Futbol Geekleri ⚽

(Mehmet Can) #2712

Süper Lig tarihinin en zevkli sezonunu yaşıyor ancak halida yabancı sınırı isteyenler var.

(dubliner) #2713

Bizde hakemler gördüklerini çalsalar problem değil. Hakem hataları da futbolun içinde var ama bizim hakemlerimiz bildiğin eyyam yapıyorlar. Bir pozisyona kırmızı diyorsa, iki hafta sonra benzer pozisyona faul vermiyorlar. Maç içinde bir takım lehine hata yaptıysa eğer ve bunun farkındaysa, bi sonraki pozisyonda dengelemek için göz göre göre aleyhine yanlış karar veriyorlar. Kadıköy’e geliyor başka yönetiyor, Beşiktaş’a gidiyor farklı yönetiyor, Bursa’da farklı yönetiyor. Mesela son derbiyi berabere bitirmek için uğraştı resmen Cüneyt Çakır. Hasan Ali’nin penaltı pozisyonu var mesela, Janssen’in pozisyonu olmasa onu net verirdi. Onu vermedim, bunu da vermeyeyim. Biraz ordan, biraz burdan hop tamam. Kendisini pek sevmem ama Serdar Ali Çelikler bu işi iyi özetlemişti. Hakem atamaları bile ona göre yapılıyor. Örneğin bir hakem Beşiktaş aleyhine bariz bir hata yaptı diyelim. Bir süre o hakeme Beşiktaş maçı verilmiyor, sonra rahat geçecek bir maça aynı hakem veriliyor barışma maçı niyetine. Bütün ortada kararları Beşiktaş lehine çalıyor. Sebebi de hakemler cidden iyi para kazanıyorlar bu işten. Ne kadar uzun süre yapabilirlerse hakemlik onlar için o kadar iyi. Onun yolu da kimsenin ayağına basmamaktan geçiyor. En son Deniz Ateş Bitnel skandal maç çıkarmıştı, adama meslek bıraktırdılar tek bir maçtan ki ondan önceki maçları fena değildi. En azından büyük abileri gibi daha eyyamı öğrenmemişti.

(Ufuk) #2714

“Biz size altı gol attık zamanında” diyen var mı diye bir uğradım. Sanırım yokmuş. E o zaman yolcu yolunda gerek, selametle. :laughing:

(Bordomavi) #2715

Eskiden öyle olabilirdi. Ama artık galibiyet başına 670.000 Dolar kazanılan bir düzende bu adil bir durum değil. Ki bence hiç para kazanılmasa da iyi bir şey değil. Birilerinin hakkının gasp edilmesi hoşuna mı gidiyor? Adalet düşmanı mısın? Çok mu kapitalistsin? Neler oluyor orada?

(İbrahim Kaya) #2716

Ninemin de sakalı olsaymış dedem olurmuş.

(Umur) #2717

İtalya’sız bir Dünya Kupası…

Buffon da milli takımı bırakmış.

(Ercan Berber) #2718

Güne puanim 10/10

(ozando) #2719

İtalyan futbolunun Avrupa sahnesinde gerilemesi milli takıma da sirayet etti. Juventus’un rakip tanımayan yerel başarısı, uluslararası arenayı diğer takımlardan arındırdı, Juventus’un muvaffak olamaması da işte bugünü doğurdu.
İtalyasız Dünya Kupası gerçekten turnuvanın tadını kaçırır. Gök mavililerin olmadığı Dünya Kupası, turnuvadan sayılmaz.

Kendi milli takımı turnuvaya katılamamış çoğu ülke vatandaşının severek takip ettiği bir takım İtalya, yazık oldu. Üstüne üstlük, yaşayan efsane Buffon’un son turnuvası olacaktı, asıl ona yazık oldu. Finalde kaçan Şampiyonlar Ligi, son maçta kaçan Dünya Kupası. Bunlar Buffon’un kariyerine eksi yazmaz amma azcık şanslı olsaydı kariyerinde çok büyük iki kayıt olacaktı.

(Ali) #2720

Buffon ve De Rossi bıraktı milli takımı . Keşke son kez Buffon izleseydik dünya kupasında

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #2721

Bizim seviyesiz adamlar sırıta sırıta elenince milli takım taraftarlığını bıraktım. Sadece Galatasaray!

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #2722

Kovulmadığı takım kalmış mı Türkiye de

(BİLMİYORUM!!!) #2723

Gs ye gelir mi ne dersin?

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #2724

Gelmesin diye dua ediyorum. Bizimkiler ne yapıp edip arda denen ruhsuz danayı başımıza bela edecekler. Anlam veremiyorum. Takımında oynamıyor. Kazanma hırsı sıfır ve biz bu dana (evet dana) için forma sponsoru arıyoruz. Resmen kaşınıyoruz.

(Kaan ) #2725

Öff GS’ye ne salladılar be. Bu GS bu takımla şampiyonluk mücadelesi nasıl veriyor? :smiley:

(Taylor Swift Fanboi) #2726

Galatasaray iyi oynayan taraftı aslında ama 3-1den sonra (ki şanssız goldü) demoralize oldular. 12 maçta 8 galibiyet hala fena performans değil. Beşiktaş maçını kazanırsak kimse hatırlamaz bu maçı.

(Ali) #2727

O maçı kazanamayacağımızı düşünüyorum. Tudor büyük maçlarda oyuna etki edebilen bir teknik direktör olmadığını her büyük maç kanıtlıyor.

Ya Tudor bu Linnes sana ne etti? Latovlevici denen adam ayağına gelen her topu ortalamaktan başka bir şey yapmıyor. Ama ısrar ediyorsun onu oynatmakta. Garry’i oynatmıyorsun ki Garry senin rakip defansı en fazla yorabilecek, karıştırabilecek oyuncun. Adamı sonlara doğru oyuna aldın.

Tudor iyi bir portre çizmiş gibi durabilir ama ben Tudor ile Galatasaray’ın başarılı olamayacağını uzun zaman önce anlamıştım. Sağolsun yanıltmadı.

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #2728

Olum bunlar bize her yıl 4 atıyordu hayırdır zam falan mı geldi 5’li tarifeye geçmişler?

(Koray ) #2729

Linnes de iyi değilki trabzonspor maçında sahanın en kötülerinden biriydi. Tudor konusunda pek katılmıyorum genelin görüşüne ama bu maç ona yazar orası ayrı konu.Ayrıca takımın yarısını olmadığını da göz ardı etmeyelim ne iyi sol bekimiz var ne iyi sol kanadımız var yedek oyuncu kısmına girmiyorum bile.Yine başakşehir bu ligin en takım gibi takımı istikrar ile ne seviyelere geldiler son 2 sezonda bütün büyük maçlarda etkiliydiler en kötü puan çıkartabildiler.

(Must) #2730

Benim bildiğim Fenerbahçe rakiplerinin puan kaybettiği haftada yine son dakikada hayallerimizi yıkar, yıkmalı hdfgkj

(Gizem) #2731

Hatta bir beş gol de onlar yer rakiplerimizin yenilmesini kutlayamadan hevesimiz kursağımızda kalır