Futbol Geekleri ⚽

(Ercan Berber) #5251

ye

(Ali) #5252

Courtois sen nasıl bir kralsınnnnnn beeee

Belçika düşmanlarına gelsin bu kurtarış

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #5253

Güle güle Berezilya :joy: bana kazandirdigin forma için teşekkürler :+1::ok_hand:

(Devrim) #5254

rip

(Burt Macklin, FBI) #5255

Costa daha ne yapsın ya. Takım ona ayak uydurabilseydi keşke.

(Cain) #5256

Neymar… Kolay soruymuş xd

(Winston Smith) #5257

Bu maç özelinde Neymar’ dan daha çok Fernandinho elenme sebepleri oldu.

(FES) #5258

Brezilya’nın maçı kaybetmesinde Casemiro’nun cezalı olmasının büyük payı olduğunu düşünüyorum. Eğer Casemiro olsaydı bu maç çok daha farklı bitebilirdi.

(Berkay Küçük) #5259

Casemiro’nun maçta oynamıyor olması.

(İbrahim Kaya) #5260

Zico sahada olsaydı sonuç çok farklı olabilirdi.

(ali) #5261

Futbol tam da bu gibi maçlar sayesinde çok güzel ve çok özel.

Brezilya-Belçika maçı bir futbolseverin isteyebileceği her şeyin (hemen hemen) gerçekleştiği bir maçtı; azim, hırs, mücadele, heyecan, görsel tatmin… "Belçika kesin aldı len"den "Brezilya çevirir mi len"e dönen, 2-1’den itibaren 2-2’de olsa, 3-1’de olsa şaşırtmayacak olan bir maçtı. İki takımın da esip gürlediği birer yarı oynadığı bir maçtı. Hücumun ön planda olduğu, yine de canhıraş bir biçimde savunma yapılan bir maçtı. Organize ataklardan anlık fırsatları değerlendirmelere, bireysel hatalardan 90 dakika boyunca istikrarlı performans göstermelere; futbol oyununda olabilecek neredeyse her şeye sahne olan bir maçtı. Tribündeki insanları duygu tsunamisiye boğan, televizyon başındakileri futbola doyuran bir maçtı.

Dünya kupası, futbolun en özel organizasyonudur. Sebebi ise bu akşamki Brezilya-Belçika maçı gibi maçlardır. İki takım da kazanmaya çok aç, iki takım da çok yürekli oynadı. Bu sene saya saya bitmeyecek kadar çok sayıda muhteşem maç oynandı ama bu maç bambaşkaydı. Bu maçta milletlerin hevesleri, hayalleri, umutları sahadaydı. Renato Augusto’nun gol sevincinde bütün bir ülke olarak Brezilya’nın zoru başarmaya dair ümidi, Courtois’in her kurtarışından sonraki tepkisinde Belçika’nın adını en büyüklerin arasına yazdırmaya dair hırsı görünüyordu. Bu maç, sene içindeki başka maçlarla kıyas kabul etmeyecek bir maçtı.

Çünkü bu maç, dünya kupasının en iyi maçıydı. En azından şimdilik. Ve her ne kadar önümüzde muazzam olaylara ve sonuçlara gebe maçlar olsa da, bu kadar iyi bir maçı bu turnuva bir daha görür mü emin olamıyorum. Daha da dürüst olmak gerekirse, bu sene Brezilya-Belçika maçından daha iyi bir maç oynanacağını zannetmiyorum.

(Ali) #5262

Bu ne saçma muhabbettir :dS:dSdA

(Axl Rose Fanboyu) #5263

Fransamız yenilmedi bugün de. Dişimize göre rakip arıyorduk. Şanlı Belçikanın gelmesi iyi oldu.

(Atakan Y.) #5264

(Ege) #5265

(Cain) #5266

Bakalım İsveç sürprizi gerçekleştirebilecek mi?

(Kaan ) #5267

FM17 saveimden. :smiley:

(Cain) #5268

Abi uyuyacağım resmen, nasıl kötü bir maç bu ya. :zzz:

edit: Jordan Pickford ne kaleci be!

(Not only WitchDentist but also Casper.) #5269

Şu İngiltere asla bulunduğu yeri hak etmiyor, kusacaktım maçı izlerken. İnşallah Belçika alır kupayı.

(Cain) #5270

Adamlar resmen eşleşme balına finale kadar çıkacak :s