Film ├ľnerileri ­čÄ×

(elif) #2843

Jagten?

(Burak) #2844

(evethearteyes) #2845

Dancer in The Dark :sob::sob::sob::sob:

(Yasin Duyar) #2846

(G├Âk├že Y─▒ld─▒z) #2847

Tamam te┼čekk├╝r ederim ama s├Âyledi─činiz filmlerin hepsini izledim. Ayr─▒ca hepsi m├╝kemmel filmler

(G├Âk├že Y─▒ld─▒z) #2848

Bunu izledi─čimde ├žok k├╝├ž├╝kt├╝m ama a─člamam─▒┼čt─▒m. Duygusuz bir ├žocuktum san─▒r─▒m skkskdk

(Yasin Duyar) #2849

WTF? Ta┼č bile ├žatlay─▒p p─▒nar olurdu herh├ólde ┼ču filmi izledikten sonra. Bu arada filmin bendeki tesiri:

(G├Âk├že Y─▒ld─▒z) #2850

Sorun sende de─čil bende. San─▒r─▒m ben filmi bo┼č kafa, ho┼č g├Ân├╝lle izledim

(Umur) #2851

Olur da izlemedi─čin varsa diye sayay─▒m.

Benim akl─▒ma gelen, en ├žok ├╝z├╝ld├╝─č├╝m filmler bunlard─▒r. :smile:

Edit: Unutmu┼čum.

(G├Âk├že Y─▒ld─▒z) #2852

bunu izlemedim lakin a─člataca─č─▒na emin misin?! :joy:

(Kid A) #2853

A─člaman─▒ pek garanti edemem ancak ├╝zerinde g├╝zel bir melankoli/h├╝z├╝n havas─▒ b─▒rakma potansiyeline sahip bir yap─▒m. Taze taze.

(G├Âk├že Y─▒ld─▒z) #2854

Te┼čekk├╝r ederim

(Salih Alp G├Âk├žek ) #2855

Benim 2017ÔÇÖde en sevdi─čim film oldu. Hatta en sevdi─čim 10 film listesine bile girebilecek bir filmdi. Ama herkese hitap edecek bir yap─▒s─▒ yok, izleyene ÔÇťben ne izledim ┼čimdi?ÔÇŁ dedirtebilecek bir film.

Filmin kli┼čele┼čmi┼č bir hayalet g├Ârseli ├╝zerinden h├╝zn├╝ anlatma ┼čekli harika bir d├╝┼č├╝nceydi. 1.33:1 aspect ratio da filme ├žok yak─▒┼čm─▒┼č, g├Ârsel anlat─▒m ve sinematografi harikayd─▒. Amerikan Ba─č─▒ms─▒z Sinemas─▒ÔÇÖndan b├Âyle harika fikirler g├Ârmeye devam ederiz umar─▒m.

(Kid A) #2856

Her ┼čeyden ├Âte ├žok yarat─▒c─▒ bir fikirdi. Daha iyi i┼členebilir miydi? Bence evet ancak fikrin orijinalli─či, kuvvetli sinematografisi ve g├Ârsel anlat─▒m─▒ filmin a├ž─▒klar─▒n─▒ g├Âzard─▒ edebilmemizi sa─čl─▒yordu.

─░zledi─čim en iyi 10 filmden biridir diyemem kesinlikle ancak izledi─čim en orijinal fikire sahip filmlerin ba┼č─▒nda geldi─čini net bir ┼čekilde s├Âyleyebilirim.

Ke┼čke b├Âyle orijinal fikirler daha fazla ├ž─▒ksa g├╝n├╝m├╝z sinemas─▒nda. Ba┼čar─▒l─▒ da olsa ba┼čar─▒s─▒z da olsa her ┼čeye ra─čmen yeni ve orijinal fikirlerin sadece deneniyor olmas─▒ dahi insan─▒ mutlu ediyor.

(Umur) #2857

Requiem i├žin a─člaman─▒ garanti edebilirim. Di─čerleri i├žin edemem ├ž├╝nk├╝ di─čerlerinde ben a─člamad─▒m, sadece ├╝z├╝ld├╝m.

(Salih Alp G├Âk├žek ) #2858

A├ž─▒k├žas─▒ ben anlat─▒m─▒n─▒ da ├žok ba┼čar─▒l─▒ buldum. Herkesin beklentisi farkl─▒ olabiliyor tabi, ben biraz da sembolizm i├žeren filmlere ayr─▒ ilgili oldu─čum i├žin filmi daha ├žok ├Âz├╝ms├╝yorum san─▒r─▒m. Bir ba─č─▒ms─▒z sinema oldu─ču i├žin b├╝t├že de d├╝┼č├╝k, film k─▒s─▒tl─▒ bir mekanda k─▒s─▒tl─▒ ki┼čilerle derdini anlat─▒yor. Belirtti─čin gibi b├Âyle i├žerikleri daha ├žok g├Ârmek dile─čiyleÔÇŽ David Lowery a─č─▒ma tak─▒ld─▒ art─▒k, in┼čallah b├Âyle kaliteli projelerle devam eder.

(─░brahim Kaya) #2859

Bir noktada beni a─člatabilmi┼č bir ka├ž filmi ├Ânermek istedim.

(G├Âk├že Y─▒ld─▒z) #2860

Te┼čekk├╝rler efendim. Bu arada MognoliaÔÇÖda tam olarak hangi sahnede a─člad─▒n?

(─░brahim Kaya) #2861

Tom CruiseÔÇÖun canland─▒rd─▒─č─▒ Frank T.J.
Mackey karakterinin, ├Âlmek ├╝zere olan babas─▒n─▒n yan─▒ ba┼č─▒nda a─člad─▒─č─▒ sahnede.

(Salih Alp G├Âk├žek ) #2862

Muhtemelen izlemi┼čsindir ama beni hayat─▒mda bunun kadar a─člatan bir film olmam─▒┼čt─▒r:

Birka├ž tane daha atay─▒m belki izlemediklerin vard─▒r:

Filmin i├žeri─či h├╝z├╝nl├╝ ama filmin g├╝zelli─či bile a─člatabilir:

Ve di─čer h├╝z├╝nl├╝ filmler: