Film ├ľnerileri ­čÄ×

(alana) #2741

(Melih Erpulat) #2742

Filmekimi geldi ├žatt─▒ denebilir baz─▒ yerlerde, ─░zmir e gelmesine daha var. Haz─▒r zaman varken de Filmekimi ├Ânerileri alabilir miyiz?

(mahmut de) #2743

(Alfie Solomons) #2744

(alana) #2745

Tehran TabooÔÇÖyu ├Âneririm (┼čiddetle ├Âneriyorum) yazm─▒┼čt─▒m. Ayr─▒ca Good TimeÔÇÖda g├╝zeldi, gerilimi ho┼čtu bence. Hafta sonu da gidece─čim belki ondan sonra bir ekleme daha yapar─▒m. Ben gitmek istedi─čim ├žo─ču filme gidemedim maalesef.

(ÔÇťE─čer benden sayg─▒ bekliyorsan─▒z sa├žmalayan sayg─▒ falan yok bende") #2747

ROOM(Bire larson Oscar ald─▒─č─▒ film)
M├╝hte┼čem Y├Ânetmenlik, iyi bir senaryo, etkileyici m├╝zikler ve fena olmayan oyunculuklar ile birlikte muhte┼čem bir film ortaya ├ž─▒km─▒┼č. Herkez ├Âneririm. :slight_smile:

(Burak) #2748

(Melih Erpulat) #2749

ÔÇťSpotlightÔÇŁ tarz─▒ ara┼čt─▒rmac─▒-gazetecilik filmi ├Ânerebilir misiniz?

(Efe Demetg├╝l) #2751

(K├╝r┼čad the Falcone) #2752

Efsane film "12 K─▒zg─▒n Adam"─▒n y├Ânetmeni Sidney LumetÔÇÖin bir di─čer mahkeme filmi ÔÇťFind Me GuiltyÔÇŁ. Bu daha keyifli ve komedi ├Â─čeleri bir film, ve as─▒l enteresan olan k─▒sm─▒ ba┼črol Vin Diesel.

Ve bildi─čimiz kalas aksiyon y─▒ld─▒z─▒ Vin Diesel on numara oyunculu─ča yap─▒yor. Rol├╝ i├žin kas eritip kilo falan da alm─▒┼č. Yan─▒nda da Peter Dinklage var.

Film ger├žek bir olay─▒ anlat─▒yor. Avukat─▒ y├╝z├╝nden 30 y─▒l hapis yiyen Jackie DiNorscio 'nun ba┼čka bir davas─▒nda kendi savunmas─▒n─▒ yapma hikayesi.

(Alfie Solomons) #2753

Hortum ba┼ča gelecek

(K) #2754

Blue Valentine

Bir filmi a├ž─▒klaman─▒n bu kadar zor olabilece─čini d├╝┼č├╝nmemi┼čtim daha ├Ânce. ─░zleyenin tecr├╝be etmesi gereken bir deneyim gibi geliyor bu film, ama a├ž─▒klayabildi─čim kadar a├ž─▒klamaya ├žal─▒┼čaca─č─▒m. Blue Valentine veya T├╝rk├že ad─▒ ile ÔÇťA┼čk ve K├╝llerÔÇŁ teknik anlamda bir Romantik film, yani kapa─č─▒ndan tut hikayesine, hatta akt├Ârlerine kadar ilk bak─▒┼čta ├Âyle geliyor.

IMG_0715

Tek fark─▒, bu zamana kadar izledi─čim en ger├žek romantik film olabilir. ÔÇťRomantikÔÇŁ demek de pek kesmiyor a├ž─▒klamaya ├žal─▒┼č─▒rken, Blue Valentine herkesin hayat─▒n─▒n bir d├Âneminde ya┼čayaca─č─▒ veya ya┼čam─▒┼č oldu─ču anlar─▒, d├Ân├╝p bakmaya korktu─čumuz zamanlar─▒ anlat─▒yor. Her i┼čin ba┼člang─▒c─▒n─▒n tatl─▒ fakat sonunun ├ž├╝r├╝k olaca─č─▒n─▒ g├Âz├╝m├╝ze soka soka g├Âsteriyor.

