Geek İtiraf Köşesi

(Geek Velet) #7345

Bunu dediğim için tatlı bir linç yemiştim ama JL’yi Avengers’tan daha fazla seviyorum. Avngers’ı izlediğimde 7 yaşımdaydım. O kadar büyük bir beklentiyle izledim ki. İzlediğim en iyi film olsun istiyordum. Ama olmadı. JL’ye ise hıyar gibi olacak diye gittim. Grup Dinamiklerinde biraz eğlenip çıktım sinemadan, ve bir gülümsemeyle :blush:

(Berk Kaynak) #7346

7 yaşındayken izlediğin her filmi beğenmen gerekmiyor mu yahu senin, sıpa. :slight_smile:

(Boş İnsan) #7347

Tutup babamın boru kaynatma aletleri dahil sıcak olan her şeyi elimle dokunarak sıcaklığını test ederdim. Çocuk 7 yaşında izlediği filmin kritiğini yapmış.

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #7348

Adam okuma yazmayı bilmeden film seçmeye başlamış helal valla.

(Kuyuya düşmüş it) #7349

Ege annen baban seni nasıl yetiştirdi, açıkla da biz de çocuklarımızı öyle yetiştirelim. Mest oldum.

(evethearteyes) #7350

İleride çocuğum olursa seviyesini Ege üzerinden değerlendirmeyi düşünüyorum.

(korhan) #7351

Tespit geliyor:
Ege oscar adayı olan zeki çocuk oyuncular gibi.
Daha önce yapılmamıştır umarım bu tespit, çok emek verdim.

(Iron Man) #7352

7 yaşında beklenti ne olum. Ben o zamanlar Winx Club falan izleyip mest oluyordum.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #7353

Latinceyi Kilise Latincesiyle telaffuz edip bir de üstüne her Klasik Latince telaffuzlu videonun altına “That’s not how Latin’s pronounciated” veya “Your accents are so funny” yazan bir takım cühelaya acayip gıcık oluyorum. Çoğu da İtalyan bu tiplerin.

(halı, kilim, travel) #7354

Latincenin orijinal telaffuzu biliniyor mu?

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #7355

Latin yazarlar çok telaffuz kitabı ve hata düzeltme kitabı yazmış zamanında. Mesela r’ye “Köpeğin hırlaması gibi” demişler, “c” leri “s” “ç” gibi telaffuz ettiğini bildiğimiz yabancıları eleştirmişler.

Bunun dışında isimlerini başka alfabelerde de yazmışlar, bu da bize ipucu veriyor çoğu konuda. Mesela Cicero “Sisero” veya “Çiçero” şeklinde telaffuz edilmiyor. Örneğin Yunanca ile yazarken (yanlış hatırlamıyorsam) Κικερώ şeklinde yazmış ismini (kendisi hem Yunanca hem Latince biliyordu).

Yani büyük oranda eminiz Latincenin telaffuzundan zira çok kaynak yazmışlar bu konuda zamanında.

Ama Kilise Latincesi daha çok Vulgarların telaffuzu vb. kavimlerin telaffuzu kaynaklı. Düz okumaya çalışmışlar kendi dillerinde. Çok tutarlı değildir zaten. Tek kelimede bile, mesela “pacifici” Kilise Latincesinde ilk “c” “s” gibi okunur ikincisi ise “ç” gibi okunur.

(evethearteyes) #7356

Adamın gıcık olduğu olaya ve tiplere bak akalalwşslwöwşqşşqşq krdsm Türkiye’de yaşıyosun gıcık olunacak milyarlarca olay ve tip var

( ◉) #7357

Seni anlıyor ve yapısal olarak parçalanıyorum.

(Iron Man) #7358

Ben böyle terbiyesizlik, cahillik görmedim. Bu İtalyanlar hep böyle Audo.

(Kid A) #7359

Audocuğum.

derdini-seveyim-butonu_644386-e1498441709587

Aman kayyumlara gelmeyelim :d

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #7360

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #7361

Bu tepkilerin geek olmayan bir platformda geek rahatsızlıklar için (bu başlığı dolduranlar gibi mesela) verilecek tepkilerle aşağı yukarı aynı olması enteresan.

(evethearteyes) #7362

İçerleyeceksek oynamayalım yalnız

(Kid A) #7363

Takılıyoruz öyle Audocuğum ya. Sen olsun yapma yav.

(Iron Man) #7364

Audocuğum bizi bilmiyormuş gibi alınıyorsun. Yapma lütfen.