Geek İtiraf Köşesi

(i) #8771

Grinko değildir o. Müzik falan düzeltmez kimseyi safsata bunlar.

(Fransuva'nın Ayranı) #8772

Bu arlar muhitte duyduyum en iyi şey.

Hatta son 2 hafta içinde duyduğum en iyi şeyler listesine girer.

(Umur) #8773

Eyvallah da, benim itiraflarım hep karamsar, hep kötü müydü ki ya…?

(Fransuva'nın Ayranı) #8774

Yani kötü değil de karamsardı biraz. Ayrıca insan arkadaş olarak gördüğü insanların iyi hissetmesine sevinir.

(Umur) #8775

You may be right…

Eyvallah kanka :smile:

(The Dude) #8776

Düşünüyorum öyleyse varım.

(i) #8777

Descartes Muhit’e üye olmuş söylemiyorsunuz hiç !

(ulas) #8778

The Big Lebowski ne kadar güzel bir filmdi, yıllarca devamı gelecek diye diye bekledik ama olmadı. Olsun. Filmdeki belki de en vurucu sahne olan -bana göre tabi/karakterlerin isimlerini de unuttum bu arada. Zaten isim konularında her zaman kötü olmuşumdur - kül dökme sahnesi, hayatımdaki önemli anları nasıl da berbat edebileceğimi gösteren yegane imge olmuştur. Belki de hayattaki en büyük korkum da budur.

İlk kez bir yazıyı spoiler içine aldım mutluyum.

(Geek Velet) #8779

Düzeltir.

(Witch-Dentist of Muhit) #8780

Valla yazıp yazmama konusunda kararsız kaldım ama içime atmak da çok yormaya başladı beni.

Benim eski arkadaşlarım var, herkes gibi, liseden kalma. Daha öncesinden de var hatta. Ben zannediyordum ki bu arkadaşlıklar bitmez, çünkü çocuktuk bu arkadaşlıklar oluştuğunda ve hani o saflığın verdiği bir sağlamlık vardı. 23 yaşıma kadar da bazılarıyla 16-17 bazılarıyla 8-9 yıl bu temel yıkılmadı, ta ki 1 saat öncesine kadar. İlk defa bu kadar sarsıldım arkadaşlar, ilk defa bir insan beni bu kadar üzdü, kızdırdı, kırdı. Yaptığı olayı da açıklamak istemiyorum. Ben bununla nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum, böyle arkamdan bıçaklanmış gibiyim. Beklemediği yerden darbe almayadursun insan, hemen çöküveriyor. 1 saattir boş boş duvara bakıyordum, başka hiçbir şey yapamadım. Kimseye de anlatmak istemiyorum, buraya döküldüm işte.

Bu olay olduktan sonra açıp böyle sadece bağırmak ve küfür etmek istedim. Bunu bana nasıl yaparsın demek istedim ama diyemedim, yapamadım çünkü konuşmak istemiyorum, görmek istemiyorum. Şimdi tamamen hayatımdan sileceğim, olması gereken bu.

Bir de şöyle garip bir durum var, ben dostluğa bu kadar değer verdiğimi bilmiyordum ama veriyormuşum. Bir insanın seni bu kadar üzebilmesi çok kötü. İnsanoğlu her durumun altından kalkıyor ama unutup gidiyor, bakalım ne kadar sürecek, ne zaman olacak.

(Berkay Küçük) #8781

Benzer şeyleri yaşamış biri olarak hayatından çıkarmak o kadar zor ki en olmadık anlarda aklına geliyor çünkü yaptığı bir şeyler yapmak istiyorsun çünkü canın yanıyor ne olursa olsun. Bunu yapanın kardeşim dediğin çocuk olması zaten canını yakan şey. İtiraf etmek gerekirse ben bu durumu atlatabilmek için 1000’den fazla çizgi roman okudum. Muhite olması gerektiginden erken kaydoldum. Ancak yinede atamadım içimdeki öfkeyi sonra affetmemi istedi çok değer verdiğim bir insan. Sadece affettim. O gündür içim çok rahat.

(.) #8782

Ben de çok yakın ark.ımdan net bir kazık yedim de hepimiz kazık yediysek kazık atanlar kim mrk

( ◉) #8783

Ben

(Serkan of İzmir) #8784

Hangimiz yemedik ki?¿

(was never real) #8785

marmıl vs DC’nin gözünü seveyim.

( ◉) #8786

Şöyle internette dolaşan, “ya ben zaten aylık 10 bin kazanan doktorum, ben senin de iyi yaşaman için mücadele ediyorum ama artık umrumda değil amk çomarı” tarzında yazılar vardır ya. Böyle olup bu sözleri söylemek, seçimde kaybedince karşımda sevinen asgari ücretlilerle bu sözlerle dalga geçmek falan çok isterdim.

Ama yok ben de fakirim anasını satayım batan geminin mahzenindeyim. Götümü yırta yırta mücadeleye devam etmek zorundayım. sikerim böyle hayatın ızdırabını ya

(Kubilay ) #8787

Ya abi böyle yaptigimiz için se kutuplaşma olmuyor mu,niye insanlar nefretle besleniyor.

Ben senin için savaşıyorum Allah’ın fakiri nefret ve kin dolu bir söylem değil mi ?
Eger biz de onlar gibi olacaksak farkindaligimiz ve sözde eğitim oranı yüksek olan bizim aydın görüşlülüğümüz nerede kaldı ?

Benim de durumum iyi çok şükür,über süper değil ancak şartlara göre iyi kazanıyorum,kimseye muhtaç değilim ama neden bu diğer kesime karşı bir söylem kozu olarak kullanılıyor.
İki tarafta bu şekilde birbirini ayrıştırıcı cümleler kurduğu sürece hiçbir zaman biz olamayacağız,kimse kimseyi biz doğruyuz diye kandirmasin…
Hepimizin hataları,herkesin üstüne düşen rol ve payı var.Bunu en doğru şekilde nasıl yansıtır,ülke üzerindeki kara bulutları nasıl yol ederiz,bu çarpık düzeni nasıl şekle şemale sokarız bunlara kafa yormamiz gerek.Kaybettikten sonra herkes yıkıcı konuşur,bizim yapıcı olmamız gerek herzamankinden daha fazla,olamadığımız şey bu,insanlara doğruyu dayatma ve onları aşağılama politikası üzerinden yapacaksak tek parti olsun,nasılsa herkes aynı şeyi yapıyor çoklu sistemin bir amacı yok.

( ◉) #8788

Hocam, kutuplaşması da ‘‘aydın görüşlülüğü’’ de, farkındalığı da zerre umrumda olan şeyler değil artık.

Burası itiraf köşesi. Açık ve net içimdekini söyledim. Benim isyanım bu insanlarla aynı gemide olmama. Geçmişten beri nefretle beslenmiş ihtiyarların benim geleceğimi çalma imkanı olmasına ve bunun benim hayatımı doğrudan etkilemesine.

Ülkede yapılan seçimler, geleceğimi, eğitimimi, işimi etkilemeseydi daha mutlu bir insan olurdum. Özeti bu.

Politik doğruculuğa da tahammülüm kalmadı.

Ben düşüncemi, nefret ettiğim zihniyetin dahi sevebileceği hale getireceksem görüşümün ne farkı kalır ne iyi yanı.

(Kubilay ) #8789

O zaman ya onların deyimiyle bir Kurtuluş Savaşı vericez yada yine benim dediğim yol,bunun bir ortasi olduğunu düşünmüyorum.

Sen kendince haklısın,bende aynı düşüncelere sahibim lakin bir farkımız olmasi gerektiğini düşünüyorum.

(Serkan of İzmir) #8790

Gece 03:07 itirafı. Dondurmayı bitirdikten sonra çubuğu ortadan kırıp simetrik mi kırmışım diye kontrol ediyorum. Değilse de 15 dk falan üzülüyorum.