Geek İtiraf Köşesi

(Geek Velet) #6297

Bir kız kafama Çikola Latte diye bir şey sıkmıştı.

(öğnkü) #6299

Benim lisede karıştığım tek kavga en yakın arkadaşımın bizim okulu basan erkek arkadaşının ekibi ve kızın yeni sevgilisi ile bizim sınıf erkeklerinin birbirine dalması oldu. Kızın en yakın arkadaşı ben olduğum için kabak benim başıma patlamıştı, işin garibi kız yeni olan sevgilisini bırakıp eski sevgilisine 1 ay içinde tekrar geri döndü. 7. sınıftan beri sevgiliydiler, hala öyleler ve ben sırf canları sıkıldı da kısa süreliğine ayrıldılar diye idareden uyarı almıştım. ABV.

(Kürşad Chieh-she-shuai) #6300

Biz yine kendi aramızda eğlenirdikte, bizim lise suç ve aksiyon olarak epey sakindi. Benim dönemimde bir tane okuldan atılma oldu, o da pis bi çocuk değildi aslında. Nerden buluşsa sınıfta bi tane gaz bombası patlamış (sanırım biber gazı kapsülü gibi birşey) o yüzden attılar. Belki o yüzden de atmazlardı da sınıfta astım hastası kız fenalaşınca olaylar kötü oldu.

(Umut) #6301

Aksiyon denince aklıma geldi, direkt olarak kaynağı ben olan bir anımı anlatayım.
Bizim okulun yaptığı Bilim Şenliği için görevliydik ve deney arayışındaydık arkadaşla. Jelibon içeren bir deney ilgimizi çekti ve basit olduğu için onu yapmaya karar verdik. Deneyin detaylarını hatırlamıyorum ama kısaca jelibonu patlatmaktı amaç. Patlatmak demişken, öyle büyük çaplı bir patlama değil tabii ki, kontrollü ve küçük çaplı, deney tüpünün içinde olacaktı her şey. Yanılmışız. Hiçbir şey izlediğimiz videodaki gibi olmadı, laboratuvarın içerisinde ve kimya hocasının gözetiminde yaptığımız deney biraz fazla reaksiyon gösterdi, deney tüpü patladı. Çıkan duman sayesinde okulun yangın alarmı çaldı. Şu detayı eklemeyi unutmuşum. İçerisinde olduğumuz bina yeniydi ve oraya yerleşeli yaklaşık sadece 1 hafta olmuştu. Biz en alt katta olanların şokunu atlatmaya çalışırken, tüm okul dışarı çıkmıştı bile. Tam bir “Mad Scientist” gibi önlüğüm ve hafif dağılmış saçlarım ile okulun önüne çıkıp açıklamada bulunduk. Her şey normal bir şekilde devam etti günün geri kalanında. Sonradan çalan yangın alarmları da kimsenin umrunda olmadı “Yine saçma bir şeydir.” diye.
giphy (5)

(Yasin Duyar) #6302

(Yes, right. I hang up the phone and leave the sardines.) #6303

Yaa yaa ne “Mad Scientist”. Zaten haftada 2 saat kulüp saati var. Onun da 30-45dksini sayenizde dışarda geçirmek zorunda kaldık.

(Half-blood) #6304

Yarınki finalimden 55 altı alırsam kalıyorum(bizim üni’de büt yok), ama o kadar panikledim ki tüm günüm boşa geçti. Bölümde 3.senem ilk defa bir dersten bu kadar nefret ettim (ve bir dersten kalmaya bu kadar yaklaştım), ve o dersi 2.defa alacağım yüksek ihtimalle. Moralim çok bozuldu, bir dönem daha çekilmez ki ya…:sob: kendimi camdan atasım var.

(Taylor Swift Fanboi) #6305

@Cakinga akraba, tanıdık kim varsa toplamış galiba muhite :smile:

(Kürşad Chieh-she-shuai) #6306

Valla alt sınıflarla derse girmek can sıkıcı ama o da çekiliyor. Bende geçen sene kaldığım ve geçmemin mümkün olmadığı dersi bu sene aldım. Bir hikmet anlamaya başladım dersi. Sinir bozucu etkenleri düşünmeyip odaklanınca oluyor.

Önemli olan son sınıfa üç tane alttan ders bırakacak kadar sığır olmamak.

(Umut) #6307

O günden beri bilim yapmıyorum, hepsinin canı cehenneme. İnsanlık için çalıştık, sokakta kaldık.

@MoB Başka kimse yok sanırım merak etme :smile:

(Half-blood) #6308

Ya sorun alt sınıflar değil, ders alacağım tipleri tanıyorum zaten. Sorun dersin ta kendisi. Dinlemeden yapılacak ders değil, ben tüm dersleri evde kendim halleden dinlemeyen biri olarak sıkıntı çekiyorum.

(Kürşad Chieh-she-shuai) #6309

That’s the problem. Tek yaptığı kitabı seslendirmek olan hocalarınkiler dışında derse gitmek önemli.

(biraz ekşın) #6310

Bu posta bu kadar gülmem normal mi? :joy::joy:

(Yes, right. I hang up the phone and leave the sardines.) #6311

Kendileri baya çocukluktan beri kankam olur.

(Deniz) #6312

Instagramda en severek takip ettiğim sayfalar ecnebi anne-bebek blogları. Aşırı seviyorum o sarı güzel bebeler, country style evler, bir yandan dünyayı gezmeler. Sanırım yaşlandım :hugs:

(korhan) #6313

Şu an bi votkaya aşırı ihtiyacım var ama cebimde ciddi anlamda kırk beş kuruş falan kalmış. Valla anlamıyorum nereye gidiyor bu paralar ihtiyacım olduğunda.

(•) #6314

Üstad sen neden hep dertlisin yav

(korhan) #6315

Ben de bilmiyorum ya. Asosyallik, memnuniyetsizlik, yürümeyen ilişkiler falan herhalde. Biliyormuşum tamam asbdfks

(yakışıklı olduğum kadar mütevaziyim de) #6316

Bazen muhitte ingilizce bilmeyen tek hödük benmişim gibi hissediyorum. Yoksa harbi öyle mi lan :\

(Kuyuya düşmüş it) #6317

Bir de ben varım.