FOX'un Potansiyel Alıcıları Artarken, Ortaya MCU İçin MUHTEŞEM Bir İddia Atıldı!

(Geekyapar) #1

Yazının tamamını okumak için: https://geekyapar.com/konular/film/foxun-potansiyel-alicilari-artarken-ortaya-mcu-icin-muhtesem-bir-iddia-atildi/

Hatırlayacaksınız, geçtiğimiz günlerde sizlere eğlence dünyasını derinden sarsan bir haber vermiştik. Buna göre mega-holding 21st Century Fox küçülmeye gitme kararı almış, dizi-film ayaklarını ise satışa çıkartmıştı. Disney’nin bu kanat ile ilgilendiği ve buradan gelecek türlü türlü dizi ve filmleri yeni Netflix-katili uygulamasına katık etmeye hazırlandığı söylenmekteydi. Böyle bir şey, elbette ki tüm kurumsal eğlence dünyasını…(Devamı)

(Mert Özden) #2

hhn

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #3

Vallahi benim için hem iyi bir haber hem de kötü bir haber. :slight_smile:

(Emre Türk) #4

Çok dar kafalılık olmasın ama bence

gibi bir madde olsaydı Disney’in yarışa girmesinin anlamı olmazdı. Ne olursa olsun haklar kendisine dönecekse teklifte bulunmak, anlaşma fiyatını ya da başka muhtelif bedelleri yükseltmekten başka bir işe yaramaz. Bu da bir bakıma satışı zorlaştırır. Hakların geri dönme ihtimali zayıflar. He tabi Fox’un elinde benim bilmediğim bambaşka lisanslar haklar vesaire bulunuyorsa (ki bence çok makul değil) o zaman işler değişir.
Ama yine de herkes evine dönsün. Hakkı verilerek canlandırılmış bir Cyclops görmek istiyorum ben artık.

(Ataman) #5

Bu durumu daha önce belirtmiştim bir yorumumda.Fox sadece sinma hakları ile lisansa sahip,devredilip edilmeyeceği konusunda ise bu hakların devredilemeyeceği konusu daha öne çıkar durumda.Kısacası bazı trol ve fanboylarırn anırması hiçbir fayda getirmez.Bu kararkterler eninde sonunda baba ocağına geri dönecekler.

(Yiğitcan Erdoğan) #7

Marvel X-Men’i almıyor abi. Dünyanın en büyük eğlence şirketi dünyanın en büyük üçüncü eğlence şirketini alıyor. X-Men’e biz coşuyoruz diye yazının odağı orada, yoksa Disney için 6. plan bir edinim.

Daily Bugle - Marvel Genel Sohbet Köşesi
(Can) #8

Disney Fox’u sırf X-Men ve F4 haklarını almak için almıyor ki. Disney daha olgun tarz içeriklerini Fox markası altında yayınlamak istiyor belli ki. Infinity War başlarken ekranda Disney yazmayacak Marvel Studios yazacak mesela. Fox’u alınca tabii Marvel markasını güçlendirmek için hakları kardeş stüdyosuna transfer edecek.

(edin ceko78) #9

yav hiç bu kadar uğraşmaya gerek yok. 4 tane karakteri satın alsalar MCU muhteşem olur ;

Wolverine
Deadpool
Magneto
Dr. Doom

(GENERAL) #10

Ins boyle bir madde vardir ya

(Gürkan Çatal) #11

X-Men MCU’ya döner o bana dönmez

(Emre Türk) #12

Dünya’nın en büyük stüdyo, dağıtım şirketlerinden birini almaya çalıştığının farkındayım ama Fox’un elindeki diğer markaları da satın almaya değer mi onu sorguladım. Farz-ı misal, Fox’un elindeki A isimli film haklarının yeniden çekimi yeni bir hanedan yaratmaya yeter mi? Teşekkürler @acyberexile @Neo.

(v2.5) Evolution is the Ultimate Domination) #13

Daha önce söylemiştim yine söyleyeyim X-Men ve F4 ü eve döndürmenin bir kazancı olmayacaktır ortak evrene. Kendileri de bunu düşünüyorlardır. Bence o iş baştan yatık…

(Can) #14

X-Men’in dönmesi reboot olmadan ya da gerçeklik değistirmeden (ki öyle bir şey yapıp evreni karışık bir hale sokmazlar) imkansız zaten. Aniden dünyaya bir ırk eklemeleri zor. Adamlar kendi evrenlerinde bulunan Inhumans ırkını görmezden geliyor bir de olmayan bir ırka girişmezler. Ama F4 imkanlı. Herhangi bir şey gerektirmiyor direkt sok filme bağla Galaktus’u, Silver Surfer’ı ve Doom’u. Sonra çek Secret Wars getir X-Men’i. Ama evreni kolay kolay sona getirmezler adamlar devam edecek gibi görünüyor. X-Men serisi Marvel MCU’yu sonlandırana kadar devam eder.

(v2.5) Evolution is the Ultimate Domination) #15

F4’ünki daha zor. Bir kere F4 olarak MCU’ya katabilecek bir şeyleri yok. F4 olarak diyorum çünkü yapabilecekleri en büyük etki ilk süper kahramanlar olması. Donanımlar, yetenekler vs. olarak unique etkiler yok (belki Reed’in elastisitesi hariç). Ayrıca şu an genel izleyici bakımından en az popüler gruplar Marvel içinde. Çizriroman kısmı ayrı zira oradaki kitle de kendilerinden soğumuş vaziyetteler. X-Men kadar etki edeceğini sanmıyorum.

Zaten bu tür eklentileri hep yüzlerine bulaştırıyorlar. Ayak bağından başka bir şey olmaz. Bu saatten sonra biraz ölü yatırım olur. Belki de daha fazla oyuncak da sattırır ama dediğim gibi, şu noktada gereksizz bu tür hamleler… Daha çok sebep var istenirse onlar da yazılır

Ha bana göre hava hoş ben Fox’un işlerini MCU’dan daha çok severim. Böyle devam etsinler…

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #16

Daha önce Cevdet abi bir haftalık yayın da söylemişti. İnfinity war da sonra MCU’un gazı sönecek. Çünkü sevdiğimiz bir sürü karakter ölmüş olacak. MCU filmlerin gitmek için bir neden kalmayacak. Ki eğer X-Men ve fantastik dörtlü MCU gelirse marvel kendin kurtaracak.

Hayır hiçte zoru değil. Professor x’i spider-Man evrene soktukları gibi sokarlar mutantları da doctor strange de ki büyü dünyasın soktukları gibi soktum oldu bitti işte. (Ki o film kadar MCU da büyücüler isim bile geçmiyordu. ):slight_smile:

Yani sırf doğru düzgün bir fantastik dörtlü göreceğiz diye heyecanlanan bir sürü insan biliyorum.

Şu söylediğin kadar bir şey demiyorumda artık senin ciddiye bile alamıyorum. :slight_smile:

(v2.5) Evolution is the Ultimate Domination) #17

Yalnız öyle demişim ki dilin parmakların düğümlenmiş ya. Neyse siz fanboy gazına devam edin sorun yok. Ben olayı şirket kazancı olarak baktım. Çızgiromanlarında bir taraflara sokulan bir grubun sinema evreninde değer göreceğini sanmak fanboylukla anlaşılır. Ha ellerinde sağlam kötü karakter kalmadığı için F4 eya X-Men kötülerini alabilirler. Ama zannetmiyorum F4 veya X-men grubunu alacaklarını (kişisel karakterlere de bir şey demeyeyim).

Olay sadece çevrenizden ibaret değil. Çünkü filmlerin esas kitlesi çizgiroman kitlesi değildi. Niş değil bunlar. Belki en çok onlar bağırdığı için öyle düşünüyoruz ama değiller.

Ayrıca kendime özel zevklerimin olması biraz batıyor gibi mi ne… Yani bu benim iyi filmden anlamadığım anlamına gelmiyor umarım kafanız basıyordur. Ya da mainstream şeylerin beni yaftalaması gerektiği düşünüyorsanız biraz çıkıp hava alın beşerlere iyi gelir…

(Can) #18

Büyücülerin ismi hala geçmiyor başka filmlerde? Ragnarok’ta DS kendi isteği ile karşısına çıktı mesela Thor’un. O da olmazsa büyücüler hala sır gibi yaşamaya devam edecek. Ayrıca mutant işi kolay değil. Bunlar sır gibi yaşamıyor ki. Tüm dünya tarafından yıllarca dışlanmış bir ırk. Spiderman bir kişi, mutantlar binlerce kişi hangisini sokmak sence daha kolay? Ayrıca mutantlar şu an evrende olsaydı Accords olayı çok önceden patlak verirdi ve Shield’ın radarına girerlerdi. Avengers’ta süper güçlü kişileri topluyorlardı ama hiç bir mutantı çağırmıyorlardı? X-Men’i evrene katmak istiyorsan bize başından beri var olan bir ırkı tanıtmak zorundasın. Aynı şey Captain Marvel’da da oluyor. Ama oda bir kişi ve evrende onu sır gibi sakladılar. Ama binlerce kişiden oluşan bir ırk evrene kolay kolay sokulmaz. Dediğim gibi gerçekliği değiştirip mutasyon geçirmiş bir ırk ile yeni bir evren yaratmak gerektirir bu.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #19

disney sadece X-MEN ve FANTASTİK DÖRTLÜ, Avengers ile bir araya getirmek için FOX istemiyor ki kendi kuracağı oneline platforum için yetişkin ve epsodik içerkleri ihtiyaç var onun için de istiyor. umarım şirket kazancı hesap ederken bunun da hesap katmışsındır.

@Neo iyi de bu konu da ila çizgi romanlar sadık gitmelerine gerek yok. ki bugün kadar hiç bir marvel film çizgi romanlar sadık gitmemiştir. :slight_smile:

(Oneironaut) #20

Tamam da, bu, @Neo’nun bahsettiği soruna bir çözüm değil.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #21

bence bir çözüm. :slight_smile: