Film ├ľnerileri ­čÄ×

(Kid A) #2904

Buraya nice Tarkovskiler at─▒ld─▒, nice Bergmanlar at─▒ld─▒.

Ancak ┼ču ana kadar ┼č├Âyle bir s├Âz kullanan birisine burada rastlamad─▒m. Rastlam─▒┼čsam bile b├Âyle birisi burada uzun s├╝rede bar─▒namad─▒.

(*) #2905

Ben derim.

(Umur) #2906

Hi├ž kimse sana gelip ÔÇťvay amk fularl─▒s─▒ÔÇŁ demez. Burada ├Âyle insanlar yok. @Kutluhan_Demirok Demi┼č zaten, ek┼či mi buras─▒ diye, hakl─▒.

┼×├Âyle s├Âyleyeyim. NolanÔÇÖ─▒n Batman serisinin en iyi filmi benim g├Âzlerimde BeginsÔÇÖdir. Ondan sonra da seviye s├╝rekli d├╝┼čmeye ba┼člam─▒┼čt─▒r. Derinlikten bahsediyorsak, TDK RisesÔÇÖin derinli─či falan yok, o konuya hi├ž girmeyeyim. Nefret etti─čim bir filmdir.

Black PantherÔÇÖin anlatt─▒─č─▒ konular, sembolizmi, verdi─či mesaj, karakter ├žat─▒┼čmalar─▒yla birlikte kim ne derse desin bir The Dark KnightÔÇÖtan iki adet fark─▒ var, birisi oyuncular aras─▒nda Heath Ledger gibi bir ismin olmamas─▒, ikincisi y├Ânetmenlik koltu─čunda harika sekanslar ├žekebilecek NolanÔÇÖ─▒n olmamas─▒.

Homecoming ise o kadar kuvvetli de olmasa yine o seviyeye yakla┼čan, klasik MCUÔÇÖdan ayr─▒ g├╝zel bir yap─▒m. ├çizdi─či g├╝zel alt metniyle, bilindik ama ho┼č mesajlar─▒yla, oyunculu─čuyla, hikaye anlat─▒┼č─▒yla ├Âne ├ž─▒kan bir yap─▒m yani.

─░┼čte ama att─▒─č─▒n filmlerden Prisoners ve Mother!'da dedi─čin do─čru olsa da di─čerleri ├žok tart─▒┼č─▒l─▒r ┼čeyler. Ba┼člayal─▒m diyince tart─▒┼č─▒lan ┼čeyler at─▒lmaz diye bildi─čimden dedim onu, at diye demedim.

Yoksa buray─▒ KubrickÔÇÖle, WellesÔÇÖle, De PalmaÔÇÖyla d├Â┼čemeyi falan biz de biliriz. :smile:

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and IÔÇÖm fucking retarded.) #2907

Peki.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #2908

Rises demek istedin herhalde. Bence en iyi Batman filmi rahat TDK Returns yoksa. ├ľzellikle ilk yar─▒s─▒.

(Umur) #2909

Rises olacak evet. :smile:

(anon17803553) #2910

Bak bak giri┼če bak :d

Ha gayret sinemay─▒ 1 tek siz biliyor ve 1 tek siz kurtaracaks─▒n─▒z.

(u─čur) #2911

Valla ke┼čke onu yapsak zira ├žo─ču bilimkurgu sever klasik d├Ânem bilimkurguar─▒ndan SolarisÔÇÖten StalkerÔÇÖdan falan haberdar de─čil.

Black Panther ve Homecoming konusunda yorum yapamayaca─č─▒m ger├žekten MarvelÔÇÖ─▒n alt─▒ dolu bir i┼č yapabilece─čine dair zerrece umudum yok belki bir g├╝n g├Âz├╝m├╝ karart─▒p izlerim. Muhtemelen de hakl─▒s─▒nd─▒r ne diyeyim.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #2912

Esprileri d─▒┼č─▒nda gayet g├╝zel film.

(Umur) #2913

Bir birikim gerektiyor ├ž├╝nk├╝ o filmleri izlemek? ├ľn├╝ne gelen Tarkovsky izleyebiliyor olsayd─▒, TarkovskyÔÇÖnin ad─▒ Tarkovsky olmazd─▒ÔÇŽ

(u─čur) #2914

Tekrar belirteyim az ├Âne sundu─čum liste son zamanlarda izleyip entelekt├╝el olarak dolu buldu─čum filmlerdi ha size yeterince entelekt├╝el gelmediyse ┼č├Âyle bir liste sunay─▒m.

Zaman i├žinde daha ba┼čkalar─▒ da gelir.

(ÔÇťE─čer benden sayg─▒ bekliyorsan─▒z sa├žmalayan sayg─▒ falan yok bende") #2915

Spider-Man homecoming, Black panther ve ─░nfinity war alt─▒ dolu filmler gayet ve k├Ât├╝ adamlar matavozyonlar gayet iyi yansitilmi┼č filmler. Bence 3ÔÇÖ├╝n de bir ┼čans ver ve gitti izle. :slight_smile:

(Devrim) #2916

vay amk fularl─▒s─▒ gelmi┼č buraya entel entel filmler at─▒p kendini tatmin ediyo

(fza) #2917

Aahhh klasik bo┼č vs dolu film tart─▒┼čmas─▒. Bo┼č filmi izleyenlerin de kendini zeki sana salaklar olmas─▒. Ne g├╝zel ne g├╝zel.

(ÔÇťE─čer benden sayg─▒ bekliyorsan─▒z sa├žmalayan sayg─▒ falan yok bende") #2918

─░yi filmdir gidin izleyin izlettirin. :slight_smile:

(─░brahim Korkmaz) #2919

HAY SANA GURBAN OLAYIM YA! Son 1 y─▒ld─▒r ┼ču filmi izleyece─čim, ad─▒ nas─▒l yaz─▒l─▒r bir t├╝rl├╝ bulamad─▒m. SEN ├çOK YA┼×A EM─░!

(u─čur) #2920

─░ntikam ├Âyk├╝leri seviyorsanz, psikolojik gerilimden haz ediyorsan─▒z, g├╝zel y├Ânetmenlik size keyif veriyorsa bir bak─▒n hele.

(U├žan Tavuk) #2921

(Cem Ekiz) #2922

Ve i┼čte bir Easy Rider sevdal─▒s─▒ daha. Kervana ho┼č geldin dostum :slight_smile:

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #2923

─░yi bir do─ča├╝st├╝ tercihen bir vampir filmi veya bir kurt adam filmi, bir de Nazilerin y├╝kseli┼čini anlatan iyi bir film tavsiyesi alabilir miyim?