Geek İtiraf Köşesi

(Arda ) #8667

Muhitte aldigimiz iki beğeniyi napcaz olm almayiverelim nolcak alllah aşşkina

(A man without hearth) #8668

Mesele beğeni almak değil burda. Mesele insanları kayırmak.

(⏬) #8669

Kayırmak değil yalnız bu. Aynı doğruyu iki farklı insandan sempati duyulan, daha yetkin olduğu düşünülen, saygı duyulan söyleyince insanların ona rağbet göstermesi, kayırmak olmuyor. Kayırmak sizden olanı hak etmese de öncelemektir. Bu ise söylenene değil söyleyene bakmaktır. Bir forumda bunun beğeni sayılarına yansımasının bir önemi yok ama sosyal hayatta büyük bir kusur ve sorundur bu. Yoksa buradaki beğeniler kimin umrunda? Ben bu sorunun buraya yansımasından, daha doğrusu zaten insanın olduğu neredeyse her ortamda var olan bu sorunun burada gözle görülecek kadar sıklaşmasından bahsediyorum.

(Serkan of İzmir) #8670

Sene 2003. Sünnet’imde takılan paralarla ilk bilgisayarım alınmış. O dönemler adetti bu, ilk kez iki sene önce sünnet olan kuzenime alındığında tanışmıştım bilgisayar ile. İlk oynadığım pc oyunu da Sega’nin Polis oyunuydu mesela.

Neyse her cuma onlara giderdik ve kuzenim okuldan gelene kadar ben de oyun oynardım. Favorim Sims’ti. En büyük zevkim Rosebud yazdıktan sonra !;!;!;!;!;!;! yapmaktı. Ek paket olarak House Party vardı onun bilgisayarında.

Sonra bana bilgisayar alındı ve ilk iş mahalledeki korsan cd’ciye gittik oyun almaya. House Party yoktu ama Makin’ Magic vardı. Yeni çıkmıştı o dönemler de zaten adam tavsiye edince aldım. Ama demez mi bunu yüklemek için ana oyuna ihtiyacın var bu ek paket diye. Tabi ilk kez duyduğum terimler kafam karışmıştı. Tamam dedim ana oyunu da alayım. Önce ana oyunu kuracaksın, sonra onun üstüne ek paketi kuracaksın diyip yolladı beni.

Eve geçtim, bir heyecanla ana oyunu kurdum, bir sıkıntı yok buraya kadar. Ama ben küçük bir gerizekalı olduğum için üstüne kurma muhabbetini yanlış anladığımdan aldım ek paketin cdsini cd-romdaki ana oyun cd’sinin üstüne koyup kapadım. Bakıyorum bakıyorum bir ana oyun açılıyor ama ötekinden eser yok. Çıkardım cd’leri gittim adamın yanına.

Yanımda babam olduğu için mi dalga geçmedi artık bilemiyorum ama bilale anlatır gibi anlatmıştı, önce bunu koyacaksın, kurduktan sonra çıkarıp öteki cd’yi takacaksın diye. Bu da böyle dramatik bir anımdır…

(Geek Velet) #8671

Ben de olsam ben de aynı hatayı yapardım adgafgshafacagchs. :joy:

(Kürşad the Falcone) #8672

Iron Maiden’ın son albümünün (The Book of Souls) yeni çıkacak olduğu dönemlerde bu grubun şarkılarını yeni Maiden şarkılarının isimleriyle Youtube’a salmışlardı. Ben de temiz yemiştim. Hadi Maiden’ın tarzını benzettiniz, soundu tutturdunuz, Bruce’u da mı klonladınız ulan?

(marko) #8673

Davullar çok belli ediyor Maiden olmadığını, ama geri kalan her şey bayağı iyi benziyor.

([Godwoken]) #8674

Eskiden cover denince akla gelen kalite böyle bir şeydi.
Kullanılan gitardan davuluna kadar tüm ekipmanları birebir araştırıp bularak yapmışlardır eminim. Metallica için sapıklık derecesinde yapıyorlar. Fakat vokalisti nasıl benzetiyorlar hala o noktayı aklım almıyor.

(⏬) #8675

Bazen en yakın kitabın 60. Sayfası 4. Cümlesini paylaş başlığında, sayfadaki 4. Cümleyi değil en beğendiğim cümleyi paylaşıyorum. Hatta ve hatta bazen en yakınımdaki kitabı değil istediğim bir kitabı seçtiğim bile oluyor.:pensive::roll_eyes: Mesela en yakın örnek; bu konuya attığım son postta en yakınımda Doğru Akım Devre Analizi değil, Diskdünya: Mort ve Güngezgini vardı ama bilimsel durur diye bu kitabı seçtim. :triumph::roll_eyes::beetle::honeybee::cherry_blossom:
unnamed%20(18)

(Witch-Dentist of Muhit) #8676

“Herkes rüya görür, ama aynı derecede değil. Geceleyin zihinlerinin tozlu hücrelerinde rüya görenler, gündüzleyin bunun boş bir şey olduğunu anlamak için uyanırlar. Ama gündüzleyin hayal kuranlar… İşte onlar tehlikeli insanlardır, çünkü hayallerini mümkün kılmak için gözleri açık her şeyi yapabilirler.” -T. E. Lawrence

Bugün Muhit’in başında bu başlığı gördüm. Ben hiç rüya görmüyorum neredeyse, yani ayda 1 kere çok şanslıysam. Nedenini bilmiyorum ama siyah bir boşluk ve ertesi gün alarm sesi uyanıyorum, o kadar. Bazı kişiler çok şaşırıyor, hatta sevgililer arasında meşhurdur ya “Rüyanda beni göre hehe.” diye söylerler yatmadan önce, o bende hiç olmuyor işte. Hep hayal kırıklığı karşı taraf için.

Acaba gündüzleri hayal gücümü çok kullandığımdan rüyaya yer kalmıyor mu? Ne bileyim.

(Umur) #8677

Şaşırma sebepleri bilimsel olarak her insanın bir gecede sayısız rüya görmesi olabilir. Rüya görüyorsun yani, sadece hiçbirini hatırlayamıyorsun. Bana da uzun bir müddet olan bir şeydi bir zamanlar. Gördüğün rüyayı hatırlamamak da üzücü geliyordu.

(Witch-Dentist of Muhit) #8678

Bu daha çok üzdü. :frowning: Demek ki neler neler görüyorum ama hepsi uçup gidiyor.

Nasıl geçti?

(Umur) #8679

Bilmem… Ben değiştim.

(Witch-Dentist of Muhit) #8680

“Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.”

Ben de değişirim o zaman. :slight_smile:

(Fransuva'nın Ayranı) #8681

Rüya görmek istiyorsan gece camı aç üstünü örtme. Kesin çalışıyor.

(Serkan of İzmir) #8682

İzmir’de yaşadığı için muhtemelen öyle yatıyor zaten :d

(Fransuva'nın Ayranı) #8683

Evsiz mi, dtmsy mi?

(Witch-Dentist of Muhit) #8684

Bana diyor sanırım Serkan. :smiley: Gerçi ikimiz de İzmir’deyiz, kafam karıştı. Hahah :smiley:

Öyle yattım, mide gribi oldum 1 hafta. MİDE GRİBİ NEDİR? :smiley:

(Serkan of İzmir) #8685

Dentist msy krdsm’i kastettim yaw

(Fransuva'nın Ayranı) #8686

Geçmiş olsun. O zaman belli bölgeleri açık bırakmak lazım.