muazzam, hayatımda izlediğim en soğuk kanlı açılışlardan birine sahip hatta. Bazı yerlerde sert, ilkinden daha sert hatta. Yönetmen Sicario’nun o karanlık/militaristik/black ops havasını anlamış ve ona göre biraz daha aksiyon orantılı bir devam filmi ile çıkmış karşımıza. Oyunculuklar gayet iyi, hatta Brolin rolde parlıyor, kendisini çok iyi satıyor bu savaş köpeği karakter mottosu ile.

Peki ne eksik? İlk filmde bulunan o estetik hava ve bütünlük hissi. Gerçekten yasaklı bir şey izliyormuşsun havası yani. Deakins’in yokluğu bazı shotlarda aşırı barizleşiyor, ilk filmde her sahnenin bir şekilde kullanılması bu filmde yerini dizi bölümü gibi gözüken ara sahne shotlarına bırakmış. Aynı zamanda bu filmin kendi içinde başlayıp bitmeme sorunu var. Bazı plot pointler alakasız yerlerde bırakılıyor ve geri dönülmüyor bir daha. İlk film kendine öz hikayesi ile olayını anlatıp moral dilemma olayını seyirciye bırakırken, bu film aynı yolda yürümeye çalışıyor fakat devam filmini tanıtma isteği yüzünden hızlanıp yüz üstü çakılıyor. Onun dışında Soundtrack ilk film ile aynı, fakat hâla etkiliyor ve havaya giriyorsun. Aksiyon sekansları ilkinden daha fazla ama blockbuster hissi vermiyor. Kısa çatışmalar kısa ve etkili oluyorlar yani. Ancak gözümde en büyük eksiği sonu ve genel hatlarıyla son devre. O kadar kötü kararlar alınıyor ki son 20 dakika, bu kadar iyi ve yormadan ilerleyen, hatta ilki ile yarışır bir giriş, gelişme sonucundan sonra nasıl bu kadar sıvadıklarını merak ediyorsun. Ben bunun doğrudan yönetmenin kararlarından kaynaklanan bir durum olmadığını ve genel olarak başta bahsettiğim gibi Lionsgate’in bu filmlerden bir seri yaratma derdinde olmasına bağlıyorum.

Yani özetle Day of the Soldado kötü bir film değil. Hatta Ant-Man veya diğer vizyon filmleri arasında bu filme gitmenizi tavsiye ederim. Eğlenceli, hızlı ve temel olarak ilkini o kadar da kirletmeyen bir film olmuş, ilk yarısı için bile izlenebilir.

(fza) #1727

Keşke tek sorun bu olsaydı…

İlk iki filmin yazarı ve yönetmeni gitmiş, en önemli karakterlerinden biri recast edilmiş ve yerini doldurmaya çok uzak biri getirilmiş, zaman atlaması olduğu için değişen bir başka karakter cast’ı için de en itici görünümde ki adamlardan birinde karar kılınmış. Bütün bu olumsuzluklara rağmen, seriye eklenen yeni macera yine de bir şeyler vaat ediyor mu? Büyük harflerle: HAYIR!

Filmde ki her şey oldu bittiye geliyor, önceki filmlerin hoş mizahı yetiyordu ama bunda garip bir şey olmuş mizah için uygulanan şeyler, baş kötünün hiçbir olayı yok; dümdüz bir karakter, Rick bile önceki filmlerde ki doğallığı veremiyor. Bir tek Jonathan fena değil yine.

Onun dışında romantizm(Alex ve Lin arasında olan) ‘‘Bu ne lan şimdi? Ne yaşadınız ki böyle hissediyorsunuz!?’’, dedirtiyor; aşırı zorlama.

Aksiyon önceki filmlerde daha iyiydi yine, hem de bu efektlerden -doğal olarak- daha kötü efektlere sahip olmalarına rağmen.

Ve önceki 2 film için de ‘‘Bazı mantık hataları var’’, demiştim fakat görmezden gelinebiliyordu. Bu filmde ise öyle bir olay var ki, filmin ne kadar uyduruk olduğunu gösteriyor: Çinli generallerin bulunduğu bir jip var ve üstlerinde ki uçaktan o jipe şöyle bir bomba düşüyor ve jipi patlatıyor:

image

Bu patlamada ‘‘Bunlar da böyle öldü demek ki’’, dersiniz değil mi? Ama bu filmde karakterler suratlarında morarmalar ve sıyrıklar oluşması dışında, başka bir sahnede gelip bir de dövüşüyorlar.

Çok iyi bir film olmadığını duymuştum ama bu kadar yapmış olmak için yapılmış bir film de beklemiyordum. Rachael Weisz boşuna ‘‘Bu senaryoyu değiştirmezseniz’’, oynamam dememiş.

5/10

Yetilerden birinin ‘‘Field Goal’’ yaptığı yer de tam facepalmlıktı bu arada. Bahsettiğim garip mizah eylemleri buna benzer şeyler. Aklıma gelen bir başkası da ‘‘Boyu önemli’’, muhabbeti vs vs.

(Kürşad the Falcone) #1728

Angel Heart izledim.

Bir özel dedektifin tuhaf bir müşterisinden aldığı işle yürüttüğü bir araştırmayı anlatan bir film. Gizemi iyi yürüttüler ama çözüm beni pek tatmin etmedi. 80’ler gizem filmlerinde böyle benzer kafalar var, benim çok hoşuma gitmiyor. Deniro’yu da çok az gördük. Ama film iyi bir film-noir tadı verdi ve Mickey Rourke’ da çok başarılıydı (yüzü estetiklerle oyun hamuruna dönmeden önce yakışıklı adammış). 6-6.5/10