Futbol Geekleri ⚽

(imnotevensorry) #2611

Bence kadro derinliğinden ziyade Tudor’un taktik eksikliği var. Mehmet Demirkol kaos futbolu hakkında doğru konuşmuş ama iyi bir TD o saha içi aktif dizilişleri iyi okuyup ona göre saha içinde ve dışında hamle yapabilmeli. Yani illa yedeklere ihtiyaç yok. Tabi ilk 11 gibi yedek olsa ne ala.

Mesela Bursa maçında saha içinde yapacağı küçük bir dokunuş maça büyük etki edecekti. Ben neredeyse yarım saat boyunca acaba ne zaman aklına gelecek diye düşündüm. O oyun içi değişikliği son anlarda yaptı ve oyun döndü.

(Taylor Swift Fanboi) #2612

Ama mesela Bursa maçında Feghouli kenardaydı. Tudor’un hamle yapamıyor denilen maçlarda ya sakat futbolcusu yada cezalısı vardı. Yani yedek kulübesinden oyuna girebilecek 2-3 oyuncu sahadaydı. Taktiği değiltirecek bir oyuncusu yoktu. Bir tek çift forvete dönebilirdi onu da tercih etmedi. Bir bildiği vardır belki bilemiyorum.

(Geek Velet) #2613

Muhitte ya da bir yerde gördüm, bu başlığa yazmak çok istedim, Ronaldo Real Madrid’¡ sevdirir, Messi Barcelona’yı sevdirir, Ronaldinho futbolu sevdirir. :smiley:

(imnotevensorry) #2614

Kenardan girebilecek oyunculardan bahsetmiyorum ben. Saha içi varyasyonlardan bahsediyorum.

Bursa maçınin ikinci yarısında galatasaray orta sahadan Ndiaye ve Belhanda ile oyunu gobekten kurmaya çalışıyordu. Fakat Bursa ceza sahasının önünü kalabalık tutarak engelliyordu. Galatasarayin o dakikalarda ihtiyacı olan Ndiaye’nin öne çıkıp kalabalığı rahatsız etmesi gerekiyordu. Böylelikle Belhanda Ndiayenin arkasında top yapmak için daha rahat alan bulacaktı. Bunu yaptılar ama çok geç yapıldı.

Bahsettigim tarzda bir değişiklik yapmak için kenara ihtiyaç duymazsın. Sadece oyunu okuya bilmek gerekir. Ve Tudor bu işte kötü.

(Bordomavi) #2615

Bu gönderide bayraklanacak ne var? Küfür var ondan mı? Gürcü Hamsi’sine bir atıftır. Ve çokça kullanılır.

Sonra biz fanatik oluyoruz.

(imnotevensorry) #2616

Pic olan Gürcü hamsisiydi.

Asil sebebi ise gereksiz küfürlü çıkış. Adam basın organımı ki tüm takımları değerlendirsin?

(Taylor Swift Fanboi) #2618

Hala sözleşme yenilemedi. Devre arasında görüşmeler başlayabilir. Eğer Juve bedava gitmesini istmezse satacaktır

(Kyle Reese) #2619

Şu anda ellerindeki en iyi sol bek Asamoah, onu satıp Galatasaray’dan alacakları parayla iyi bir sol bek almaları da zor.
edit: Şimdi baktım da o kadar maça çıkmamış. İzlediğim maçlarda 90 dakika oynamıştı. Alınabilir.

(Uğurcan Türkoğlu ) #2620

Trabzonu bu sene hiç canlı izlemediğim için ezbere yorum yapmak istemedim

(Uğurcan Türkoğlu ) #2621

Öyle olsa bile yedek kulübesi zayıf görünüyor galatasaray’ın. Tamam as kadro belki ligin en iyi kadrosu ama kart sakatlık durumlarda pek iyi alternatifleri yok Galatasaray as 11’inin.

(Uğurcan Türkoğlu ) #2622

Biliç de İngilterede tam tersi büyük maçları kazanıyor kolay maçları kaybediyor çok dengesiz bir adam :smiley:
Dediğim gibi 94 numara ve 10 numaramız ciddi anlamda maç seçiyor. Bunlar takımdaki en genç futbolcular olacak bir de. 34 yaşındaki Atiba, Quaresma ve pepe gibi her maçta ölecek gibi koşmuyorlar en çok da buna sınır oluyorum. Bu üçlüden en üzüldüğüm gerçekten fenerbahçe. Hücum yapsa cidden başarılı sonuçlar alacak bir kadrosu var. Valbuena gibi bir kanadı var, janssen gibi bir forveti var hala defansif oynatmak istiyor . Ben fenerbahçeli değilim ben bile sinirleniyorum bir Fenerbahçe taraftarını düşünemiyorum bile

(Bordomavi) #2623

Tamam da hakaret yok bir şey yok. Saldırgan mı? Hayır. Kötüleyici mi? Hayır. Topluluk Yönergelerini okuyun, onu da ihlal etmiyor.

(Burak) #2624

1 ay önce yazmışım bunu. Ama sen hala anlamsız oyuncu değişikliklerine devam Aykut paşa. İnsan hatalarından biraz ders çıkarır ulan sen nasıl bir futbol çomarıymışsın be. Denyo herifin iyi oynayan topçuya alerjisi var, takımda kim o hafta parlıyor hooop ilk değişiklikte kenarda. Ulan Ozan koşsun diye bekledik haftalarca çocuk biraz kendine geldi direk dışarı alıyorsun. Takımı oynatmasını falan da geçtim artık. Takım kendi kendine bir şeyler yapmaya başlayınca adamların önünü kesiyor. Fenerbahçe adına Aziz Yıldırım mı yoksa Aykut Kocaman mı daha kötü karar veremiyorum.

(Kyle Reese) #2625

2012’deki FB - Galatasaray ve FB - Marsilya maçlarında Fenerbahçe 2-0 öndeyken 2-2 tamamlamıştı maçları ve takımın en iyi oyuncusunu, Alex de Souza’yı, bu iki maçta da çıkarmıştı. Yine aynı olay Femerbahçe’nin ilk yarıda kalan maçlarının en önemlisinde, Kayseri maçında 3-2 öndeyken sahanın en iyi oyuncusunu, savunmaya gelip top kapan, takımın pas organizasyonunu yapan, 3 gole de direkt katkı sağlayan adamı çıkartıyorsa Aykut futboldan bir bok anlamıyodur. Başka bir açıklaması yok.

(Burak) #2626

Zaten Aykut varken takımın ne zaman biraz yüzü gülse dediğin maçlar aklıma geliyor sonra ıslak rüyalardan uyanıyorum. Hayır madem oynatmak istediği bir sistem var bu elimizdeki kadroya neden yeterli diyor sezonun başında ben onu da anlamıyorum. Bu sene max. üçüncü oluruz. Ben de 10. haftada saldım valla ne olucak olsun artık.

(İbrahim Kaya) #2627

(fza) #2628

Ne kadar çok paketlemiş be!

(Cain) #2629

Adama ayağını kırmak için hayvan gibi dalıyorlardı zamanında… Şimdikiler milletvekili, pıt yere düşünce hakem çalıyor düdüğü…

Sakatlıklar bitirdi bu adamı ama benim futbol görüşüme göre gelmiş-geçmiş en iyi forvet Brezilyalı gerçek! Ronaldo’dur…

(Gizem) #2630

NeymarIMG_20171101_120248

( Edgar Davids) #2631

En yakın zamanda Cavani’den de bir Harley cosplayi bekliyoruz o zaman.