Geek İtiraf Köşesi

(Geekiz ama ergeniz) #8851

Ben kiwi değil, beyaz çikolata istiyorum ama :blush:

(Liquidman) #8852

Hayırlı olsun abim, Aamir Khan, Shyamalan falan baştan konuşun böyle şeyleri unutmayın, sonra kötü bitiyor… :frowning:

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #8853

Cidden konuştum lan :smiley: Deli muamelesi gördüm biraz başlarda ama neyse ki çok iyi ifade edebiliyorum kendimi :smiley:

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #8854

(İkbal Kartal) #8855

Tebrikler abi,umarım gönlünce olur

(Kürşad the Falcone) #8856

Benim de ingilizcem iyi değil. Yabancı insanlarla ingilizce muhabbet etme fırsatı bir kere geçti elime, “do you speak English” diye sorduklarında “yes” dedikten sonra gerisi geldi. İnsanlar sizin yabancı bir dili konuştuğunuzun farkındalar ve bu yüzden anlayışlılar. Grammar Nazi gibi “aptal, orada was değil did kullanılır” diye tetikte beklemiyorlar.

(imnotevensorry) #8857

Anlayışlı olmayanlarla karşılaştım ve ikisi de Hindistanlıydı. Hintliler hakkında olumlu düşünmüyorum o günden beri.

Geneli anlayışlı ama özellikle de Amerikalılar. Uzun uzun konuşuyordum kötü İngilizcemle. ‘İngilizcem iyi değil kusura bakmayın’ diyordum ‘ne demek, gayet anlayışıyoruz’ şeklinde cevaplıyorlardı.

(Hohenheim) #8858

Şarklılar az kibirli. Eminin aynısını bir Pakistanlı da yapar. Kültür farkı :d konuşun hocam. Geliştirmek için bir tavsiye vereyim. Duşta veya çok dikkat gerektirmeyen bir iş yaparken, kendi kendinize ingilizce veya öğrenmekte olduğunuz yabancı dilde diyalog kurun. Mesela sipariş verin; hem garson hem müşteri olun, araba satın alırken pazarlık yapın vb yararlı oluyor, eksiklerini de görüyorsun :slight_smile:

(Geek Velet) #8859

Çubuğumla oynadığım oyunları Türkçe değil İngilizce oynuyorum. Araya Türkçe girince bazen kendime “Shut UP!!!” diye bağırıyorum. Psycho muyum ben?

(Bat of Gotham or Muhit) #8860

Sycho değildir o Ege öyle olsa duramazsın.

(.) #8862

Psycho olacaktı ondan diyor :grinning:

(Geek Velet) #8863

Wow. Her gün yeni bir bilgi. :ok_hand: :smiley:

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #8864

Bazen diyorum Muhit keşke ben yönetsem sonra ben Muhit başına geçtim de Muhit Kaosun götüreceğim farkına varıyorum.

(Bat of Gotham or Muhit) #8865

Ne güzel olurdu be Oktay her post 5 beğeniden başlardı.

(Geekiz ama ergeniz) #8866

Hayatım boyunca en sevmediğim karakter Winx Bloom kesinlikle.Chosen One ’ ın bokunu çıkaran gelmiş geçmiş en büyük karakter olabilir.

(Oh Captain! My Captain! ) #8867

@Isil_Bozkurt Hmm…
ab7918d271cbca4bd29b08b1b8b623a3a27b4033_1_410x500

(evethearteyes) #8869

Niye osuruyosun lan

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #8871

Yani Muhit de ki bazı arkadaşların hal ve tavırlarım da dolayı benden hoşlanmadıkların düşünüyorum. Bana cevap vermemelerinden ve ya yaptıkları bir takım yorumlardan anlıyorum. Ama hiç umrumda değil hata bazı bana karşı yapıldıklar belli olan yorumlar gülüp geçiyorum.

(Geekiz ama ergeniz) #8872

En iyisini yapıyorsun bence :slight_smile:

(.) #8873

Bu naçizane soru için bizzat teşekkür ederim.
-Emir.