Geek İtiraf Köşesi

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #7365

Konuş Audo bırak bu cahilleri.Bunlar ne anlar Latinceden.Bunlar anca Snyder gömüp Marmıl çok cıvık ağğbi desinler.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #7366

@VivaLaVida @BayRodley
Alınmak değil bu, memelerden (mimlerden) alınacak değilim, bu gözlem.

Benzer bir tepkinin mesela geek camiasını ilgilendirmesi beklenen bir konuda olmaması. İki rahatsızlık da politik veya sosyal bir değer taşımıyor ama toplum sadece biri üzerinden espri yapmayı akıl ediyor.

Bu da bana Yiğitcan’ın vb.'nin yaptığı geek tanımını sorgulatıyor açıkçası. Geek bu noktada açık ve birden fazla kültürel camianın bir ortak özelliği olmuyor, geek bu durumda, tepkilerini kıyaslarsak, sadece bu kültürel camialardan biri oluyor.

(zafer ışıklı) #7367

yüzüklerin efendisini okumadım izlemedim :flushed::flushed:

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #7368

Aman bırak uğraşma bu Nebraska insanı tarzı yapılan çıkarımlarla.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #7369

Nebraska İnsanı meselesi benim yapılan zorlama veya ufak bir mesele üzerinden yapılan çok büyük ve kapsamlı çıkarımlar için kullandığım bir tabir. Senin yanlış anladığının aksine bir aşağılama veya herhangi bir niteleme cümlesi değil.

Zamanında, Nebraska’da bilim adamları bir diş buldu. Bu dişin yapısından dolayı bunun bir primat türüne ait olduğunu tahmin ettiler, daha da iyisi, o zamanın geyiği olan “kayıp halka” ya ait olduğunu.

Çeşitli bilim magazini dergileri bu konuyla ilgili illüstrasyonlar yaptı, yarı insan yarı maymun bir anne, çocuğunu tutmuş öbür Nebraska adamlarıyla birlikte.

Bilimciler bu konuda şüpheli olsa da, medya için iyi bir haber niteliği taşıyordu.

Nitekim daha sonra bu dişin büyük ihtimalle domuzun akrabası olan bir türe ait olduğu ortaya çıktı.

Ben de bu olaya referansta bulunarak Nebraska Adamı kelimesini küçük olaylardan yapılan büyük çıkarımlar için kullanıyorum.

(Geek Velet) #7370

Bu arada ben de okumadım. :face_with_hand_over_mouth:

(Salih Alp Gökçek ) #7371

Şu kısma katılmasam da şikayetinin bir kısmına hak veriyorum. Sonuçta muhit resmî usûlde yeterlilik ile kayıt alan bir yer değil ve mutlaka tam olarak uyuşamadığımız üyeler olur. Bundan dolayı buradan rafine bir elit kitle beklemek çok da makul değil bence ki ilk seçenekte bile bu tarz durumlar yaşanır. Hak verdiğim kısım ise gönderinin gereksiz yere bayrak almış olması. Başlığa paralel bir şekilde kişiye bir söylemde bulunmuşsun ve açıkçası çok daha ağır söylemlere gülünüp geçiliyor. Diğer bir üyeye “gerizekalı” iması içeren bir gönderi onlarca beğeni alıp, üzerine de sohbet dönerken; böyle bir gönderinin tepki alması bence yersiz olmuş.

(Yevgeny Huncho) #7372

çevremdeki insanlar bana durmaksızın önerdiği için, dev üşengeç biri olduğum için ve son olarak serinin dev fanı olan iyi bir kişi ile hoş olmayan şeyler yaşadığım için serinin kendisiyle alakası olmayan bir şekilde harry potter’a karşı çok büyük bir önyargı geliştirdim.

(Taylor Swift Fanboi) #7373

Fanlar yüzünden Harry Potter’a küseni anlamıyorum. Ne oldu arkadaş Kabataş’ta Hogwart cübbesi giyen insanlar tarafından saldırıya mı uğradınız?

(Cagri Akgur) #7374

(Devrim) #7375

Genellikle bir şeyi seven insanlardan yola çıkarak, o şey hakkında doğru çıkarımlar yapabiliyorsun. Tabi Harry Potter bir istisna olabilir bilemiyorum.

(Geek Velet) #7376

Ben çok doğru bulmuyorum bu dediğini. Harry Potter çok iyi kitleye de kötü bir kitleye de ulaştığını düşünüyorum. Her izleyen Potterhead’im diyor kardeşim, bu nasıl iş. Kötü kitle derken şu, arkadaşım Harry Potter okumamış, sadece izlemiş, Potterhead’im diyor kendisine. :slightly_smiling_face:

(.) #7377

Hak veriyorum . 8 yaşında tanıdığım var Harry Poteeeeeğr diye geziyor etrafta . Kendisi sadece 1. filmi izledi. Ama bir yandan bazı fanlar var gayet normaller ve ben Harry Potter izlemedim veyahut sevmiyorum denilince saldırmıyorlar

(Berdan ) #7378

Asalarıyla kafamıza kafamıza vurdular, çapulcu haritalarıyla inimize kadar girdiler. Avada kedavra vb. sihirli sözcükler söyleyerek bizi insan içinde rezil ettiler. :rage:

(Devrim) #7379

Dediğim gibi istisnalar olabilir tabi ki. Ayrıca bu söylediğimi yalnızca kurgu dünyalar için değil her şey için düşünüyorum.

( ◉) #7380

Fakülte kapısı otomatik ve her girişinde elini asa gibi tutup, “ALOHOMORA” diye seslendikten sonra açılan kapıdan geçen arkadaşım var. Bir değil iki değil.

Okumuş ve izlemiş olmasaydım seriyi, bu arkadaş kesinlikle soğuturdu beni.

(Yevgeny Huncho) #7381

Belli bir başarıya ulaşmış her işte böyle bir kitle türüyor sanırım. GoT’da da böyle mesela. Eğer çok büyük bir başarıya ulaşmadan önce tanışmamış olsaydım bu seriyle büyük ihtimalle etrafta “GoT ya ejderya ya khaleesi ya kış geliyor ya” diye gezen sürekli GoT öneren insanlar beni soğuturdu. Böyle bir yapım var bilmiyorum bir şey durmaksızın bana övülünce “ıı peki” oluyorum başlasam severim harry potter’ı belki ama çok başlayasım gelmiyor.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #7382

Kendim ile ilgili bir şeyler itiraf etmek istiyorum %55 engelli raporum var sıkıntım zeka geriliği bir de sinir hastasıyım. O yüzden zaman zaman saçmalıyorum yani 2’si birleşince iyi olmuyor bende. :slight_smile:

Muhit Kıraathanesi :coffee:
(Umur) #7383

Okul kapısı falan deseydin küçük sanıp devam edecektim fakülte dedin beni bitirdin… Neyse ki benim çevremde 15 yaşından beri böyle hareketleri yapan insanlar yok.

(Ömer Taşkaya) #7384

Bunu yazmadan önce yemin ederim 2 gün düşündüm

Star Wars Prequels’leri Original Trilogy’den daha çok seviyorum. Hemde açık farkla.

Ciddiyim.