Futbol Geekleri ⚽

(Umur) #2569

Ne hoş bitirmiş ya.

(fza) #2570

Aşırtma gollere bayılıyorum. Ayrı bir havası var.

(Hande) #2571

Hi. Atılan ilk “fetöcü” gönderilerinden birinde bulunan video başlık her açıldığında teklifsizce kendini oynatmaya başlıyor, bu problem başka nasıl çözülebilir bilmediğimden o gönderiyi ve ayrımcılık yapmamak adına diğer takımla ilgili aynı amaçlı gönderiyi siliyorum.

Aynı tartışmaya ait diğer gönderilere şu anda dokunmamakla birlikte şunu söylemek istiyorum ki, futbol konuşmaktan hiç anlamasam da en azından ülkenin tüm kurumlarında kendine yer edinmiş bir “oluşum” üzerinden yalnızca onları etkilemiş gibi takımları ve taraftarlarını yargılamaktan daha kaliteli muhabbetler yapılabilir. Bunun takımlar üzerinde ya da genel olarak spor üzerindeki olumsuz etkisini objektif bir bakış açısıyla konuşmak başka bir konu -çünkü olumsuz bir etki varsa inanıyorum ki bu her tarafı etkileyen bir konudur ve tarafsız yaklaşılabilir- “siz daha önce…” şeklinde başlayan cümleler ise bambaşka bir konu.

Kaliteli, güzel muhabbetler dilerim.

(Kaan ) #2572

Üslubun harika gerçekten. Normal bir tartışma ortamında bile bu tarz bir üslupla takılıyosan senin adına üzüldüm.

(Umur) #2573

Ah ahh…

(Must) #2574

Real Madrid bitirdi bu adamı…

(fza) #2575

Bir zamanlar favori futbolcularımdandı. Real Madrid’e gittikten sonra daha da toparlanamadı hatırladığım kadarıyla.

(BİLMİYORUM!!!) #2576

Mourinho nun harcadığı adamlardan sadece bir tanesi.

(imnotevensorry) #2577

Yalnız Mourinho Kaka’yı harcıyorken Özil’i parlattı. Çok kızamadım o yüzden.

(Bordomavi) #2578

Tartışmaya bak. “Siz daha çok şike yaptınız lan” “Yaptık da siz daha çok yaptınız.”

İşte bu yüzden "3 büyük takım"ı tutmuyorum. Çünkü büyüklükleri ceplerindeki paralarda, oradaki buradaki adamlarında. Kuruluşlarının eski olmasında, İstanbul’da olmalarında. Taraftar sayısının fazlalığında, kupalarının çokluğunda. Efendiliklerinde (!)

Çünkü bunların hiçbiri önemli değil benim için.

Beni cezbeden, tüylerimin diken diken olmasını sağlayan başka şeyler var;

Leicester çok övüldü. “Abi adamlar daha yeni küme çıktılar, helal olsun.” Evet büyük bir başarı. Ama ne yapıyor şu an Leicester. Nerede? Sürdürülebilindi mi bu başarı?

Sürdürenler vardı.

Yıl 1975. Fenerbahçe geçen senenin ardından ikinci kez şampiyon olmuş ve 8. şampiyonluğuna ulaşmış durumda. Galatasaray’ın 6, Beşiktaş’ın 2 şampiyonluğu bulunmakta. Bir fırtına esmeye başlar kuzeyden. Anadoludan. Kurtuluş Savaşını kazanan topraklardan. Düşmanlara ve onların maşası İstanbul Hükümetini ayakları altına alan memleketten.

Ve o fırtına, İstanbul’u Atatürk’ten sonra bir kez daha fetheden takım uzun yıllar boyu hüküm sürer.

Sonra son bulur. Her fırtına diner, her devlet çöker, her iktidar düşer.

Ve İstanbul yine kazanır.

“Çünkü büyüklükleri ceplerindeki paralarda, oradaki buradaki adamlarında. Kuruluşlarının eski olmasında, İstanbul’da olmalarında. Taraftar sayısının fazlalığında, kupalarının çokluğunda. Efendiliklerinde (!)”

Ve Anadolu yine ötelenir. İhtilal son bulur.

Kazım’ın dediği gibi “Bir ihtilaldi Trabzonspor. Devrimdi.”

Ben İstanbul doğma büyümeliyim. Ve Giresun’luyum. Bana hep sorarlar “Neden Trabzonspor’lusun?” diye. İşte bu yüzden. Bir hikaye çünkü. Bir film. Kahramanlık hikayesi.

Asıl ben size soruyorum.

Siz neden İstanbul’lusunuz?

(İnadına Reylo(Geekiz ama ergeniz)) #2579

Şu ortamı yumuşatacak tek şey bu sanırım

(Gizem) #2580

Bu başlıkta hemcinsimi buldum. Şu an gurbette hemşerimi görmüş gibi sevindim :smile:

(Gizem) #2581

Screenshot_20171028-135826
200w (1)

(katolikpiyanist) #2582

İsmail Köybaşının işe yarar gibi görünmek için frikikten önce valbuenaya bi şeyler fısıldamasına bayılıyorum. Valbuş da garibim üzülmesin diye dinliyor gibi görünüp kafasını sallıyor

(Hakan) #2583

Gündüzleri de gece modunda gezen Gizem gibi Gizem!?!?! :grinning:

İsmail Köybaşı yerli Gareth Bale. :smile:

(Gizem) #2584

Müzik çalar bile gece modunda :smile:
Evde bile ışık görsem vampir gibi kaçıyorum :smile:

(Gizem) #2585

Buna çok güldüm (fazla fanatizm içeriyorsa veya rahatsız olan olursa silebilirim)

(Cain) #2586

Oha futbol başlığında bu kadar düşünceli post atanı ilk defa görüyorum ;D

(Bordomavi) #2587

Hiç yok. Çok güzel. Pozisyon temiz.

(Ali) #2588

Duygulanmamak elde değil. Şu isimlerin güzelliğine bak.

22851675_433038513757826_4187961551865340800_n