Geek İtiraf Köşesi


(Witch-Dentist of Muhit) #8127

Çok değil, bundan 7 sene önce lise 2’deyken, bizim okulun koruluğu var, orada kız arkadaşımla buluşacağız ona hediye almışım onu vereceğim ama dersi ekeceğiz ikimiz de, neyse ben hediyeyi verdim konuştuk derken 2. ders vakti geldi ben de sınıfa gittik, tam içeri girecekken hocam bana dur dışarıda bekle, geliyorum dedi.

Haydaaaa, tahmin ediyorum soracağı şeyi, bir şeyler düşünmem lazım. Geldi yanıma: “Sabah seni buralarda gördüm, neden derse gelmedin?” dedi, ben de bir yalan uydurdum, yani 5-10 saniyede ne kadar düşünülürse (pişmanım bunun için): “Hocam annem ile babam tartıştılar, kendimi çok kötü hissediyordum. Rehberliğe gittim kimse yoktu, arkadaşlar da beni öyle görünce biraz oturduk konuştuk.” Hoca hüzünlendi: “Anlıyorum seni, benim de annemle babam tartışırlardı, merak etme geçecek bunlar. Her şey güzel olacak. Haydi geç otur sınıfa.” dedi, o sene performans notlarım 100-100’dü.


(Ataberk ) #8128

Muhitin güzide Felsefe Kulübü başlığına acayip girmek istiyorum ancak felsefe bilgim çok temel seviyede.Felsefe kitapları topladım hem temel hem de spesifik.Kendimi geliştirmeden o başlığa girmek istemiyorum.Kaliteli sohbet döndüğüne emin olduğum için merak etmeden duramıyorum.Neyse bu da burada kalsın.


(Berk Kaynak) #8129

Kendinizi germeyin bu kadar yahu. O başlığa girmek için düşünüyor olmanız yeter. Herhangi bir tartışmaya dahil olmadan felsefenin tam anlamıyla kavranabileceğini düşünmüyorum. Okumamış olsan bile katabileceğin bir şeyler mutlaka vardır.


(Ataberk ) #8130

Tartışmaya girmeden felsefi düşünceyi kavramanın imkansız olduğu konusunda haklısın sadece tartışmaya girmeden önce en azından biraz bilgim olsun diyerek hareket ediyorum.Belki de başlığı takip edip yapılan tartışmaları okuyarak kendimi geliştirme yoluna gitmeliyim.


(İbrahim Korkmaz) #8131

Hentai’yi live action pornodan daha çok seviyorum.


(marko) #8132

AKP seçim vaatlerini okumayı erotik hikayeleri okumaktan daha çok seviyorum.


(Seni özlüyoruz Emir... ) #8133

Günlük hayatta neşeli olmama rağmen depresif müzikler dinliyorum. Mutlu olunca sert bakıyorum, üzülünce gülümsüyorum.


(Witch-Dentist of Muhit) #8134

Bunu hepimiz biliyoruz sanırım. :joy:


(InMemoryOfEmirBK) #8135

Bu nedir kardeşim, bilgim olmayan her konuda fikrim var bende mi sıkıntı yahu


(Ataberk ) #8136

Yok canım senin mizahın yeter.(Daha önce de söylemiştim Emir’in değeri buraya gelen kalitesiz trollerden sonra anlaşıldı.)


(Cem Ekiz) #8137

Bunu görünce aklıma bir dönem kimi malum sitelerde okuduğum erotik hikayeler geldi. Bunu itiraftan sayabilirim ama severek okumadığımı kesinlikle belirtmek istiyorum. Hatta bu hikayeler bütün toplumumuzun itiraflık bir durumu olabilir. Bir insan uydurmasyon fantazi dünyasında bile ballandıra ballandıra ensest ve pedofili içerikli hikayeler anlatıyorsa ve bunu da binlerce insan okuyorsa durup bir düşünmek gerek.

P.S.: Duyar kasmış gibi oldum ama öyle bir şey yok. Durumu tespit ettim sadece :slight_smile:

Ve sevgili @SvartirSandar, felsefenin nasılını öz ve doğru bir biçimde ortaya koyduğun için teşekkür ederim. Felsefe bir bilim değildir arkadaşlar. “Felsefe hakkında bir şey bilmediğim için çekiniyorum” diyorsan hepimiz kendimize şunu soralım: Bugün elimizde bunca veri, bunca bilimsel yetkinlik, bunca düşünür, sanatçı, politikacı, sosyolog, psikolog… varken neden hala 2500 yıl öncesinin Platon’u, Sokrates’i, Demokritos’u, Herakleitos’u… bizim için değerli? Neden hala bunları okuyoruz, neden üzerlerinde düşünüyoruz?


(İbrahim Korkmaz) #8138

Kadınları çok seviyorum. Bunu istediğiniz gibi algılayabilirsiniz.


(Cem Ekiz) #8139

Bunu bir problem olarak sayıyorsan vicdanını belki rahatlatabilecek şöyle bir tespit sunabilirim: Freud’un başını çektiği ve öğrencilerinin (Jung, Adler, Reich, Fromm vs.) devam ettirdiği psikanalist yaklaşıma göre bastırılan cinsellik, cinsel arzu; ilerleyen aşamada karşımıza nevroz dediğimiz psikolojik bir hastalık olarak ortaya çıkar. Bu da insanı daha da ileri hastalıklara (şizofreni, narsisizm, ölüm sevgisi, sadizm, mazoşizm, teşhircilik, tecavüzcülük gibi) götürür.

Özetle, sevgi ve arzularımızı bastırmaya çalışmayalım. Sevelim, sevilelim :heart::cupid:


(Kürşad the Falcone) #8140

images-1

images-2


(Cem Ekiz) #8141

Don’t you want somebody to love?
Don’t you need somebody to love?
Wouldn’t you love somebody to love?
You better find somebody to love

ekşi sözlükte (artık kendilerinin adını sadece küçük harfle yazacağım. Her ne kadar 7 yıl aradan sonra yazarlığımı kabul etmiş olsalar da) şöyle bir yoruma denk gelmiştim ki doğru bir tespit olduğunu düşünüyorum:

jefferson airplane der ki “seveceğin birini istemez miydin, iyisi mi git bul”, zamanının aktivist ruhuna tam uyan şekilde.

queen der ki “birileri bana seveceğim birini bulabilir mi?”, çok uğraşıp bir türlü bulamamanın getirdiği isyan noktasını dile getirir.

justin bieber der ki “bana sevecek biri lazım sadece, çok da şeyetmiyorum”.

nesiller ilerledikçe maalesef ayağa düşen öbek.

Tabi bu, aynı isimde ve aynı bu entryde belirtildiği gibi üç farklı kişi tarafından üç farklı anlayışla yorumlanan bir şarkı olmasının getirdiği bir nevi kelime oyunu. Ben ilkine inanıyorum. Yani sevecek, sevilecek birilerini bulmak için mücadele etmek gerektiğine. Olabilir, olmayabilir. Ama asıl umutsuzluğa düştüğün zaman yine nevroz durumuna doğru uçurumdan aşağı yuvarlanır gidersin. Sonuçta kendini çok da bozmaman gerek. Bu dünyanın nüfusu 7 milyarın üzerinde ve 100 yıl bile yaşasak bunların içerisinde tanıyacağımız insan sayısı, evrende dünyanın yeri kadar bir öneme sahip.

P.S.: Bunları götümden salladığım düşünülmesin. Tamamen tecrübe konuşuyor :slight_smile:


(İbrahim Korkmaz) #8142

Merak etme hiç bastırmıyorum. O Yüzden bana okulda “multi platform İbo” derlerdi.


(InMemoryOfEmirBK) #8143

Hahahahahaha


(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #8144

Ya “felsefenin aslı zaten a priori bilgidir bence, öyle çok da şey etmene gerek yok” diyeceğim dediğimin tam tersine delil olmuş gibi olacak.

Ama bence hiç çekinme. Bilmediğin bir şey olursa açarsın Google’ı yani, en fazla bize sorarsın.


(Seni özlüyoruz Emir... ) #8145

Yaklaşık 20 bölümdür Sen ne diyon izlemiyorum.Canım geek muhabbeti çekince şu videoyu açıp tekrar tekrar izliyorum.Kaliteli muhabbetin tadı bir başka oluyor.


(Geekiz ama ergeniz) #8146

Kafam o kadar gitmiş ki ,iki saattir Dakya Projesini “Dalyarak projesi” diye okuyorum. :joy::joy: