FOX'un Potansiyel Alıcıları Artarken, Ortaya MCU İçin MUHTEŞEM Bir İddia Atıldı!

(Kubilay ) #43

Xavier zihin gücünü kullanarak mutantlari ve okulu insanlardan gizlemiş diye de yedirebilirler,infinity war da olacak ölümlerden sonra da artık bize ihtiyaç var kafasında monte ederler işte :joy:
1.Film mutantların ilk çıkışı ( first class vari,birde nick fury koy)
2.Film Magneto ile olan fikir ayrılıkları,insanlarin ve devletin o dönemki ırkçı yaklaşımları
3.Film de infity war öncesi ve sonrası olarak devam
eder.

(Man Of Ganja) #44

Estafirullah yahu buyrun beraber olsun :smiley:

(Man Of Ganja) #45

Dostum seninde dediğin gibi marvel ufak bir HİLE yapmış böyle kanıtlarla geliyoruz sanırım :slight_smile: AoU filmini ezbere hatırlamıyorum ancak filmde Maximoff’ların ailesine ilişkin babasina nenesine dedesine iliskin bi aciklama varsa bu da degistirir ancak yoksa zaten ikimizde haklıyız. Sana şöyle söyliyim marvel hangi filmi cizgi roman entegre etmeye çalıştı, açıkçası ben bilmiyorum yani senin argümanın biraz burda zayıflıyor, bi de yazdıklarını tam anlamadım cümleler birbirine girmiş biraz. Çizgi roman bu gibi kesin yargılar için pek doğru bi kaynak değil "“hele ki magneto bunlar benim çocuğum değil, bu ikizler mutant değil deneydir” denmemiş böyle bişey yazılmamış buna ilişkin bi hikaye arkı.yok sen sadece kendince böyle yorumlamışsın sanki. Days of Future Past’te sözlü olarak Quicksilver’dan Magneto’ya annem senin gibilerle takılmıştı gibi bu cümle var.

[spoiler] Şimdi işler biraz karışacak dikkatli okumakta fayda var; Bunun üzerine ben şöyle söyliyim filmde açıkça babamsın diyemez çünkü, MCU da Wanda yaşıyor ve ona sen deneysin demişler, Quicksilver babamsın derse Wanda otomatik olarak babasından dolayı mutant oluyor. Ancak verilmek istenen mesajı anlıyoruz. DotFP’te Wanda nerede ? Bu da ciddi bi boşluk ancak Age of Apocalypse filminde Magnetonun korumaya çalıştığı bir kızı var ve yine FOX bu konuda mesaji alttan veriyor. Sahnede askerler magnetoyu kıstırır ve Wanda korkudan güçlerini kullanır sonrasında vurulur ve büyük bi ihtimalle ölür. Neden ölür çünkü Avengers filminde yaşıyordur. [spoiler]

Tekrar senin argümanına dönelim neden bu yapıldı ? Marvel karakterlerin gerçek sahibi yani bugün FOX sirketi yokolsa karakterler Marvelda, demem o ki kiralamış olduğu karakterler çatıştığında isterse Maximoffları inhuman bile yapabilir bi yazar ve çizerin sıçmalamasına bakar bu durum. Gizli bir anlaşma ile ikizler iki ayrı sirket tarafından paylaşıldı nedenini söyliyim sana :slight_smile: Wanda Xmen için elbette güçlü bi karakter ama güçleri nedeniyle Jean, Prof X, Magneto gibi mutantları kapsayan bi güç skalası.var yani Xmen de oynasa çok rol çalacaktı öte yandan Quicksilver xmen icin bi eksiklikti. Gelelim Marvel cephesine burda da hızlı olmak pekte hikaye arkı ve geleceği için mühim değildi Wanda’nin yeteneklerine sahip olan hicbir karakter yoktu falan filan… anlatabildim umarim… Cizgi romandaki olay ise Marvel’ın gıcıklığıdır FoXmen bizim ürünümüz değil demenin 1001 yolundan 357. si falan yani… o kadar Marvel konuştuk sanada Marvel gibi cevap vereyim :smiley: Bir canlının mutant olması için vücudunda genetik altyapının mutasyona ugraması gerekiyor bu hormonsal salgılar ve bilimum süreç gerektiriyor, Wanda mutant genleri barındıran ancak bunları aktif halde kullanmaya, kimyasal bir deney sonucu baslayabilmiş (çünkü kimyasal bi süreç kesinlikle olmalı dısarıdan ya da raslantısal) kimyasal mutasyona ugramış süpergüçlü bir kardeşimizdir.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #46

AoU filimin de Maximoff’ların annesi ve babasın evine Tony yaptığı bombalar düştüğün ve Maximoff’ların annesi ve babasın o olay sonucunda öldüklerin söylemişlerdi. ki elizabeth olsen oynadığı karakter de bu yüzden Tony de nefret ediyordu. :slight_smile:

(Man Of Ganja) #47

Üvey onlar kanka, bi evde Magneto Scarlett Quicksilver’ın babacim annecim diye yaşadığını sanmıyorum :slightly_smiling_face:

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #48

açıkça @neo kafasında uydurdun pek sanmıyorum.

kardeşim de iyi de marvel senin sandiğin gibi en baştan Üvey onlar diye kabul etmiyor. istersen AoU filim bir kez daha izle. :slight_smile:

(Can) #49

Tüm bunları ben kendim yorumladım zaten. Başka birisi buradan aslında Magneto onların babası mesajını alabilir.

E zaten ne demesini bekliyorsun? Fox’un başka türlü kullanmasına imkan var mı? Magneto onun babası olmazsa ve quick bir denek olsa zaten o filmde olamaz. Filmde kullanmaları için mecburen böyle bir şey yapıldı. Ayrıca dediğim gibi o filmde Fox Quicksilver’ı evrene bu çizgi romandaki twist öncesi dahil etti.

(GENERAL) #50

Mutantlarin evrene dahil etme olayi basit yeterki evine donsun ve marvel evrene dahil etmek istesin sonrasi gelir

(Man Of Ganja) #51

Tamam kardeşim doğrusunu göstermişsin ancak yani bu söylediğin sayı hangi evrende geçiyor neden böyle bişey olmuş nasıl olmuş ? Çeşitli sorular sorulur da çok uzar gider gerek yok, değinmek istedigim nokta seninki de doğru, bence benimki de doğru yani sen daha normatif yaklaşmışsın burda bu şurda şu var o zaman doğrusu bu demişsin. Sen tek kanaldan kaynak belirtiyosun ben hepsini mixlemeye çalışıyorum çünkü yapılması gereken bir noktada bu olacak, kimse bu çizgi romanı orijin alıp ilerlemeyecek, sonuçta ana eventler dışında çoğu hikaye yazar ve çizerin eline bakar bana ilkinde kaynakla gelsen ya da şu sayı şu seri desen bende bakardım yuzume firlatmana gerek yoktu :smiley: :smiley: bi telefon açıp marvel a sormakta yarar var ama çok rahatsız ettiyse seni benim için metahuman olsalar da çok önemli değil, burda bahsi gecen konu filmler, karakterizasyonu oyunculukla ön plana koyduğun bi ürün öteki çizgi roman oyunculuk yok benim için şurdaki gibi oynasın hic sorun değil isterse gökten indi bunlar mesih bunlar desinler :smiley: :smiley: