Geekler Hangi Kuşaktansınız?

(İbrahim Korkmaz) #61

Miley Cyrus’ın twerk yapmadığı zamanlardan geliyorum. Daha MCU yoktu. San Andreas’ın yeni çıktığı vakit. Fullmetal Alchemist ilk anime adaptasyonunu yapmış. Ayrıca Bakugan ve B-Daman görmüşlüğüm var. Maxi TV’nin inanılmaz sürreal yapımlarını da izledim. Baya eski toprağım yani dostlar.

(Witch-Dentist of Muhit) #62

95’liyim ben. Atari oynadım, silahla ördek mi ne vuruyorduk, Mortal Kombat oynadım. Sirk oyunu vardı ataride, ne güzeldi be. Sonra bilgisayar geldi eve, tüplü ekranı falan var. Ekran koruyucu diye önüne başka bir ekran koyuyorduk. Garfield oynuyordum ama süreyle, 1 saat. Kardeşimle kavga ederdik hatta. :sweat_smile:

Sonra Downtown Run oynardık kardeşimle, efsane oyun. GTA: Vice City oynamaya başladık. Masumluğumu kaybettim o oyunla. Neyse az saklambaç, 9 aylık, zile basıp kaçma oynamadık. Ne eğlenceliydi. Bence ben çocukluğumu güzel yaşadım, öyle düşünüyorum. Kuşağım ideal kuşak. :sweat_smile:

(Iron Man) #63

En başlarda Pokemon ve mükemmel Digimon tasoları ile başladı, hatırladığım çocukluğum. Sabahları erken kalkıp bunların yanı sıra Looney Tunes izlerdim ve Hugo tabi. Akrabanın birinde atari vardı. Ölümüne ördek vurmaya çalışırdık. Olimpiyat vs oynardık. Sonrasında internet kafe kültürünün yayılmaya başlamasını hatırlıyorum. Fifa 2005 ile başlıyor benim bu kültüre adapte olmam. Gta, Half Life, Counter ve Nfs ile devam etti. Sonrasında Metin2, Knight, Silkroad üçgeni var. Ben Metin2 kısmını temsil ediyordum. Sanalika, Seafight, Darkorbit gibi internet üzerinden oynanan online oyunların da çıkışları var aklımda. Tabi bunların hiçbiri sokakta oynanan misket, kovalamaca, saklambaç veya futbolun verdiği tadı vermiyordu. Okul bitince elbiseleri çıkarıp, ayak üstü ekmek arası yiyip, akşam ezanına kadar oynadığımız topun zevkini cidden bir şey vermiyor. Şu an bile. Yani daha hatırladığım bir sürü güzel detay var ama bu kadar yeter. Benle aynı dönemde olanlar diğer detayları zaten çıkarır.

(Seni özlüyoruz Emir... ) #64

Freekickler çok zordu sjjssns

Şu kısım o kadar doğru ki…

(alifromboston) #65

Kafa ve tip olarak 80’ler beden olarak 2000. Xd.

(Serkan of İzmir) #66

Digimon’un finalinde ağlamıştım.

(Kürşad the Falcone) #67

96’lıyım, ne atari oynadım ne o dönemlerin pc oyunlarını. Bol bol beyblade tasarlayıp oynadım (abimle). Sokakta da basic oyunları oynardım.

(A man without hearth) #68

Milenyumdan 8 gün önce.

Van depremini de ben yaptım

(.) #69

Kaçlısın sen ?

(İbrahim Korkmaz) #70

(İbrahim Korkmaz) #71