En Son Satın Aldığınız Kitap/Kitaplar?

(ÖEÜ) #1671

Şimdiden iyi okumalar. İçine çeke çeke. Her birinin sayfaları mis gibi yaşanmışlık kokuyordur.

(Cem Ekiz) #1672

Deden bundan daha sağlam bir miras bırakamazdı. Sağlam bir edebiyat zevki varmış ihtiyarın. Özellikle Anatole France’ın Tanrılar Susamışlardı kitabı okuduğum en muhteşem kitaplardan biri. Keyifli okumalar.

(I hope they remember you) #1673

Sen gömü bulmuşsun ya. Keyifli okumalar.
Bir çeşit zaman kapsülü.

(Can Cenk KELEŞ) #1674

Paul Vigna ve Michael J. Casey’in yazdığı “Kripto Para Çağı: Bitcoin ve Dijital Paranın Küresel Ekonomik Sisteme Meydan Okuması” Bitcoin ve Kripto paraların ne olduğunu anlamak isteyen sevgili dostlarıma itina ile tavsiye edilir, ekonominin yön vereceği bu “para birimi” nin şu ana kadar anlatımlarında genel sıkıntı çıksa da bu kitap bir bilgi hazinesidir tavsiye edilir

(Can) #1675

Part 1:

Bir ton ayraç ve geçen hafta gelmesine rağmen üniversite yüzünden kavuşamadığım rebirthlerim <3

Part 2:

Hep almak istiyordum fakat bir türlü fırsatım olmamıştı, nihayet aldım.
(Edit: Bu arada evet bu sene tekrardan basılacakmış sipariş sonrası gördüm…)

(y) #1676

Rebith posterleri hediyemi geliyor jbcden mi alıyorsunuz

(Can) #1677

Hediye geldi o. Edessa’dan yaptım bir kısmını, onlarda yollamışlar 1 tane.

(y) #1678

Babilden alıcaktım bende tüm rebirth ciltlerini.Şimdi edessadan alayım bari yazayım notlara da posteriniz varsa alırım diye :smiley:

(Boş İnsan) #1679

Corto alınmış :heart_eyes: Peki ya Gençlik Yılları, Tuzlu Denize Balad?

(Can) #1680

Başlıkta dolaşırken senin paylaşımına denk geldim geçenlerde, o yüzden listede öne çekmek istedim. Teşekkürler :sweat_smile:

Sıralamasını dikkate almadan sipariş vermiştim. Onlarda haftaya artık :smile:

(Boş İnsan) #1681

Hadi bir an önce oku gel de yavaş yavaş muhite bir Corto Maltese başlığı açalım :slight_smile:

(öğnkü) #1682

İlk olarak sevgili @elpis tarafından 14 Şubat’ta şu güzel arkadaşları aldım.

Puslu Kıtalar Atlası benim hakkında çok iyi şeyler duyduğum bir kitaptı, @elpis de iyi şeyler duymuş olacak ki kendisine de bana da bu çizgi roman versiyonunu almış. Bağdat’ın Aslanları ise Saga, Y: The Last Man, We Stand on Guard ve Ex: Machina gibi işlerini çok sevdiğim Brian K. Vaughan’ın 2006’da çıkan bir eseri. Daha önce okumuştum ama bu elimdeki Türkçe versiyonu, 2009’da basılmıştı ve bayağıdır piyasada yok (yanılmıyorsam İngilizce olarak da yok). Irak Savaşı’nı hayvanların gözünden izlemek müthiş bir deneyim, kesinlikle tavsiye ederim.

Daha sonra da Jedbang’den de çok yüklü bir sipariş yaptım fakat ilginç olması adına size sadece varyant kapaklı ürünleri göstereceğim.

Soldaki güzellik Alex Ross varyant kapaklı Bayman - Bloom, sağdaki ise Yıldıray Çınar varyant kapaklı imzalı Batman - I am Gotham. Soldaki kapağı göstermişken şöyle de “before-after” şeklinde paylaşayım,

Batman’in Rebirth serisinin ilk sayılarını okuyup pek tutmamıştım ama herkesten o kadar “Sonra düzeliyor” lafını duydum ki Türkçe olarak bir şans vereceğim. Umarım özüne dönmüşsündür Tom King krdşm.

(Berkay Küçük) #1683

I am Gotham’ı ben severim aslında. Eminim ki I am Suicide ile birlikte seriden kopamayacaksın.
Tom King bazı sayılarda 80 yıllık Batman külliyatına adını altın harflerle yazdırıyor. Bazı sayılarda ise aldığı bazı kararlara ağır tepkiler vereceksin kesinlikle ama bunların bir tanesi hariç hepsinin makul birer açıklamasını yapıyor seri.
İyi okumalar şimdiden.

(öğnkü) #1684

Benim Tom King ile hiçbir sorunum yok, hatta Mister Miracle, Omega Men, Vision ve Grayson gibi serileri çok başarılı. Bunun yanında Annual’ları ve Darkseid War dönemindeki Green Lantern one-shot’ını da aynı düzeyde başarılı buluyorum, sadece keşke Batman yazmasaydı. Bazı yazarlar bazı şeyleri yazmamalı, mesela en sevdiğim yazar Brian K. Vaughan Supersons yazmamalı çünkü adamın olayı eğlenceli sci-fi ve kadın karakterler. Tom King de o şekilde, keşke Swamp Thing veya Spawn falan yazsaymış. Neyse yine de 3-4 story arc okumadan net konuşmayayım, teşekkürler.

(Ömer Taşkaya) #1685

Mary Shelley’nin Frankenstein (1818) kitabını alacağım ama kararsız kaldım bi yardım edin.

232 sayfalık İthaki yayınlarındanmı

208 sayfalık Oda yayınlarındanmı

305 sayfalık Arion yayın basımdanmı

Hangisinden alayım bir fikir verin ya.

Bu arada tamam çeviri farkı, kitap dizaynı felan anlarımda biri 208 diğeri 305 nası oluyo ? Arada baya baya 100 sayfa kadar koca bir fark var.

(İbrahim Özaydın) #1686

Diğer yayınları çok bilmediğimi önce belirterek İthaki’nin çıkarttığı basımın gayet temiz çevirisi var ve ayrıca diğer İthaki Bilimkurgu Klasikleri’ne sahipsen hiç tereddüt etmeden almalısın.

(Ömer Taşkaya) #1687

Ya evet İthaki baya övülüyor ama sayfa sayısının az olması “acaba kısaltıyorlarmı lan” diye düşündürmüyor değil

(Mustafa Eren) #1688

Türkiye Iş’teki de 272 sayfaymış. Onu da seçenekler arasına almalısın bence.

(Ömer Taşkaya) #1689

Evet ya onuda şimdi gördüm çok kararsızım. Sanırım sayfa sayısı en çok olanı alacağım. Sadeleştirilmiş hikaye okumak istemiyorum.

(Cem Ekiz) #1690

Oda’dan hiçbir şeyi almamanı tavsiye ediyorum. Ben hayatımda yazım kurallarına ve cümle/paragraf kurgusuna bunca düşman başka bir yayınevi görmedim. Aynı sayfayı on kere okuyorum, yine de hiçbir şey anlaşılmıyor. Çeviri namına zerre bir şey yok. Gorki’nin pek çok kitabını basan tek yayınevi olduğu için zoraki okumuştum ve sadece “Yazıklar olsun!” demekle yetiniyorum. Hayır eskiden yine fiyatları uygundu nispeten, şimdi öyle de değil.