Geek İtiraf Köşesi

(Torrhen) #7325

Muhit’te yoğun bir boş beleş adam topluluğu var. Burayı daha elit bir mekan sanırdım. Ergeni de çok. Az önce de attığım bir post muhtarın biri tarafından alıkonuldu. Hem de hiçbir aykırı içerik yok iken. Burada çoktan totaliter rejim hakim olmaya başlamış. Gitme vaktim geldi. Temiz bir Ban yeyip onurumla ayrılmak istiyorum buradan.

( ◉) #7326

Haklısın.
Kaldırılan içeriklere bir değerlendirme sonucu yokmuş gibi geliyor. 2-3 kişi bayraklarını an, içeriğe bakılmadan kaldırıldığını düşünüyorum.

(Torrhen) #7327

Ne değerlendirmesi yav. Muhtar beyler ya kafalarına esen postu ya ucu kendine dokunanları, ya da muhit’teki malum kene topluluğunun bayrakladığı postları kaldırıyor. İçerik gözetmek falan hak getire. Bir de uyarı atmışlar özelden. Yirim sizi ya.

(Berk Kaynak) #7328

Uyarıları Muhtar atmıyor. Otomatik bir mesaj o. Ben veya Hande’nin bayrağı onaylamasından sonra gidiyor. Bayrakları da içeriğe bakarak onaylıyoruz, endişeniz olmasın. Yapıcı eleştiriye her zaman varım ancak mesajınızdan pek yapmak gibi bir derdiniz olmadığını görüyorum. Son attığın postta “bir akıl sende var zaten” gibi pasif agresif ve tartışmaya meyil verebilecek bir ifade kullanıp ondan sonra aykırı içerik yok demek abes. Açık sözlü olmayı abartıp sonra suçu totaliter rejime atmanızı gereksiz buluyorum zira ortada totaliter bir rejim yok. Eğer banlanarak gitmek istiyorsanız isteğinizi seve seve veririm.

(.) #7329

Yeri değil ama sorayım dedim hesabımızı nereden donduruyoruz?

(Berk Kaynak) #7330

Özelden dileğini iletmen yeterli bize.

(Torrhen) #7331

Sizi severim Svartir Bey. Vakti geldiğinde bunu yapmak için tereddüt etmeyin. Tereddüte düşerseniz hamle sırası bana gelir. O zamanı, geldiğinde anlayacaksınız.

Muhit Kıraathanesi :coffee:
(Berk Kaynak) #7332

Keşke bu sevgin lafta kalmasa. Niyetinin ne olduğunu bilmiyorum ancak böyle bir tavırla daha fazla sitede barınmana izin veremem. Pasif agresif tavırlar benimsemeden sitede barınmak ve siteden keyif almak zor bir şey değil. Bunu yıllardır yapan insanlar var. Eğer ortamdan hoşnut değilseniz, kapı her zaman orada. Hoşnut olmadığın için böyle bir tavır takınman senin için bir zaman kaybı olacaktır en fazla.

Önceki saldırgan postundan ve bu yazdığından ileride Muhit’in huzurunu kaçırmaya yönelik bir hareket yapacağını düşünüyor ve 1 aylık uzaklaştırıyorum. Umuyorum geri döndüğünde güzel şekilde sohbet edebiliriz.

(halı, kilim, travel) #7333

Hocam, sen niye böyle filmlerdeki kötü adamlar gibi konuşuyorsun?

(Sapere Aude!) #7334

Bunun cevabını gelecek sezonda öğreneceğiz sanırım.

Muhit Kıraathanesi :coffee:
(Ali) #7335

Bu şey değil mi ya “Minority Report”

(Devrim) #7336

Bu olay Kuran’da da geçiyor. Bkz: Kehf Suresi, 80-81

“O küçük erkek çocuğa gelince: Onun ana-babası iki iman eden idi. . . (Büyüyünce, bürüneceği kişilikle çocuğun) onları taşkınlık ve küfre düşürmesinden ürktük!”

Bu post hiçbir inancı küçük düşürme amacı taşımamaktadır.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #7337

Kur’an’da geçen olay insanın yapabileceği veya literal bir olay değildir, bkz:

“İki denizin kavuştuğu yere vardıkları zaman balıklarını unutmuşlardı; balık, denize atlamış, dalıp bir yol tutmuş gitmişti.”

Balık canlanıyor, anladığımız manada dünyadan çıkıp farklı, bazılarına göre metaforik bir aleme geçiyorlar.

“Mûsâ: “İşte aradığımız bu idi” dedi. Bunun üzerine tekrar izlerini takip ederek gerisingeri döndüler.”

“Derken kullarımızdan bir kul buldular ki, biz ona katımızdan bir rahmet vermiş, kendisine tarafımızdan bir ilim öğretmiştik.”

"Mûsâ ona, “Sana öğretilen bilgilerden bana, doğruya iletici bir bilgi öğretmen için sana tabi olayım mı?” dedi.
Adam, şöyle dedi: “Doğrusu sen benimle beraberliğe asla sabredemezsin.”
“Kavrayamadığın bir bilgiye nasıl sabredersin?”

Burada anlatılan mevzu, Kur’an’ın sık rastlanan bir temasıdır, Kur’an burada her iyi gözüken olayın iyi, her kötü gözüken olayın da kötü olmayabileceğini anlatır.

Ve evet, partilerde eğlenceliyimdir.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #7338

Açıkçası herhangi bir partide ben senin muhabbetini dinlerdim.

(•) #7339

Bitişik dostum.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #7340

Düzeltildi, uyarınız için teşekkürler.

( ◉) #7341

Arkadaş garantici, niye bozuyorsun?

(•) #7342

olması üzerinden hayat dersi verdim işte.

(Devrim) #7343

Makale için teşekkürler.

Bu makale değil, işte nedenleri falan diye bir post girersin diye korkuyorum.

(Ogre mage bitch) #7344

İtiraf ediyorum bazen güzel bir şey okuduğumda sevinçten gözlerim yaşarıyor.