Film Festivalleri ­čÄČ

(Salih Alp G├Âk├žek ) #1

Evet sevgili sinemaseverler bu ba┼čl─▒k alt─▒nda;
Cannes, Berlin, Venedik, Sundance, Toronto, Rotterdam, Karlovy Vary, ─░stanbul gibi film festivallerini ve nice di─čerlerini konu┼čal─▒m. Filmleri izleyip, inceleyelim.

┼×u an ├Ân├╝m├╝zde; en b├╝y├╝k film festivali olan Cannes var. Festivalin bu y─▒lki j├╝ri ba┼čkan─▒ da Cate Blanchett. Festival 8-19 May─▒s aras─▒nda d├╝zenlenecek ve Nuri Bilge CeylanÔÇÖ─▒n yeni filmi Ahlat A─čac─▒ da burada a├ž─▒l─▒┼č yapacak.

(Ertun├ž Do─čan) #2

Cate BlanchettÔÇÖ─▒ k├╝├ž├╝kken Queen Elizabeth olarak izledim ve o g├╝nden beridir benim i├žin ├Ânemlidir. J├╝rili─či de sonuna kadar hakediyor bana g├Âre

(Salih Alp G├Âk├žek ) #3

Ben genelde, festivallerin j├╝ri ba┼čkanl─▒klar─▒ i├žin y├Ânetmenlerin (├Âzellikle auteur y├Ânetmenlerin) ilk s─▒rada olmas─▒ gerekti─čini d├╝┼č├╝n├╝r├╝m. Ama Cate Blanchett de gayet iyi bir tercih. ┼×u an bana, kalifiye 5 tane kad─▒n oyuncu say denilse akl─▒ma gelecek ilk isimlerdendir.
Del Toro da VenedikÔÇÖin j├╝ri ba┼čkanl─▒─č─▒n─▒ yapacak bu y─▒l, ├Âd├╝l├╝ her ne kadar tart─▒┼čmal─▒ olsa da ge├žmi┼č kariyeri a├ž─▒s─▒ndan do─čru bir tercih. Ben bu y─▒l─▒n Berlin j├╝ri ba┼čkan─▒ tercihini ├žok be─čenemedim, Tom Tykwer fena bir isim olmasa da, j├╝ri ba┼čkanl─▒─č─▒ i├žin daha iyi tercihler yap─▒labilirdi.

(Salih Alp G├Âk├žek ) #4

─░lk Sundance ├Âd├╝ll├╝ filmimiz KelebeklerÔÇÖin afi┼či (30 MartÔÇÖta sinemalarda):

(Salih Alp G├Âk├žek ) #5

image

(Salih Alp G├Âk├žek ) #6

(Salih Alp G├Âk├žek ) #7

Fragman geldi:

(Kid A) #8

30 MartÔÇÖa 2. bileti kestim san─▒r─▒m.

(Berkay K├╝├ž├╝k) #9

G├╝zel bir haber var.
G├╝rcan KeltekÔÇÖin d├╝nya pr├Âmiyerini Locarno Film FestivaliÔÇÖnde yapan filmi Meteorlar, Selanik Belgesel Film FestivaliÔÇÖnde J├╝ri ├ľzel ├ľd├╝l├╝ÔÇÖn├╝n sahibi oldu.

(Umur) #10

├çok g├╝zel g├Âr├╝n├╝yor, ben zaten bekliyordum da iyice co┼čtum.

(Salih Alp G├Âk├žek ) #11

Ben de genel olarak be─čendim. ─░yi yaz─▒lm─▒┼č, abs├╝rt bir kara mizah izleyece─čiz gibi. Sadece fragmanda g├Ârd├╝─č├╝m sinematografi genel olarak ├Âzensiz geldi bana. Belki film i├ži g├Ârseller daha iyidir, bakal─▒m izleyip g├Ârece─čiz.

(Kerem) #12

CanneseriesÔÇÖte yar─▒┼čacak filmler a├ž─▒klanm─▒┼č

Aqui En La Tierra ÔÇô Here on Earth
Yarat─▒c─▒lar: Gael Garc├şa Bernal, Kyzza Terrazas, Jorge Dorantes
├ťlke: Meksika
Kanal: Fox Networks Group Latin America

Cacciatore ÔÇô The Hunter
Yarat─▒c─▒lar: Marcello Izzo, Silvia Ebreul, Alfonso Sabella
├ťlke: ─░talya
Kanal: Rai 2

Felix
Yarat─▒c─▒: Cesc Gay
├ťlke: ─░spanya
Kanal: Movistar+

Killing Eve
Yarat─▒c─▒: Phoebe Waller-Bridge
├ťlke: Amerika
Kanal: BBC America

Miguel
Yarat─▒c─▒: Tom Salama, Daphna Levin
├ťlke: ─░srail
Kanal: Hot

Mother
Yarat─▒c─▒: Park Jee-Young
├ťlke: G├╝ney Kore
Kanal: tvN

Lykkeland ÔÇô State of Happiness
Yarat─▒c─▒lar: Mette M B├Şlstad, Synn├Şve H├Şrsdal, Siv Rajendram Eliassen
├ťlke: Norve├ž
Kanal: NRK1

Die Protokollantin ÔÇô The Typist
Yarat─▒c─▒: Nina Grosse
├ťlke: Almanya
Kanal: ZDF

Undercover
Yarat─▒c─▒: Nico Moolenaar
├ťlke: Bel├žika
Kanal: E├ęn

When Heroes Fly
Yarat─▒c─▒: Omri Givon
├ťlke: ─░srail
Kanal: Keshet Broadcasting

Yar─▒┼čma D─▒┼č─▒ Diziler
Versailles 3. Sezon (A├ž─▒l─▒┼č dizisi)
Yarat─▒c─▒: Simon Mirren, David Wolstencroft

The Truth About the Harry Quebert Affair (Yar─▒┼čma b├Âl├╝m├╝ a├ž─▒l─▒┼č dizisi)
Y├Ânetmen: Jean-Jacques Annaud

Safe (Kapan─▒┼č Dizisi)
Yarat─▒c─▒: Harlan Coben

(Salih Alp G├Âk├žek ) #13

Melisa S├Âzen de j├╝ri ├╝yelerinden biri ayn─▒ zamanda.

(Salih Alp G├Âk├žek ) #14

(Berkay K├╝├ž├╝k) #15

A├ž─▒l─▒┼čta Isle of DogsÔÇÖun olmas─▒ olduk├ža sevindirici.

(Salih Alp G├Âk├žek ) #16

F─▒rsat─▒n─▒z varken izleyebildi─činizi izleyin. Burada hi├žbir film vizyona girmiyor, ancak online olarak izleyebiliyorum.

(Berkay K├╝├ž├╝k) #17

F─▒rsat─▒m─▒z─▒ elimizden ald─▒lar be abi temmuzÔÇÖa kadar festivaller bana haram.

(Salih Alp G├Âk├žek ) #18

S─▒nav var de─čil miÔÇŽ Allah kolayl─▒k versin ┼čimdiden, her ┼čey g├Ânl├╝n├╝zce olsun.

(Berkay K├╝├ž├╝k) #19

Te┼čekk├╝rler abi sa─čolas─▒n.

(Kerem) #20

You Were Never Really Here ile Isle of Dogs g├Âz├╝me ├žarpt─▒ filmler aras─▒nda. Joaquin abim yine d├Âkt├╝rm├╝┼č herhalde metas─▒ ├žok y├╝ksek filmin.