Futbol Geekleri ⚽

(Kaan ) #2589

Oha Yıldıray Baştürk BALLON D’OR adayı olabilecek kadar iyi bir futbolcu muydu? Hiç bilmiyordum, çok şaşırdım.:open_mouth:

(Ali) #2590

Terim denen sözde imparatorun Euro 2008 döneminde harcadığı çok iyi bir futbolcuydu. Kadrodan çıkarması ile herkes şok olmuştu. Löw bile bu harekete anlam verememişti. Çok futbolcu harcadı bu milli takım çok.

(Gizem) #2591

Screenshot_20171029-182754

(Umur) #2592

Çok içimden geldi.

“Patrick Stewart with a fan.”

ve lanet olsun beğeni hakkı.

(Varrrrya) #2594

Mutantların lideri ve Ronaldo’nun lideri :))

(Must) #2595

Büyük maçlarda Gomis temsili
22852009_10211174153091470_5746576758910055237_n

(Kaan ) #2596

Bakalım Feghouli’ye yumruktan kaç maç ceza verilecek. Federasyon Beşiktaş maçına yetişmesi için en fazla 3 maç ceza verir diye düşünüyorum.

• 3
  • 4
  • 5+

0 oylayan

(Umur) #2597

Olcay Şahan ne kadar itici ya. Çok seviniyorum kurtulduk diye. Hal ve hareketlere bak.

(Kyle Reese) #2598

Maçın başından belliydi. Futbol oynamaya gelmemiş gibi bir hali vardı zaten.

(Cain) #2599

2 maç verir geçerler. Çok da şey yapmamak lazım ;D

(Gizem) #2600

Enes Ünal=emre mor>Ronaldo

(Aegean Sand) #2601

Lig maçlarında baya bir cezası vardı o yüzden tek golü var yoksa şl’de 3 maçta 5 gol attı. Yani çok’da şey yapmamak lazım :smiley:

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #2602

Ronaldo kapatır o farkı , sıkıntı yok :wink:

(Uğurcan Türkoğlu ) #2603

Son maçlara bakmadan genel olarak takımları değerlendireceğim bu arada Beşiktaşlıyım.
1- Galatasaray : Transferleri gayet iyiydi. Ama Tudor varken bir şey yapmaları olası görünmüyor. Takımda sistem yok. Arzu , istek futbolu var sadece ve bu da bir yere kadar götürür bir takımı. Tudor da Biliç gibi anadolu takımlarına şaha kalkıyor büyük maçlarda pısıp oturuyor. Nasıl bir futbol cahili olduğunu maç içinde yaptıkları değişikliklerden anlayabilirsiniz.
2- Fenerbahçe : Kadrosu bence kötü değil. Valbuena ve Jassen ( yazılışı yanlış olabilir ) gibi 2 önemli hücum silahları var. Ama aykut yetersiz. Aykut ban bun hücum yapacak takıma defans oynatmak istiyor bu da takımın kimyasına ters.
3- Beşiktaş: Oturmuş kadro , oturmuş hoca. Şampiyonlar Liginde oynadığımızı ligde de oynamaya başlasak çok farklı şeyler konuşuluyor olurdu. Talisca nın aklı (ligde) maçta değil gibi. 94 numaralı kardeşimiz beyin olarak maça gelirse şampiyonlukta ciddi bir rol oynar.
Abdullah avcıya saygilarimi sunuyorum. Taktik olarak sistem olarak çok beğendiğim bir hoca.
Göztepe de tamer tuna ile flaş bir çıkış yakaladı. Umarım ikk 5 içinde olurlar da avrupaya gidebilirler. Başarılar.

(Umur) #2605

İlk 5’te olanlar ya da en azından oraya yakın olanları değerlendirmiş. Trabzon kötü oynadı bu haftaya kadar. 3-0’dan verilen maç, 6-1’lik mağlubiyet büyük şeyler. Celallenmeye gerek yok.

(Ercan Berber) #2606

İstediği takımı değerlendirir, ne bu celallenme?

(Taylor Swift Fanboi) #2607

Bu bence çok doğru bir görüş değil. Mehmet Demirkol’un Spor Servisi’nde bu konu hakkkında bir konuşması vardı, “ Tudor kaos futbolu oynatıyor dediğimde çok yanlış anlaşıldı bir taktik yok demişim zannedildi ama kaos futbolu yoğun pres, hızlı top kapma ve oyun içinde şekillenen diziliş demektir. Tudor’un maç içindeki dizilişini söylebilir misiniz? Ben söylemem. Bir takım böyle oynuyorsa ya çok iyidir ya çok kötüdür. Galatasaray şu an çok iyi” demişti.

Buna da çok katılamıyorum. Galatasaray’ın oynadığı futbolu anadolu kulüpleri kıramıyor ama büyük takımlar o presi zaman zaman kırabiliyor. Bu nokta da Tudor’un kulübeden gelip oyunu farklılaştırabilecek oyunculara ihtiyacı var ama böyle oyuncuları yok. İsmini hatırlayamadığım hir yorumcu “Galatasaray 15 kişi ile oynuyor ama şampiyonluk için en az 18 kişiye ihtiyacınız var” demişti. Bence çok doğru bir yorum. Bu kadar sığ kadro olunca sizi iyi çalışmış ve istediği oyunu ortaya koyabilen rakipler karşısında hamle şansı çok kısıtlanıyor Galatasaray’ın. Devre arası transferleri ve kadro uyumunun artmasıyla Tudor’un bunu aşabileceğini düşünüyorum.

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #2608

Asamoah ve bir yedek forvet alınsaydı GS’nin eli çok güçlenirdi bu fikstürde. GS ara transfer dönemini iyi değerlendirmeli.

(Taylor Swift Fanboi) #2609

Asamoah çok etkili olurdu. Hem bek hem de ortasaha alternatifi olur ki devre arasında yine alınmaya çalışılacakmış. Asamoah haricinde ortasaha için iki türk gündemde diye biliyorum. Forvet için alternatif gerekli mi çok emin değilim. Ben Eren’e güveniyorum. Eğer alınacaksa potansiyeli olan genç oyuncu alınsın yada altyapıdan çıkarılsın.

(Ercan Berber) #2610

Ben de küçük bir analiz yapayım. Beşiktaş avrupa futbolu oynuyor. Hücumu çok ölümcül, oynamaya gelen takımlara karşı çok iş yapıyor. Ligde henüz maçlarını izlemedim, puan kayıpları neden oldu yorum yapamayacağım.

Galatasaray lig futbolu oynuyor, ligdeki çoğu takımın boş olduğunun farkında. Ve bence en doğrusunu yapıyor. Büyük maç kazanmadan şampiyon olabilirler çünkü bu yırtıcılıkla ligdeki diğer takımlara minimum puan kaybedeceklerdir. Tek sıkıntıları kadro derinliği. Sakatlık falan olursa, yada oyuncuları ceza yerse şampiyonluğu unutsunlar diyorum.

Fenerbahçeye gelirsek, Aykut plebine güvenim sıfır. Derbide Ekiciyi çıkartmasıyla ne kadar kötü bir td olduğunu gösterdi zaten. Kadromuz sağlam, kadro derinliği de var. Eğer takım bir yerlere gelirse tamamiyle oyuncular sayesinde gelir. Ligi üçüncü bitirir diyorum. Bu arada Aykut hocanın hakkını vereyim, Ozan Tufan’ı çok iyi gördüm.

Biliç Premier Leaguede tersini kanıtladı.