Film ├ľnerileri ­čÄ×

(Winston Smith) #2884

┼×├Âyle 2017 underrated birka├ž film yazabilir misiniz?

(U├žan Tavuk) #2885

The Killing of a Sacred Deer

(Geekiz ama ergeniz) #2886

Logan Lucky

(Winston Smith) #2887

─░ki filmide izlememe ra─čmen te┼čekk├╝rler.

(Iron Man) #2888

The Fundamentals of Caring

Selena GomezÔÇÖi g├Ârmezden gelirsen gayet ho┼č film.

(Salih Alp G├Âk├žek ) #2889

(Kid A) #2890

─░ngiliz mizah─▒na y├Ânelik film ├Ânerileri alabilir miyim acaba?

├çok ba┼čar─▒l─▒ i┼čler olmas─▒na da gerek yok. Vasat├╝st├╝ i┼čler olsa kafi. En bo┼č zamanlarda vakit ge├žirmelik tarzda yap─▒mlar ar─▒yorum.

(Palya├žo gibi giyinen ucubelerle k├Ât├╝ bir ge├žmi┼čimiz var!) #2891

(Salih Alp G├Âk├žek ) #2892

Palme dÔÇÖOr ve Oscar adayl─▒klar─▒ var:

(Iron Man) #2893

┼×u filmi izleyen var m─▒ ve ├Ânerir mi?

(yunus emre ) #2894

bir dahakine sinema g├╝nl├╝klerinde bu filmi tart─▒┼čmalar─▒n─▒ bekliyorum. Willem DafoeÔÇÖnun gen├žli─činde bile iyi bir k├Ât├╝ karakter oyuncusu olabilece─čini g├Âsteriyor. Sade ve i├žten sahneler bulunan filmi herkesin anlamas─▒n─▒ da beklemiyorum.

(Cem Ekiz) #2895

Yine ayn─▒ y─▒llardan Willem DafoeÔÇÖnun Platoon performans─▒ da kesinlikle izlenmeli. Ger├ži o filmde oyunculu─ču k├Ât├╝ olan kimse de yok.

(K├╝r┼čad the Falcone) #2896

(u─čur) #2897

Birtak─▒m ─▒┼č─▒lt─▒l─▒ kost├╝ml├╝ adamlar─▒n birtak─▒m ─▒┼č─▒lt─▒l─▒ kost├╝ml├╝ yarat─▒klar─▒ yumruklay─▒p arada espri yaparak d├╝nyay─▒ kurtard─▒─č─▒ filmler g├Ârmekten b─▒kt─▒n─▒z m─▒?
Sineman─▒n ÔÇť┼čalterleri kapat ├Âyle izleÔÇŁ tarz─▒ bir ┼čey de─čil de entelekt├╝el bir u─čra┼č oldu─čuna m─▒ inan─▒yorsunuz?
Bir anlama sahip, derinli─či olan ├Âyk├╝ler g├Ârmek sizi mutlu mu ediyor.
O zaman ba┼člayal─▒m.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #2898

Nope.

Yup.

Yup.

And you know what? IÔÇÖm still coherent.

(Umur) #2899

(u─čur) #2900

Ger├žekten anlaml─▒ ├Âyk├╝ler anlatan s├╝perkahraman sinemas─▒ NolanÔÇÖ─▒n ├žekti─či Batman ├╝├žlemesinden sonra ├Âld├╝ yerine Yossi Kohen ge├žti. Yossi Kohen filmlerinin genel ├Âzellikler her f─▒rsatta durumun ciddiyetini sikip atan espriler yap─▒lmas─▒ ve bombo┼č senaryolar─▒nda salaklara kendilerini zeki hissettirecek temalar sunmas─▒d─▒r.

(Umur) #2901

Sinema bilmiyor olsam hadi neyse de ┼čunu demek ay─▒p. Genel anlamda MCU falan bana g├Âre de ho┼č de─čil, hakaret gibi film yap─▒yorlar laflar─▒n─▒ ├žok ettim bilen biliyor. Ancak, en basit ├Ârne─činden Black Panther, Homecoming gibi filmler MCUÔÇÖnun da adam olaca─č─▒n─▒/oldu─čunu g├Âsteriyor asl─▒nda. Onun d─▒┼č─▒nda Logan diye bir film yap─▒ld─▒ÔÇŽ Hani ay─▒p. Ne diyeyim.

Bir de ┼čey, O zaman ba┼člayal─▒m, dedikten sonra k├╝lt filmler falan atacaks─▒n heralde dedim, veya k├╝lt de─čilde pop├╝ler k├╝lt├╝r├╝n duymad─▒─č─▒ g├╝zellikleri atacaks─▒n sand─▒m. ─░kisini de yapmak yerine belirli bir ya┼č seviyesinde gezen, k├╝lt filmlerin ├žo─čunu izledikten sonra att─▒─č─▒n filmlere gelip abi bunlar ┼čaheser ya, diyen bir eleman gibi davranm─▒┼čs─▒n.

Ho┼č de─čil.

(u─čur) #2902

┼×uraya Tarkovski atsam, Bergman atsam, Bergman atsam ne bileyim Sokurov filmlerinden falan koysam ÔÇťvay amk fularl─▒s─▒ gelmi┼č buraya entel entel filmler at─▒p kendini tatmin ediyoÔÇŁ denmeyecekmi┼č gibi konu┼čmu┼čsunuz.
Black Panther yahut HomecomingÔÇÖin Dark Knight ├╝├žlemesinin en zay─▒f filmi olan Dark Knight Rises kadar derinli─či oldu─čunu savunabilir misiniz bir de?
Ger├žekten soruyorum ├ž├╝nk├╝ Doctor StrangeÔÇÖden sonra tek bir saniye bile MCU izlemedim.

yukar─▒da tavsiye ad─▒ alt─▒nda koydu─čum filmler son d├Ânemde izleyip keyif ald─▒─č─▒m ve pop├╝ler sineman─▒n gidi┼čat─▒na g├Âre entelekt├╝el derinlikli buldu─čum filmlerdi daha k├╝lt filmlerden olu┼čan birtak─▒m tavsiyeler isterseniz onu da yapar─▒z.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and IÔÇÖm fucking retarded.) #2903

Niye diyelim karde┼čim ek┼či mi buras─▒???