Fantastic Beasts Valizi

(Dogmatik Efekt ) #61

Çoğh iy ya, şükür

(.) #62

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #63

Bugün izledim ve pek beğenemedim. Film bir dizi bölümü gibi, hatta tam bir "dizi ilk bölümü" gibiydi. Bunlarda var şunlar var dedi dedi, ama resmen hiçbişey anlatmadı.

(Bat of Gotham or Muhit) #64

Ben de şimdi çıktım,aksine çok beğendim.Bir giriş filmi olmayı,hem hikayeyi anlatmayı hem de bizi yeni şeylerle tanıştırmayı çok iyi başardı.Karakterler de çok hoş.Harry Potter dünyasına da çok şey kattı bence.Notum ise 8/10

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #65

Ve filmin fazla durağan olduğunu ve sebebinin J.K.Rowling olduğunu düşünüyorum. Senaryo yazmak ve hikaye yazmak farklı işler. Kitapta paragraflarca betimleme yapmak, diyalog yazmak gidiyo. Ama filmde ağırlaştırıyo.
Ha film kötü değil bakmayın gömdüğüme. Biraz buruk bıraktı beni o kadar.

(Loony Lovegood) #66

Ben de çok beğendim. Warner Bros logosunu görünce bi tuhaf oldum ya :frowning: Daha önce çok şüpheliydim filmden, yıllar sonra sırf ticari amaçlı yapılan bir prequel o dünyaya ne kadar oturabilir ki diyordum ama beni yanılttı, sanki böyle eskiden çok sevdiğim bir şarkıyı yıllar sonra tekrar bulup dinlemek gibiydi. Rowling'in bağlantıyı tam olarak koparmaması hoşuma gitti. Karakterlerin de hepsini ayrı ayrı sevdim.
Fazla duygusallaştım galiba :smiley:

(bayrak) #67

Filmin başında müziği duyunca direkt moda girdim valla :grin: ilk yarısı daha bi özlemişsinizdir bakın neler var neler gibi olmuş ama ikinci yarıdan itibaren daha bi hareket renk geldi bence... Yinede serinin ilk filmi olduğu düşünülürse her şey tadındaydı ya :sunglasses::ok_hand:

(.) #68

Birlikte gitmeyi planladığım arkadaşım tarafından ekiliyorum sanırım. Filme 20 dakika var, tek başıma bilet alıp girsem mi? :unamused:

(Bat of Gotham or Muhit) #69

Dun benım de basıma aynı sey geldı.Arkadasımın gelip gelemeyeceği belli değildi ben gaza gelip almıştım.Sana da bunu onerıyorum :joy:

(Xάος) #70

Cok begendim, butun on yargilarim gecti. Boyle devam ederse 5 leme olsun itirazim yok

(God of Mischief) #71

Ne yazik ki bana da oyle oldu. Biz ileri tarihe erteledik. :smile::smile:

(meta) #72

Bunu dediğime pek inanamıyorum ama Harry Potter dünyasında geçen bir filmi izlerken sıkıldım. Bunun sebebi aksiyonlu, hareketli olmaması vs. de değil. Karakterler o kadar tek boyutlu ve aralarındaki diyaloglar o kadar bayıktı ki özellikle sonlara doğru elimi 4-5 kere yüzüme götürdüm sanırım. Taş çatlasa beraber 5-6 saat geçiren kişilerin vedalaşması 15 dakika sürdü, ağzım açık izledim. Beni filmlerde en çok rahatsız eden şeylerden birisi karakterler arası çabuk, iyi pişirilmeden kurulan bağlar. Kazanılmamış duygusallık. Harry Potter gibi arkadaşlığın öylesine başarılı işlendiği bir hikayeden sonra JK nasıl bunu yazdı pek anlam veremiyorum. Yav aylarca kıyametin kıyısında beraber omuz omuza yaşayan Frodo ile Sam vedalaşırken bile böyle drama olmamıştır. GOTG ile de başkaları kadar bağ kuramama nedenim buna benzerdi biraz. Karakterler çok çabuk yabancı->arkadaş->kanka->kardeş kıvamına geldiği zaman bayıyor beni film. Son zamanlarda da biraz üst üste geldi aynı örnek(BvS, Warcraft, Suicide Squad, X-Men: Apocalypse vs.) Mesela bu durum çocuk karakterler için daha tolere edilebilen bir durum, çocuklar genelde daha çabuk bağ kurabilirler doğaları gereği. Fakat burada öyle bir durum da yok.

Karakteri pek sevemeyip, bağ kuramayınca filmdeki diğer yönler de insana daha fazla batıyor. Ne eski seherbaz esas kız, ne onun işveli kardeşi, ne şapsik muggle, ne de villian(en azından şimdilik) pek çekici karakterler olarak gelmedi bana ne yazık ki. Newt Scamander(Eddie Redmayne) fena değildi, ama o da her şeyi kurtaracak kadar büyük bir etki bırakmadı.

Hikaye de vaat ettiği kadar heyecanlıydı diyemem. Özellikle, filmin üzerine kurulduğu canavarlar hikayeyi taşımıyor, hatta bazı noktalarda önünü tıkıyormuş hissi verdi. Bunun nedenlerinden birisi de CGI.

CGI beni filmde en çok rahatsız eden şeylerden birisiydi kesinlikle. Adı üstünde, canavarlara bu kadar bel bağlayan bir filmde CGI'ın daha özenli, canavarların daha canlı, daha etkileyici, diğer bir değişle daha az ucuz gözükmesini isterdim.

Biraz fazla gömdüm, film berbat bir film değil. Harry Potter dünyasına kattığı güzel şeyler de var sürüsüyle. JK hayal gücünü somut eklemelerde başarı ile kullanmış yeniden. Fakat Wizarding World adı altında çıkan bir filmin, içinde havalı yeni bilgiler olan bir broşürden daha fazlası olmasını bekliyordum. Bu yönden biraz hayal kırıklığına uğradım sanırım.

6,3/10

(The Red Viper of Dorne) #73

İlk başta o müzik girdiği anda duygulandım ben ya.
İlk başlarda biraz durağan başlamasına rağmen valizle ilgili sahneden itibaren gönlümü kazandı film. Yeni seriye hazırlık yapan bir film olduğu için çok fazla olay yoktu ama diğer filmlerine dair baya ümit verdi bana. Ama Harry Potter'dan evreni tanımıyor olsam filmi bu kadar beğenmezdim gibi hissediyorum.
Gözümde puanı 8.5/10, ama ayrıca Harry Potter'dan bağımsız düşünülürse 6/10

Spoiler
Film birçok yerde şaşırttı beni. Obcurusu küçük kız zannederken diğer çocuğun çıkmasını hiç beklemiyordum. Bakanlıktaki adamın da Grindelwald ile ilişkili olduğunu tahmin etmiştim ama direk kendisi olduğunu tren yolunda konuşmaya başlayıncaya kadar anlamamıştım. Oradaki konuşması ve 100 seherbaza karşı koyması mükemmel sahnelerdi. Johny Depp çok kısa gözüktü ama bu role olmuş dedim. Dumbledore ile yapacakları konuşmalar, düellolar için sabırsızlanıyorum. Mürver asayı, diriltme taşını umarım gösterirler sonraki filmlerde. Sonraki filmlere bir sürü soru işareti ve ölümüne merak ettiğim konu kaldı çok beklemeyiz umarım ya :pensive:

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #74

Eğer seri yeni canavarları tanıyalım şeklinde ilerlerse kötü olur ama Grindelwald'la mücadeleye doğrusu ilerlerse diğer filmler çok daha güzel olacaktır. Ki bence büyük ihtimalle 2. dedigim olacak çünkü Johnny Depp'i yan hikaye için cast etmezler, üzerine oynamak isteyeceklerdir.
Bu yüzden diğer filmler için umutluyum

(The Red Viper of Dorne) #75

Şurada David Yates'in uzun bir röportajı var. http://www.the-leaky-cauldron.org/2016/11/08/davids-yates-heyman-spill-fantastic-beasts-secrets-paris-dumbledore-credence/

Rowling ve Yates de istediğimiz gibi canavarları yan hikaye yapıp, Grindelwald üzerinden devam etmeyi planlıyorlar .

I reminded the Davids that the films are title “Fantastic Beasts and Where to Find Them,” and with the Grindelwarld announcement, it seems that the Beasts are going to take a back seat to a new Voldemort-Harry like story. David Yates said yes, “currently the beasts feature slightly less in the second film, and Grindelwald takes more of a foreground. Currently

Ha bir de sonraki film Pariste geçecekmiş ve 2 yıl sonra :disappointed: çıkacakmış.

FANTASTIC BEASTS Devam Filmleri Nasıl Adlandırılacak? EDDIE REDMAYNE Cevapladı!
(iso) #76

İlk kez bi hp evreni filmi izlerken sıkıldım. Fena değildi ama benim beklentilerimi karşılamadı :pensive:

(Bat of Gotham or Muhit) #77

Filmin verdiği gazla unutmuşum söylemeyi,ben de bir yeter be dedim son sahnelerde.Harry-Ron-Hermione üçlüsü böyle ayrılmadı.

(Fesleğen Kafa) #78

Niğde'de yaşıyorum tek sinemamız var ve film buraya gelmedi, gelmeyecekmiş :slight_smile: Ağlamak istiyorum.

(Ozan Cem ) #79

Bu kadar az bir süre olduğuna emin miyiz ya? 3 gün civarı değil mi? Bir geceyi bavulda diğerini dışarda koşturarak geçirdiler. Hayat memat meselesiyle uğraşılan 3 gün de vedalaşırken zorlanacak kadar bağ kurmaya uygun bir süre. Hele ki vedalaştığın kişi seni bir daha hatırlamayacaksa... GOTG Suicide Squad Apocalypse gibi filmlerde ben de senle aynı sıkıntıyı çektim ama bu film beni bağa ikna edebildi.

Buna ıslak imzamı atarım. Obscurus dışında CGI ile eklenmiş ve hareket eden hiçbir şey yeterli gerçeklikte gözükmüyordu. Özellikle Doctor Strange'den sonra bu filmde yıkımın geri alınışı esnasındaki CGI sivilce çıkartacak kıvamdaydı.

Tweet'nde karakterizasyonla ilgili ciddi sıkıntılardan bahsettiğini gördüm. Bana öyle geliyor ki devam filmlerinde özellikle iki kız kardeşin geçmişi bayağı irdelenecek ve elbette Newt karakteri derinleşecek. Bu yüzden benim için göz ardı edilebilecek düzeyde bir eksiklikti. Kowalski'nin karakterden ziyade tip olarak kaldığını düşündüğünü varsayıyorum çünkü seninle benzer yorum getirenlerden duyduğum bir şey bu. Ben de bir süre Kowalski için aynı düşündüm fakat filmin zaman geçtikçe karaktere eklediği ince detaylar beni tatmin etti. Örneğin savaştan bahsediş şekli, fabrika ve fırın üzerinden yaptığı insan üzerine yorumlar ve en çok da oyuncunun rolüne performansıyla kattığı karakter.

(The Oncoming Storm) #80

Filme dublajlı giden var mı. Dublajı kötü mü ? Gideceğim sinemada sadece dublaj var da.