Geek İtiraf Köşesi

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #6236

Stephen Hawking, Neil deGrease Tyson, vb. adamları çağımızın en üst seviyedeki, en aydın adamları olarak görmüyorum. Çok güçlü düşünürler değiller (Hatta zayıf düşünürler oldukları bile söylenebilir). Bu belki de çağımızın profesyonelleşme hastalığından kaynaklanıyor. Toplumsal olarak güçlendikçe bireysel olarak zayıflıyoruz.

Ama yine de çağımızda da gerçekten aydın, gerçekten iyi düşünme kapasitesine sahip insanlar var. Sanırım.

Muhit Kıraathanesi :coffee:
Genel Anket Koridoru :ballot_box:
(Fransuva'nın Ayranı) #6237

Zaten asıl yanılgı burası değil mi ? Bu adamlar bilim adamı, fizikçi onlara büyük düşünür sıfatı veren sıradan insanlar.

(Berk Kaynak) #6238

İnsanlar genelde kendilerinden bir konuda çok üstün olan insanların söyledikleri şeyleri direkt olarak kabul etme eğilimindeler. Normal halktan kişilerin kendini küçümsemesinden kaynaklanan bir durum. Bu insanlar üst düzey fizikçiler oldukları için herkes “Her söyledikleri doğrudur herhalde çünkü evren mevren abov.” minvalinde bir bakış açısına giriyor. Halbuki düşünmek için fizik profesörü olmak gerekmediği gibi fizik profesörü olmak da dediğin gibi bir insanı iyi bir düşünür yapmıyor.

(moon knight) #6239

bir kimya öğrencisi olarak ağlıyorum şuan

(Salih Alp Gökçek ) #6240

İnsanlar İlla ki fizikçi olan bir düşünür dinlemek istiyorlarsa, belirttiğin isimlerden ziyade Richard Feynman’ı dinleseler keşke. Şu an popüler olan fizikçiler gerçekten de medya kuklası haline geldiler ve fizik anlamında da çok fazla işlevselliklerinin olmadığını düşünüyorum. Richard Feynman’ın bilgi üzerine, varlık üzerine ve anlam üzerine çok önemli açıklamaları vardır ki kendisi hocaların hocası diye geçer. Örnek olarak birkaç video bırakayım buraya:

(Umut) #6241

Bu bir itiraf sayılmaz belki ama yazasım geldi yine de.
Gece gece hiç uyku tutmadı, çareyi Muhit’te buldum ben de. Biraz eski konulara baktım. Muhit’in ilk zamanlarını öven, sonra kalite bakımından ağır düşüşe geçtiğini söyleyen ve şu anda ise ikisinin ortasında bir yerlerde olduğundan bahseden bir gönderiye rastladım. Merak ettim, eski postlara baktım. Henüz 2015 postlarına gelemedim fakat 2016 yılında dönen bazı muhabbetlere baktığımda içimdeki @Fransuva ortaya çıktı ve “Harbiden enteresan muhabbetler dönmüş.” dedim. Sanırım “Dark Reign” olarak bahsedilen dönem orasıydı. Muhit lore’u sarmadı değil :smile:

(Olurolmaz) #6242

Hala sims oynuyorum ve bırakamıyorum

(Berk Kaynak) #6243

“Those were the dark times. The times when the darkness was our reality, the chaos was our religion and the war was our prayer. And then, a guy, obviously the choosen one, came with his light on his unicorn. Some people call him the lightbringer. Some call him the holder of the banhammer. But you know him as The Captain. Oh captain, your captain.”

-This introduction is written by a very handsome guy with all his humility.

(Kuyuya düşmüş it) #6244

Zaten modern fizik belli başlı konularda sadece teorik bilgi üretebildiği için fizikçilerin düşünür olarak kabuk edilmesi saçma değil. Sonuç olarak adam teoriyi düşünerek oluşturuyor, konuyu kafasında kurguluyor. Bu sebepten düşünür olarak kabul edilebilirler.

(yakışıklı olduğum kadar mütevaziyim de) #6245

Okulumun ara döneme girmesiyle dünyam tersine dönmüş hissediyorum.Şuan saat 07:33 ve ben 4 saat önce uyandım. Öğleden sonra 2 gibi yatmayı planlıyorum.

Ev ahalisi ile gece çişe kalkmadıkları takdirde karşılaşmıyoruz.

(biraz ekşın) #6246

Bir keresinde çok isteyerek birisine zarar verdim.:confused: Şöyle oldu: 11. sınıftaydım,iki hafta boyunca basketbol turnuvalarımız vardı. Karşılaşacağımız iki özel okul 8 tane de devlet okulu var,her yıl ilk iki özel okuldur devlet okulları 3.olmak için oynarlar(E kızların hepsi özele sporcu bursuyla giriyor,devlet okullarında öyle ahım şahım oynayan yok).İlk haftayı devlet okulları arasından en iyi bitiren olduk,her şey çok güzeldi.İkinci hafta geldi geriye 4 okul kalmış,2 özel okul 2 devlet okulu. Biz devlet okulunu yenersek,yıl içerisinde ilk 3 olarak kendi aramızda maçlar döneceğiz,önemli bir fırsat.Özel okulları zaten saymıyoruz (Gündoğdu’ya 108-16 yenildik,son periyotta top çevirmeye başladılar fark daha da açılmasın diye acıma duygusu).Bizim takımda adam akıllı oynayabilen 3 kişi var utanarak söylüyorum,övünmek gibi olmasın takım kaptanı benim.Maçın önceki akşamı bu 3 kişiden biri aradı beni.Açtım telefonu,ağlıyor. Ne oldu? Dedem öldü ben yarın maça çıkamam.Haydaa.Bu arada da benim üzerimde iki gündür kırıklık var.Hocayı aradık,tamam çıkmasın yapacak bir şey yok diyor.Kaldık 2,sabah uyandım,yerimden kalkamıyorum,burun boğaz arası cayır cayır yanıyor.Acile gittim,iğne vurdular,azıcık toparladı ama hastyayım.Hocaya söyleyemiyorum,çok agresif.Dedim sus Ecem,yaparsın sen,oyna.Maç başladı ilk iki periyot hoca beni molaya hiç almadı.Hatırladığım kadarıyla 4 sayı öndeyiz.Ben pivot oynuyorum,karşı takımın pivotu canıma okuyor.(Kız çok rahat 1.80 vardı ve aşşırı kalıplıydı.).3.periyotta artık ateşim çıktı,koşamıyorum,.Hocaya işaret verdim al beni diye,aldı kenara.Almaz olsaydı,hayatımda o kadar ağır azar işitmemiştim,vay efendim neymiş hoca beni kenara alacağı zamanı bilirmiş ben karışamazmışım.Moralim sıfırlandı,o periyot karşı takım 7 sayı öne geçti,biz artık kaybedeceğiz.Pivot beni çok zorluyor,kızın sayı yapmasına engel olamıyorum.4.periyot başladı,herkes çok hırslı.İki dakika geçti geçmedi,(bundan sonra anlatacaklarım 2 saniye içinde gelişti)kız ribaunda kalkacak gözümün ucuyla gördüm,kızdan az biraz uzaktayım.Kız ribounda tam kalkarken son hız kıza koştum ve bende topa yöneldim,ama amacım top değil kızı sakatlamak.Kıza havada son hız çarptım.Ben çarpışacağımızı bildiğimden dengemi kurdum.Kız yere düşerken dengeyi kuramayıp sol ayağına düştü ve bileği burkuldu (neyse ki kırılmadı yada tendon hasarı almadı).Tabii ki anında teknik faul aldım.Tam bir kaos oluştu,ilk yardım yapılırken hocamız bana bağırıyor,oyundan aldı beni,soyunma odasına yolladı.Kız da girememiş oyuna,maçı da biz kazandık :smiling_imp: Pişman mıyım bilmiyorum.Galiba değilim.

(Liquidman) #6247

Kuroko no Basket izler gibi okudum ha :smiley:

(Geek Velet) #6248

Yaşasın Kötülük :smiling_imp:

(Gizem) #6249

Okul hayatım boyunca hiç kimse ile kavga etmedim. Sözlü olarak bile laf dalaşı yapmadım. Böyle bir tecrübemin olmaması iyi mi kötü mü bilemiyorum

(Umut) #6250

Ecem ve şaşırtıcı anıları
oh i missed this

(biraz ekşın) #6251

:joy::joy::joy:

(alana) #6252

Benim erkekler tuvaletine dalıp bir çocuğa yumruk atmışlığım var. Böyle bir tecrübem olduğu için çok memnunum. Yine olsa yine döverim. Güzel stres atılıyor.

(Gökhan Ali Başkan) #6253

Tövbestağfurullah

(Gizem) #6254

Buna şaşırmam gerekiyordu ama nedense hiç şaşırmadım :smile: yürü be iremsu şimdi solien düşünsün

(marko) #6255

Ben işimi erkekler tuvaletinde değil de kadınlar tuvaletinde gördüğüm için İrem’den korkmama gerek yok.