Futbol Geekleri ⚽

(Mert) #1

Malumumuz genel olarak futbol konuşulacak pek bir mecramız yok burada ki amacım kahvehane futbolu değil daha çok hani şu football manager oynayan,avrupada bir baş altı takım sempatizanı,say desen 94 dünya şampiyonu brezilya kadrosunu sayabilecek arkadaşınla konuşutuğun futbolu konuşmak,anladınız siz beni :wink:
Başlangıç olarak var mıdır tarihte çok beğendiğiniz bir kadro,sizin için yeri özel bir topçu,herkesten farklı tuttuğunuz bir takım ??
(haa tabi güncel olayları konuşmayacak değiliz tabi holiganlık düzeyde değil bize yakışır geek farklılığıyla :sunglasses: )

(Mert) #2

Başlamaya niyetli yoksa ben gireyim :slightly_smiling: şahsen benim fiorentina ve newcastle united sevgim vardır ama ezelden beri avrupada interi tutarım bu nedenledir ki 2010 da şampiyonlar ligini alan kadro benim için unutulmazdır ancak bende yeri olan futbolcu her daim ronaldinho dur,adam futbolu kazanmak için değil zevk için oynardı..(e hadi bi zahmet sizde artık devam :pensive: )

(Mert) #3

Sevdiğim takımlar; Manchester United, Liverpool ve Real Madrid.
Sevdiğim futbolcular; Beckenbauer, Zidane, van Basten.

Hani hiçbirinde özel bir neden yok ama sempati duyduklarım bunlar.

(Mert) #4

Hocam sende her daim güçlü olanların yanında durmuşun yani :smiley:

(Ege Gediksiz) #5

BvS'de Batman'in kavgayı almasını istediğim gibi Wolfsburg'un Madrid'i elemesini istiyorum şu aralar :smiley:

(Yiğit Demiralp) #6

Hacım iddia cenabetliğimi bile kullancam gerekirse. Real madrid'e basıcam bi 20-30 :laughing:

Favori futbolcularıma gelmişken, DİNO ZOFF, DİNO ZOFF bir de şey var DİNO ZOFF. Şaka maka bir dönem fifada hangi takımı alırsam ona transfer ettiğim Boruc(ulan Sevilla kalecisini yazıyorum kimse de lan sen ne diyon demiyo eyw nası bi kafayla girmişim ki entryyi :smile:) var(Fenerbahçede uzun yıllar forma giydi sayemde :laughing:) Maniche yine aynı dönem. Fiorentina sevdamla da alakalı Can Bartu(bir sporcu olarak) ve Baggio.

Takım olarak da; Manchester United, Fiorentina, Gençlerbirliği, Celtic, Borussia Dortmund.

(Arda) #7

16 yaşındaki kardeşim fikir ve taktik anlamında değil ama bilgi anlamında tam bir futbol geek'i. Yunanistan'ın Avrupa şampiyonu kadrosundan, Arnavutluk'ta yeni parlayan genç oyunculara, zamanında Türkiye'de bir maça çıkmış Mairutuslu oyuncudan, Boli Bolingoli Mbombo'nun sezonluk gol sayısına kadar her şeyi biliyor deli!

Ben Yunan kültürünü çok severim, kendisine de bu futbol anlamında geçmiş fark ettim ki. Evde ailenin tüm bireyleri en az ikişer Yunanca tezahürat bilir halde şu an. Ayrıca kendisinin Fenerbahçe'den sonra tuttuğu takım Yunan 3. liginden Aris. (finansal sebeplerle falan düşmüş.)

Basketbol ile ilgilenenler bilecektir, Eurocup için Bandırma'ya deplasmana geldiler, kalktık gittik, 60-70 Yunan ile birlikte maç izledik. 3. çeyrekte tribün lideriyle omuz omuza olan kardeşimi gösteren bir adamın Yunanca "ADAM TÜRK SİZDEN DAHA İYİ BAĞIRIYOR" diye çemkirdiğini hatırlıyorum :joy:

ooo pustaradees o babasaaas in arianooooss... :smile:

Ben de Forlan & Agüero'lu dönemden beri Atletico Madrid desteklerim. Arsenal ile birlikte, Fenerbahçe'den sonra desteklediğim yegane takımlardır :slightly_smiling:

(Yiğit Çanga) #8

Her daim interi tutarım. Kötü zamanlarında bile peste inter alkışımdır.

(Mert) #9

Senin kardesi muhite ne zaman kazandırıyoruz :smiley:

(Arda) #10

Yeni yeni kitap okumaya alışıyor, dizi desen hayatında bir tek Friends izledi, çok nadir film izliyor... Üniversiteye geçince kendisi keşfeder gelir buralara belki :slightly_smiling:

(evethearteyes) #11

Yabancı takımlardan sadece Madrid fanatiğiyim. Avrupanın gelmiş geçmiş en başarılı takımını tutup Messi'ye denk gelmek de güzel loserlık tabii. Madrid fanatikliğim dışında iyi top oynayan, sevdiğim oyuncuların bulunduğu çoğu takımı seyreder, severim.

(Deniz) #12

Ben de Trabzonspor’luyum ama Avrupa’da Liverpool taraftarıyım. Biz Giresun’luyuz, ve tüm aile TS’li. Liverpool sevdası da amcam dan bulaştı.

YOU’LL NEVER WALK ALONE

(Mert) #13

Klopp reyiz gelmesiydi liverpool un işi çok zordu gerçi yine de zor ama insan bi klopp effect bekliyor işte..

(Yiğit Demiralp) #14

Hacım Arisliler kardeşimizdir yav. Ankaragücü Paok geyiği zamanı bir PAOK profil fotoğrafımla sayfaya beğeni atıyodum adamlar PAOKlular girmesin diye durum girdi :smile:

(Mert) #15

Her ne kadar kendini sevmesem de ustalara saygı duymak lazım....Futbol tarihinde ve gelişiminde büyük yeri olan Cruyff bugün vefat etmiş

(evethearteyes) #16

Total futbol reis RIP

(İsmail) #17

Futbolu en büyük tutkuyla takip ettiğim dönem 2004-2008 arası Arsenal'iydi. Efsane bir kadroydu. Pires, Ashley Cole, Gallas, Lehmann, Ljungberg ve tabii ki Henry ile Bergkamp. O zamanlar epey genç olan Van Persie ile Fabregas'ı izlemek de büyük keyifti. Fabregas'ın çıktığı ilk profesyonel maçını hala hatırlarım, spiker 16 yaşında olduğunu söylediğinde epey şaşırmıştım :smiley: . Önce Uçamayan Hollandalı Bergkamp'ın emekli olması, sonrasında da Henry'nin Barcelona'ya gitmesiyle güzel zamanlar sona ermişti. En sevdiğim futbolcu da haliyle Dennis Bergkamp.

(Mert) #18

İlk yarı hakkında düşüncelerim ; arda barça da öğrenmeye çalıştığı şeyleri uygulamaya çalışıyor ama o seviyede takım olmadığımız için yok hocam olmuyor 10-15 dk hayatımda hiç bu kadar top kaptıran bir arda görmedim onun oynamaya çalıştığı oyuna en çok yaklaşan ise oğuzhan oldu ,cenk in golü iyiydi neden iyiydi top önüne gelince eli ayağına dolanmadı (burak gibi) ve tertemiz vurdu (gomez gibi) , kaleye gelecek olursam volkan içinde cüneyt çakır ın avrupa türkiye benzetmesini yapabiliriz adam milli maçlarda döktürüyor yani volkan varken niye diğer volkan yok dememek lazım ,geri kalan oyuncular da gayet ciddiyetle kendi kalitelerinde oynuyorlar fena bulmadım , son olarak isveçlilere bi ara hayvan gibi şiii yapıyosunuz demek geldi içimden , sertler... ve ibra olsa 2 gol atmış olabilirlerdi

(evethearteyes) #19

Asıl sıkıntı savunmada. Çok aksıyor. Her ne kadar beğenmesemde, Ömer Toprak çağrılmalı. Euro 2016'da Topal mutlaka DOS oynamalı. Selçuk adlı sinsi puşt yedek bırakılmalı ama evladını kesemez tabi Terim bey

(Mert) #20

savunmaya katılıyorum ama bence ömer e gerek kalmadan ersan+serdar ikilisiyle çözülebilir gibi geliyor bir uzun bir hızlı stoper ikilisi her zaman favorimdir,bende DOS topal MCR çalhanoğlu MLC arda ya da ozi şeklinde olabilir mi diye düşündüm maç içinde