FOX'un Potansiyel Alıcıları Artarken, Ortaya MCU İçin MUHTEŞEM Bir İddia Atıldı!

(v2.5) Evolution is the Ultimate Domination) #22

Hacı kafan çok karışmış senin ben Fox’u satın almaz demiyorum karakterleri evrene katmak istemezler diyorum. Oyuncak satma derdinden kafayı kaldırıp okey bir de bunu deneyelim diyeceklerse hodri meydan. Umarım yetişkin içerik deyip Pixar kafasına gitmezler. Bence daha cevap yazma bak sağdan soldan fena kroşe yiyorsun :slight_smile:

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #23

kafam falan karışık değil. ben diyorum ki neden karakterleri evrene katmak istemesinler. ha sırf bu yüzden fanboy oluyorsam evet fanboyum. :unamused:

(v2.5) Evolution is the Ultimate Domination) #24

Yazdım onu ben oku piliz. Vallahi zor değil. Yetişkinler için özel kontentli iş yapmak başka şey, bu saatten sonra büyük etki yapmayacak karakterleri özenle kurduğun evrene katmak başka bir şey. Ben müneccim değilim yapabilirler de. Ha o zaman derim hayırlı olsun. Ama Fox’un verdiği değerden daha fazlasını vermezler. Belki ayrı filmler yaparlar kontrolü elindeyken daha iyi işler çıkarırlar. Baby Groot’dan daha fazla oyuncak sattırmayacaksa Quake gibi gezdirirler ortalıkta diyorum. Daha fazla uzamasın muhabbet dönüp dolaşıp aynı yerlere çıkıyoruz…

(Hasan Dogukan Aksu) #25

Ben Disneyin böyle bir gücü olduğuna inanmıyorum. Yapabilecek olsa çoktan yapardı. Netflix gıdıklayıcı felan çıkarır büyük ihtimalle.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #26

Neden bahsediyorsun? :slight_smile:

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #27

Dün Justice League izlemeye gittiğim sinemanın 3D’si baya kötüyüdü. Bir de eve geç geldim. Bugün baş ağrısı ve uykusuzluk mücadele etim. O yüzden bir az saçmalamışım kusura bakma. :slight_smile:

(Hasan Dogukan Aksu) #28

Disney bu işi beceremez diyorum.
Yorum açıktı ya neden anlamadın ki?

(v2.5) Evolution is the Ultimate Domination) #29

:+1:

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #30

disney online platformu kuramazın diyorsan 2019 da kesin olarak açılacak. Eğer FOX satın almasını da bahsediyorsan disney dünyanın en büyük eğlence şirketi kendisine ayit bir sürü yapım şirketi var. FOX da istiyorsa rahat satın alabilir. :slight_smile:

(Hasan Dogukan Aksu) #31

Becerememek kelimesini uzun vade için kullandım, yaşayıp görücez.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #32

Şimdi düşündümde avengers 4 de sonra Marvel elinde ki kullanılacak karakter sayısı azalmaya başlanacak. O konuda X-MEN ve FANTASTİK dörtlü gelişi iyi olabilir. :slight_smile:

(Can) #33

F4’ü kurtarsın benim için yeter. Fox yüzünden çizgi romanlarda bu ekip artık yok ya…

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #34

Şimdi düşündümde Avengers konusunda ilk faz da yaptıkların X-MEN konusunda yapabilirler yani ilk önce her bir X-men kahramanın solo film çekerler ilk için de Magneton da olduğu bir professor x solo film çekerler bu film de 2 kahramanımız da süper güçleri olduklarını ve mutant deninen yeni bir ırka mensup oldukları öğrenirler. (Mutant ırkın ortaya çıkması ondan önce gelecek bir marvel film bağlayabilirler. )Film sonunda okul kurmaya başlarlar. Ve 4 tane solo film de sonra bir büyük X-MEN film gelir. Fantastik dörtlü koymakta saten dediğin gibi kolay. Tabi bunların olması 5.fazı bulur. :slight_smile:

FANTASTIC FOUR & X-MEN EVE DÖNÜYOR: Disney-Fox Anlaşması Bitti Bitecek!
Daily Bugle - Marvel Genel Sohbet Köşesi
Daily Bugle - Marvel Genel Sohbet Köşesi
(Man Of Ganja) #36

30 yorumda 3 satır şeyi konuşup durmuşsunuz resmen. Anlaşmaya (süper kahramanlar kapsaminda) böyle bir madde konulmuş olabilir. Sony Universal falan xmen ve FF ile ugrasacak kadar aptal degiller denildigi gibi bu iki şirketin önceliği dizi-film çıkarmak, blockbuster peşinde olsalar zaten sony spiderman ı vermezdi. Bu anlasma bitişini tarihini 6 7 belki 10 yıl önceden planliyorlar. Bizi ilgilendiren kısma gelirsek MCU nun mutant işinden bir hayli tırstığını düşünüyorum çünkü FOX un Xmen ini sevmeyebilirsiniz ancak sıkı takipçiyseniz çoğu xmen filminde yönetmenlerin yanlışı *"Mutantları, "mutasyona uğramış insanlar olarak anlatamamaktı yani sanki hepsi 14 yaşından itibaren nefes almaya başlamış gibiydi. MCU bu tarafta karakterleri işledi geliştirdi sakal yaptı sakat bıraktı küstürdü barıştırdı bilmem ne yani biri size MCU dan bi karakter sorsa onunla ilgili kisilik analizi yapabilirsiniz FOXmen de bu yoktu maalesef. Wolverine dışında (Ki o da daha çok Hugh Jackman mutant olsa nasıl olurun tasviriydi hep) tüm karakterler sakatti bozuktu.

MCU ne yapabilir, ne yapmalı, dersek ben şahsen quicksilver ı öyle ezme gibi gördükten sonra pek güvenemiyorum ((bu arada bileniniz azdır MCU Quick ile FOX Quicksilver, Kick-Ass teki kankilüşlerdir)) yani kurşundan hızlı değilsen öl panpa zaten yararsızsın. Ancak devri devranı dua ettirecek bi Scarlet Witch var superior mutant kendisi MCU da yetenekli birey olarak anıldı malum mutant dersek mutantları karşımıza alırız sandılar. Onun pek tabi babası (yaşlı magneto var) var. Buradan hikaye arkı olusturularak scarlett daha vitaminken babasının ve arkadaşlarinin maceralari konu edilebilir çünkü güçlerinin nerden geldigini bilmiyoruz bunun dışında spiderman ne kadar avenger’sa bi o kadar da Xmen’dir, mutant demiyorum. Ki bence sorarsanız fiziksel mutasyona uğramıştır, spidermanin olayi biraz vampirin birini ısırıp onu vampir yapması gibi, sizi mutasyona uğramış bi örümcek isirirsa sizde mutant oluyorsunuz ,neyse, geriye dönük olarak konulari işlerler xmen prime seviyesine gelir. sonra gelisen olaylar magnetonun kiziyla arasında pürüz yaratır ve scarlett cocuk akliyla no more mutant demiş olur. Scarlett Hydra hapsindedir, kalan mutantlar gizli bi yere kaça bkz. Genosha mevzusu zaten insanlari sevmiyorlardır iste mutant ırkını koruycaz felan zaten Cable da geliyor bi yandan xmen böyle kendi yağında kavrulur kavrulur Ancak gün gelir xmeni avengers la servis etmek gerekir. infinity war sonrası için mini bir xmen kurulur ve AvX ile 4. Faz başlar. Wolverine kısa bi ark ile anlatılır bi first class benzeri bisey cekerler 4. Fazın 3. Film de de (cap olecek zaten ama) wolverine cap in beynine saplar bi tane :grin: fuck your language der. Post creditte FF dünyaya düser falan öyle işte… Yani hangi stüdyo kapmış çokta sey değil ben şöyle adam gibi bi New Avengers göreyim yeter. War Machine ne mk… Hakikaten o neden var ya

DISNEY-FOX Anlaşması Sonrası KEVIN FEIGE'nin Yapması Gereken 5 Şey
(GENERAL) #37

Biliyoruz ultronda zihin tasi sayesinde aldilar ya guclerini deney sonucu olusmuslardi

(Man Of Ganja) #38

Böyle bişey hatırlamıyorum hatta pekte emin değilim yanlış anlama, Hydra nın zihin taşıyla deney yaptığını da hatırlamıyorum

(Oneironaut) #39

MCU’da SW güçlerini yapılan deneyler sonucu zihin taşından alıyor, diye biliyorum ben de.

CW’de, Vision ile aralarında muhabbet geçiyordu diye hatırlıyorum hatta.

(Man Of Ganja) #40

Evet evet dogruymuş baktım bende şimdi.

In an effort to help purge their country of strife, the twins agreed to undergo experiments with the Scepter under the supervision of Wolfgang von Strucker’s HYDRA cell, and achieved superpowers as a result, with Wanda attaining various telekinetic, telepathic and energy manipulating abilities

Yalnız benim demek istediğim şu güçlerini deney sonucu kazandılar. Yani tamam bu sözlük kalitesinde bi açıklama :smiley: Wanda nın güçleri mutant olduğundan geliyor bunu hepimiz biliyoruz, "bilmiyoruz"dan kastım bunu enforme etmemiş olmaları benim aklımda mutant oldukları yer ettiği için Scepter ile deneye tabi tutulmaları gibi uydurma bi sebebi silmiştim aklımdan :smiley: ki evrende bir ölü bir canlı iki Quicksilver vardı biri mutantken diğerinin deney olması diğerinin güçlerini bilmedigimiz anlamina gelir. Yani MCU Maximofflar mutanttırlar ama güçleri pasif haldedir deney sonucu aktif hale gelmiştir. Hızlandırılmış Mutant Kursu gini düşün :smiley:

(Oneironaut) #41

Yerim ve arkama dönüp bakmam bile…

(Can) #42

Maximofflar mutant değil. Marvel onları nasıl Fox’un elinden aldı sanıyorsun? Olay şu: Bunlar en başından Magneto’nun çocukları ve mutant olarak gösterildi bize çizgi roman dünyasında. Daha sonra Marvel AoU öncesi çizgi romanlarda yaptığı twist Wanda’ya yaptığı bir büyü ile kendi kanından olan herkes çok fena acı çekecekti. Bu büyü sırasında Quicksilver acı çekti ama Magneto’ya hiç bir şey olmadı öylece duruyordu. Bunun üzerine Marvel bize bu ikisinin Magneto’nun çocukları olmadığını gösterdi bize. Daha sonra başka bir seride Magneto öncesinde üvey anne ve baba olarak bildikleri kişilerin aslında gerçek aileleri olduğunu ve ikisininde bir deney sonucu güçlerine kavuştuğunu söylediler. Magneto’yu babaları sanmaları sahip olduğu güçlerden dolayı kendilerini mutant sanmalarından ve kendi üvey ailesinin bunlara anlattığı geçmiş ile Magneto’nun geçmişinin birbirine benzemesinden dolayı. Yani anlayacağın Maximoff ikizler güçlerini normalde de deney sonucu almış ve Marvel çizgi roman haklarına sahip olmanın gücünü kullanıp ufak bir hile yapmış. Days Of Future Past’te Quicksilver’ın olması bu olaydan önce olduğu için. Şimdi sırf mutant olmayan Maximoff kardeşler MCU’ya bir deney sonucu güçlerine kavuştu diye koca bir ırkı da mı bu deneylerle güçlerine kavuştursunlar? Bu baya bir origin değiştirme oluyor ve Marvel’ın böyle bir şey yapacağını sanmıyorum.