IMG_0714

Herkes kendinden bir ┼čey bulabilir i├žerisinde, ├Âzellikle karakterler ile empati kurabilirse. ┼×ahsen ben ana karakterin hikayesini do─črudan kendi hikayelerime benzer buldum ve galiba beni en ├žok bu etkiledi. K─▒saca, Blue Valentine hi├žbir ┼čeyin tek tarafl─▒ veya sonsuza dek s├╝rmeyece─činin en g├╝zel ├Ârne─či, a─č─▒r temalar i┼čliyor ve g├╝zel bir final ile noktal─▒yor.

IMG_0716

Baz─▒ diyaloglar ile kli┼čeye ka├ž─▒yor fakat yad─▒rgam─▒yorsun ├ž├╝nk├╝ o s├Âzler, her bir c├╝mlesi hayat─▒n─▒n bir yerinde sevdi─čin ki┼čiye etti─čin her c├╝mleye benziyor. Bitti─činde y├╝z├╝nde buruk bir g├╝l├╝mseme ve kalbinde sanc─▒ ile b─▒rakabiliyor ge├žmi┼či an─▒msatmas─▒ ile.

(Iron Man) #2755

Arkada┼člar d├╝zg├╝n korku filmi ├Ânerin. Demin k─▒raathanede yap─▒lan trajik espri sonucu iste─čim araya kaynad─▒. Buradan devam edelim.

(Volkan ┼×ahin ) #2756

Insidious

(Winston Smith) #2757

It Follows,Get Out.:wink::wink::wink:

(Winston Smith) #2758

ÔÇťThree Bilborads Outside Ebbing MissouriÔÇŁ tavsiye eder misiniz?

(Do─čukan) #2759

Taxidermia filmini izleyen tek ki┼či olmad─▒─č─▒m i├žin mutlu oldum. :smile:

Kesinlikle rahats─▒z edici bir film. Benim de ├žok fena Midem buland─▒ filmin ├že┼čitli sahnelerinde.

Ama hakikatten kaliteli bir film idi. Gelecekte ben de Y├Ânetmen ve Senarist olma hedefimi ger├žekle┼čtirebilirsem, Ayn─▒ Taxidermia gibi Antolojik bir Film yapmay─▒ isterim. Ama tabii ben daha az ruh hastas─▒ bir Film yapard─▒m o ayr─▒. :smile:

(Gamz) #2760

Film rahats─▒z edicili─či d─▒┼č─▒nda g├╝zel bir film hatta onu bile o kadar g├╝zel yans─▒tm─▒┼č ki insan izlemekten kendini alam─▒yor.

(Do─čukan) #2761

En ├žok hangi Hikayeyi sevdin?

Ben Birinci ve ├ť├ž├╝nc├╝ Hikayeyi aralar─▒nda se├žim yapamayacak kadar sevdim. Ama ─░kinci Hikaye ├žok silikti. Ama bir a├ž─▒dan silik olmas─▒ iyi oldu Birinci Hikayenin saykodelikli─či ile ├ť├ž├╝nc├╝ Hikayenin saykodelikli─činin aras─▒nda eli y├╝z├╝ ├žok olmasa da yinede d├╝zg├╝n bir ┼čey izlemek bir a├ž─▒dan mutluluk verici olmad─▒ de─čil. Ama ┼ču sahneler ├žok k├Ât├╝yd├╝ akl─▒mdan ├ž─▒km─▒yor;

Askerin Sosisini, Horozun gagalamas─▒

Domuzun kurban edili┼činin g├Âr├╝lmesi

Tahnit├žinin kendi kendisini Tahnitlemesi

Kedilerin, ┼×i┼čko Adam─▒ par├žalamas─▒

:nauseated_face:

(Gamz) #2762

Asl─▒nda bi b├╝t├╝n olarak de─čerlendirdi─činde ve ba┼čtan sona geldi─činde o son sahnede b├╝y├╝leniyosun ├ž├╝nk├╝ ├Âyle bi eserin nas─▒l olu┼čtu─čunu an┼č─▒yps─▒n ve b├╝t├╝n hikayelerin gerekli olu┼čunu ÔÇŽ