Geekler Hangi Kuşaktansınız?

(Selim Gerçeker) #1

Ben 90 kuşağını görebilenlerdenim. Atari salonlarında şigalar şup şuplar yaparken kola abanan yanakları kırmızı çocuklardandım. Atari başında kalabilmek için jeton ile her türlü pisliği yapıyorduk. Taş ile tapa ezip taso niyetine oynar, mikasa top ile Davids,İlhan Mansız,Makalele,Zidane olurduk.

(Mithrandir the Grey) #2

Ben tasolarin, Power Rangerslarin, Pokemonlar, Digimonlarin, Nintendolarin, Cilgin Bedis'lerin, Full Houselarin, Walkmenlerin oldugu kusaktanim... smile

(Useyd) #3

Kara kuşaktayım teşekkürler

(Ağacan Öztürk) #4

@morgullord biz ses çıkartmayalım bence burda şşşş

(Behçet) #5

Gölgelerinin Gücü Adına, Güç Bende Artık Nidalarıyla Eternayı İskeletora Karşı Savunan He-Man 'in En Büyük Sırdaşıyım ben

(Jampol Papa) #6

Ilıman kuşak

(Burak Aydın) #7

Ben şimdiden söyliyim 98'liyim o yüzden burdaki pek bir gencin duygularını iyi ifade edemicem. Çocukluğumun bir bölümü atarilerle, tasolarla(Yugioh tasolarım ve kart destelerim favorimdi), sabah erken kalkınıp izlenen pokemonla geçti. Ha birde bayram günlerinde duyulan "Bugün bayram elken kalkın çocuklar" melodisi şu dönemlerde yok olmaya yüz tutmuşsada bu duyguları en iyi 90' kuşağı bilir derim geçerim. Atarilerim oldu ama ne bir atari salonu gördüm ne birşey. Jetonlada zaten ilk lunaparkda tanıştım. O zamanlarda izlediğim türk dizilerinden sadece Çılgın bediş aklımda kalmış o efsane repliği hala aklımdadır. Biraz çıtayı yükseltiyorum kötü olan tek şey yeni neslin 90' kuşağın duygularını anlayamayacak olması

(Onur Birkan) #8

Sen bensin kardeşim.

(Erkin Hazırol) #9

(Berna Ece Gündüz) #10

Doksanların sonunda daha üç yaşında bir bebeydim ama büyürken doksanlarda çocuk olan ablam ve kuzenlerim sağ olsun, doksanlardaymış gibi büyüdüm. O geçiş dönemi çocuğuyum ben işte. Ondan sonrası bozdu zaten, tarihi orada kesmeli bence.

(burak) #11

90 başı çocukları derler bize, gözümüzü POOOOKİİMOOON ile açtık.

(Tayfun Özbek) #12

Ben doksan kuşağının yarısından başladım hayata. Halada kafam orada çocukluk günleri o kadar güzeldi ki insan büyüdüğüne nalet ediyor bazen. Çizgi filmleri ayrı güzeldi, trendleri ayrı güzeldi, şarkıları ayrı güzeldi doksanların. Geek kuşağınında bitmeye yüz tutmaya başladığı kuşaktır ayrıca doksanlar.

(friends_hp) #13

tasolar, atari için ev ahalisiyle (özellikle ablayla) edilen kavga, gece 1e kadar sokakta oynanan saklambaç ve her sabah okula gitmeden önce izlenen "samurai X"
Siz onu Kenshin diye bilirsiniz. 90 çocukları onun samurai x olduğunu bilir unamused

(Erkin Hazırol) #14

falaaan.

(alparslan) #15

atar gördüm.atari salonuna hiç gitmedim.evimden oynamayı sevdim her zaman.atari,ps1,ps2,nintendonun gameboy'u falan hepsini oynadım sanırım.digimon pokemon gibi çizgi filmleri de izledim.üzerine one piece'in belli bölümlerini de starda izledim.bir çok anime vardı bir zamanlar starda

(Selim Gerçeker) #16

Bize o zamanlar 'Hey barmen bana bir bira' dinletiyorlardı bu zamana kadar bir kusurumu gördüyseniz ona sayın

(Tarik Uslu) #17

saber rider and the star sheriffs'ı televizyonda izlemişliğim var. İhtiyarım

(Vedat) #18

(Doğan) #19

Dizilerimizin 45 dk uzunlukta olduğu, kupon biriktirerek telefon, VCD player vs alabildiğimiz, sokaklarda fütursuzca oynadığımız ve ailemizin 'Acaba başına bir şey gelir mi?' diye bir an olsun düşünmediği, şimdiki çocukların doyumsuzluklarının aksine 5 tane taş ile oyunlar oynayabildiğimiz, İngilizce'yi ilk kez Kanal D çocuk kuşağından öğrendiğimiz, ateri kasetleri üzerindeki '1000 oyun' yazısına her defasında kandığımız, cahilliğin bolluğuna rağmen insanlığın hala var olduğu ve Pokemon, Sailor Moon, He-Man izleyerek geek'liğimizi gösterdiğimiz bir dönem olan 90'lar kuşağındanım. blush

(Selim Gerçeker) #20

Ne zaman Play Station atari salonlarına geldi mertlik bozuldu. @thescoobies