Geek İtiraf Köşesi

(Doğukan) #4326

NG Kids, 2001: A Space Odyssey’dir.

Bilim Çocuk ise, Interstellar’dır.

(Umut ) #4327

Kids’in adı İngilizce’ydi bir kere. Bizim için Amerika’ya açılan kapıydı o zamanlar. Hatta bu da itiraf: Kısa bir süre Avrupa’yı da Amerika’nın bir parçası sanmıştım.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #4328

Dergi denince aklıma geldi, küçükken Donald Duck fanıydım, tabi o zamanlar bildiğim adıyla Donald Amca’ydı. Her hafta aldırırdım annemlere Donald Amca dergisini.

(fza) #4329

Siz Kids’e çok farklı anlamlar yüklemişsiniz. Ahahaha. Benim en sevdiğim ama biraz da sinir olduğum yanlarından biri, yeni çıkan bir filmi inceledikleri zaman bazı kısımlarını gerçek hayatla karşılaştırırlardı; bir yandan bilgilendiriciydi ama bir yandan da filmle ilgili bilgi kısmı azalıyordu bu yüzden.

(anon17803553) #4330

Bilim Çocuk bana daha eğlenceli gelirdi, şu an 20-30 tanesi duruyordur, kids fazla zengin işi gibi.

(Doğukan) #4331

National Geographic Kids dergisi büyük ihtimalle ilk iki X-Men filmi ile birlikte çocukluğumun en önemli parçalarından biriydi.

(Liquidman) #4332

Köpük dergisi okuyordum ben Miço falan vardı. Bilim milim hiç ilgilenmemişim baya çöp bir çocukluk :sweat_smile:

(Gizem) #4333

Ne diyorsun benim bildiğim tek dergi alışveriş broşürleriydi :smile:

(Volkan Şahin ) #4334

Miço candır ya :heart:

(fza) #4335

Köpük de bayağı uyduruktu ya. İncecik bir şeydi. İsminin hakkını veriyordu.

(anon17803553) #4336

Bir de bu vardı.

ders-sevmez-hamdi-3-10-300x414

(Umur) #4337

Milliyet Kardeş okuyan vardır illa ki :smiley:

(fza) #4338

Bunda güzeldi ama sonradan bozdu bayağı. 2007-2008-2009 yılları filan sağlamdı.

Fun fact: Son Harry Potter filmlerinden önce, bütün spoilerları barındıran bir alfabetik liste yapmışlardı, hayvan gibi spoiler yemiştim. İyi ki kapandı şerefsiz dergi. :joy:

(Liquidman) #4339

Salsa da mı okumadın :smiley:

(öğnkü) #4340

Yuh Miço’ya laf mı ettin sen? Yakıştıramadım :no_mouth:

(anon17803553) #4341

Miço bayağı eğlenceliydi ya, bazı popüler kültür şeylerini ilk orada öğrenmiştim.

(Gizem) #4342

Yok :smile: hayatımda 1-2 kez dergi aldım o da 15 yaşımdayken ergen genç kız dergileriydi(posterler halen duruyor)

(Kid A) #4343

İnsan itiraf başlığına girince aşk, ihtiras, ihanet vb bilimum Kanal D dizisi içerikli konuyla ilgili postlar okumak istiyor.

Dergi de neymiş ya?

(öğnkü) #4344

Buyrun asıl çöp dergi.

@VivaLaVida ben bu konuda hakkımı sonuma kadar tükettim. Ben de sizden bekliyorum artık.

(fza) #4345

Tamam. Güldük, eğlendik filan…

Yıl 2004, o zamanlar henüz sokakta oynadığı saklambaç dışında pek de bir şey bilmeyen bir çocuk var. En sevdiği kahraman Spider-Man ama sadece ilk filmini ve Fox Kids’te ki çizgi filmini biliyor onun da. Sonra bir gün, bir markette dergilere bakıyor. Bir dergi dikkatini çekiyor, o da alıyor ve bir daha bırakmıyor. Bir geek doğuyor: