En Son Satın Aldığınız Kitap/Kitaplar?

(Mehmet Can) #1711

Tanesi 10 liradan Facebook’taki satış gruplarının birisinden aldım.

(Ahmet) #1712

Fahrenheit 451 ve Cesur Yeni Dünya da var burada olanlara ek olarak.

(Ömer Taşkaya) #1713

Muhteşem Gatsby , Episode ve 221B dergilerini aldım

(büşra) #1714

Doğum günü ganimetleri. Yo ho! :cherry_blossom:

(Sapere Aude!) #1715

Geçen sene listene Yalçın Tosun’u almıştın sanırım. Şimdi görmek sevindirdi.

(büşra) #1716

Evet, bir de sanırım etrafıma da o kadar övmüşüm ki almaktan geri durmamışlar. Ben de çok sevindim. :innocent:

(Sapere Aude!) #1717

Ben hemen gidip çevreme kitap övmeye başlayayım o zaman.

Hemen geliyorum.

(büşra) #1718

Öhöm. Sanki yapmadığınız şey efendim. Öhöm. :grin:

Süper geri dönüşler oluyor, bence de yap.

(Sapere Aude!) #1719

O zaman hiç yorulmayayım.

Arkadaşlar burada sair başlıklarda övdüğüm kitaplardan az çok bir kanıya varabilirsiniz. Hediyelerinizi uzaya giden ilk araca yüklerseniz çok iyi olur. Teşekkürler.

(Oğuzhan) #1720

(NUR ) #1721

(Salih Alp Gökçek ) #1722

Alalı bir süre oluyor ama bilgilendirme amaçlı atmak istedim. İthaki Yayınları sinema serisine başladı ve ilk olarak iki kitap çıkardı. Birisi “Sinemanın Temelleri”, diğeri ise “Senaryo Kitabı”. İki kitap da alanında yetkin isimler tarafından hazırlandı, özellikle Öktem Başol senaryo diyince akla gelen en yetkin isimlerden biridir. Kitapta sayısız örnek ve görsel mevcut.
İthaki Yayınları yıl içinde gerek yerli, gerek yabancı basımlarla seriye devam edecek, şimdilik bu iki kitabı, özellikle sinemanın teknik kısımlarıyla ilgilenenlere tavsiye ederim:

(Oozaru) #1723

Buna çok güldüm. :joy:

(Mert Özden) #1724

John Truby’nin Senaryo Anatomisi kitabını da şiddetle tavsiye ederim.

(Salih Alp Gökçek ) #1725

Evet bende mevcut o kitap, örneklendirmeleri ve anlatımı çok güzeldir :+1:

(.) #1726

Sonunda! O kadar mutluyum ki dans edebilirim şu an…

Yarım saattir kitapları kendimce tanıtıp benim için ifade ettiklerini, onları nasıl okuduğumu falan anlatmaya çalışıyordum. Ama gevezeliğe kapılmışım :grin:

Sonunda ellerimdesiniz :heart:

(elif) #1727

@boklukirpi’den gördüğüm baskıyı almadığım için pişman olmuştum ama YKY’nin kocaman baskısı elime ulaşınca tüm üzüntüm geçti :sunny:

İlk kitabı okumadan ikincisini almayacağım demiştim ama yine kendime hakim olamadım.

(Doğan) #1728

(büşra) #1729

Seninki de baya hoş görünüyor bence. :heart_eyes: Güle güle oku. :cherry_blossom:

(Cem Ekiz) #1730

Bunu almamın çok çok büyük nedenleri var, şimdiye kadar almamanın ise hiçbir nedeni yok açıkçası. Yo olabilir, belki gözüm korkmuştur. Şimdiye kadar pasaj pasaj, birkaç küçük alıntı şeklinde okuduğum Varlık ve Hiçlik’i artık ciddi ve tam bir şekilde okumaya karar verdim. Şu ara (artık ne yazık ki yetişkin sayılan yaşlara da girmiş olmam nedeniyle) kişisel değişimlerimin, daha doğrusu kendi aslıma dönmem konusundaki yıkıcı ve yapıcı uğraşımın bu kitapla beraber felsefi olarak da tamamlanma yoluna gireceğine inanıyorum. Okuyacaklarım ve üstünde kafa yoracaklarım listesinde ilk sırada.