Futbol Geekleri ⚽

(İbrahim Kaya) #3036

Oha! Çok iyi haber.

(yakışıklı olduğum kadar mütevaziyim de) #3037

Bu nasıl olabilir ya!

Olay kadınlar futbol izleyemez mi, kadınlar neden yapamasın ıvır zıvır değil.
Hanımefendinin TSYD kupasını anlattığı maçı izlemiştim, heyecandan, anlık tepkiden uzak bir maç sunmuştu bizlere. Sıkılmıştım. Zaten daha da yapmadı sanırım.

Şimdi belki son 10 yılın en önemli maçlarından birine, pozitif ayrımcılık yapılarak atanması saçmalıktan başka bir şey değil.

Kadınlar spiker olamaz mı? Olabilir. Ama kendilerini deneyecekleri maç bu maç değil!

Kendimize şunu sormalıyız;

-Gerekli tecrübesi var mı?
-Daha önce bu çapta bir maç sundu mu?

Cevapların ikisi de hayır!

Sırf kadın olduğu için birilerine bir şeyler bahşetmek, SEKSİSTLİKTİR.

(yakışıklı olduğum kadar mütevaziyim de) #3039

Yine aynı şeye geliyoruz. Olay bu değil.

Kriterimiz sadece hak etmek olmalıdır. Kadınlar zaten azınlık kalıyor futbola ilgi konusunda, bunu tartışmaya gerek olduğunu sanmıyorum. Bu sebeple kadın spikerlerin az olması şaşırtıcı değil.

Kadınlar, sırf kadın olduklarından dolayı kendilerine bahşedilen şeylere karşı çıkmadıkça, hiçbir zaman eşit olamayacaklar.

Kaldı ki kadınlar günü olmasaydı, yine sunmasına izin vermeyeceklerdi. Çünkü yeterli biri değil!

(yakışıklı olduğum kadar mütevaziyim de) #3041

Kendilerine imkan verilmeyen şeyleri söke söke, hakkıyla almak yerine(tarihte bunun birçok örneği var) neden bahşedilmesini bekliyorlar?

Kadınlar günü olduğu için bizim sunmamıza izin vermişler, OLLEY!

Rica ediyorum, sırf karşı çıkmak için karşı çıkmak yerine, düşünün. Feminizm’i en çok yaralayan olgu, pozitif ayrımcılıktır.

Ayrıca sigara içmenin maç anlatımı ile ne alakası olduğunu çözemedim.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #3042

Sunsun bırakın zaten diğer spikerler birbirinden kötü.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #3043

Saçmalık.

(Kaan ) #3044

Türkiye futbolunun son zamanlardaki en önemli maçının spikerliğinin bir kadına verilmesinden ziyade
bu kadar deneyimsiz birine verilmesi anlamsız bir şey bence. İnsanlar o akşam heyecanlı bir şekilde maçı bekleyecekler ve o da ne daha önce hiç deneyimi olmayan, sırf kadın olduğu için maçı sunan bir spiker. Tam bir saçmalık.

(Melisa Işık) #3045

Alemin kralı Süper Lig geri döndü.

(Cain) #3046

VEFA İÇİN… #AliKoç

(i) #3047

Şimdi bana şu olayın 23 Nisan’da çocukları başkanlık koltuğuna oturtmaktan ne farkının olduğunu biri anlatabilir mi ? Ben kadın olsam rahatsızlık duyardım. Ne gerek var böyle zorla duyar kasmaya ? Her yerde bir adet numune kadın bulundurunca mı düzelecek işler ? Böyle mi yücelteceğiz kadınları ?
Ben Beşiktaşlı olmamama rağmen rahatsızlık duydum. Her ne kadar Bayern’in boruyu döşeyip geçeceğini bilsek de önemli bir maç bu. Ercan Taner gibi deneyimli isimlerin sunması gerekir.

(Ali) #3048

Böyle bir şey yapılacaksa bu şekilde yapılmaz. Öncelikle Ptt 1.Lig veya kupada anlatır bayanlar. Baktılar tutuyor devam ettirip lige de bayan spiker verirler. Bir anda böyle büyük bir maça kadın spiker koymak saçmalık.

(Umur) #3049

Ve farkındalık yaratılır. Üstat naptınız yav.

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #3050

Yemin ederim kafayı yiyeceğim ya, bu şaklabanın bizi sürekli utandırmasından BIKTIM

(Emir) #3051

SkeosmkedmwınsruNMIENZIENjrjdmeosmrımekdmwıfmeıMrıdneıdjrusmp

(Deus Meus) #3052

57.saniyedeki gülüşü…

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #3053

Hahahahahah ona dikkat etmemiştim… Bu herifin ilk rezillik vukuatı değil ayrıca. Bakınız;

(Kaan ) #3054

(Taylor Swift Fanboi) #3055

Fenerlilerin bir Fedö savunması vardı onu da ellerinden aldın be Aziz Başkan :smile:

(•) #3056

Yo ben hala aynı şekilde savunurum :d Bu adamların başrolünde bulunduğu hangi olay kendi çıkarları doğrultusunda değil ki.

(Melisa Işık) #3057

Türkiye kupasında seribaşı olayının devam etmesi rezilliği desem, boşuna istanbul ekiplerine kahpe bizans demiyorlar, sırf final oynatmak için bu takımları böyle uygulamalar oluyor yazık. Türk futbolu önündeki en büyük engel malesef üç istanbul takımına bu kadar imtiyaz ve destek verilmesi.