GeekMuhit Gazetesi ­čô░

(Emirhan) #248

┼×u c├╝mleyi okurken kalbim tekledi. ├çok ├╝zg├╝n├╝m.

(Salihalpo An─▒s─▒na) #249

Geek kelimesi olu┼čmu┼čsa hep bu insanlar att─▒ temelini bu k├╝lt├╝r├╝n. Mekan─▒ cennet olsun, t├╝m muhit ba┼č─▒m─▒z sa─čolsun :pensive:

(Dreamer) #250

Siz bu konu hakknda ne d├╝┼č├╝n├╝yorsunuz?Duydu─čuma g├Âre Rusya'da "Ayn─▒ tepkiyi g├Ârecekler" demi┼č.

(salih ├žolak) #251

Bir e─člence mekan─▒n─▒ basarak insanlar─▒ ├Âld├╝rd├╝ler. Memlekette her┼čey serbest, ama y─▒lba┼č─▒ kutlamak yasak. Noel ile y─▒lba┼č─▒n─▒ ay─▒rmaktan aciz, kine meyilli, okumayan, sorgulamayan, yobaz bir kitle var ├╝lkemizde ve ipler onlar─▒n elinde. Sinirden uyuyam─▒yorum art─▒k. Ne olacak b├Âyle? Ne yapaca─č─▒z? (muhtemelen ─▒┼čid ├╝stlenecek. Ama bu durum bu kitlenin varl─▒─č─▒n─▒ ortadan kald─▒rm─▒yor ve bir k─▒sm─▒n─▒n da oh olsun dedi─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum.)
En az 35 ki┼či hayat─▒n─▒ kaybetmi┼č.

(Yi─čitcan Erdo─čan(seni ├Âzl├╝yoruz reyiz ) :slight_smile:) #252

(Ya─čmur K) #253

├ťlkece umutlar─▒ ├Âld├╝r├╝yoruz sevgiyide sevenide umududa umutlanan─▒da ve bunu ne i├žin yap─▒yoruz

(Kore ga... Steins Gate no sentaku da yo.) #254

I┼čid in yapt─▒─č─▒ i┼č i├žin ba┼čka vatanda┼člara pay ├ž─▒karmay─▒n bo┼ču bo┼čuna b├Âl├╝n├╝yoruz. Belki kutlama yapmayi yanl─▒┼č bulanlar vard─▒r ama kimsenin de kutlayanlar ├Âld├╝ler diye sevindi─čini sanm─▒yorum. Kutlayip kutlamamak kisinin kendi tercihidir, herkes kendi tercihine baks─▒n baskasininkine de─čil.

(Kendi ─░ste─či ─░le Hesab─▒ Kapat─▒lm─▒┼čt─▒r) #255

Malesef b├Âyle bir kitle var. https://eksisozluk.com/ortakoydeki-kulup-saldirisina-sevinen-vatandaslar--5266448?a=popular

(Muhsin Bayram) #256

(Kore ga... Steins Gate no sentaku da yo.) #257

(Bo┼č ─░nsan) #258

├çok dertliyim ama konu┼čtuk├ža daha k├Ât├╝ oluyor. Benim a├ž─▒mdan bu ├╝stte g├Ârd├╝─č├╝n├╝z insan tipleri madalyonun bir y├╝z├╝, bir de bunlara olduk├ža benzeyen ama bir ka├ž fikri z─▒t olan insan tipi var bunlar da madalyonun ├Âteki y├╝z├╝. Ve iki y├╝z├╝ de birbirinden boktan. ─░kisinde de kuru nefretten ba┼čka bi┼čey yok.

(Kore ga... Steins Gate no sentaku da yo.) #259

Ek┼čide biri yeni akit in facebook yorumlarina bak demi┼č, a├žt─▒m bakt─▒m ne kadar orospu ├žocu─ču varsa toplanm─▒┼č. Valla ben ilk mesaj─▒m─▒ gayet masum bir m├╝sl├╝man b├Âyle d├╝┼č├╝nmez diyerek yazm─▒┼čt─▒m ama valla ├╝lke m├╝sl├╝man g├Âz├╝ken hainlerle dolu. Dindar biri olarak resmen insan─▒ dininden so─čutacaklar. Allah ak─▒l fikir versin ne diyeyim. Sonumuz hay─▒r ola.

(Ya─čmur K) #260

inan bana senin gibi d├╝┼č├╝nen kitlede var(ki bnde senin gibiyim isteyen istedi─či gibi olsun ├ž├╝nk├╝ ben olmak bana ├Âzg├╝nken neden ba┼čkalar─▒n─▒n benliklerine nefretle bakay─▒m e─člencelerine yada zevklerine) fakat kurtulduk pisliklerden diyende var bu ger├žek, belki senin ├ževrende yok fakat ├╝niversitenden tut sokakta evinin kap─▒s─▒na bile konulan bir s├╝r├╝ ilan g├Ârd├╝m ki bu sadece y─▒l ba┼č─▒na ├Âzel de─čil.

bunlar─▒n halk─▒ etkilemedi─čini d├╝┼č├╝nme ┼ču g├╝n biri ben peygamberimden tut ben tanr─▒y─▒m dese ya da zilyon tane ├╝retilir bundan inanacak ve pe┼činden gidecek bunun i├žin katliyam yapacak tonla insan bulabilirsin. Sadece sokaktan d─▒┼čar─▒ bakman yeter...

(salih ├žolak) #261

Bu yorumlar─▒ malum gazete her zaman yap─▒yor. Mezhep├žilik, hedef g├Âsterme, kutsal de─čerlere hakaret (10 kas─▒mlarda zul├╝m sona erdi mesaj─▒ yay─▒nlarlar) daha neler neler. G├╝n├╝m├╝zde eskisi kadar gazetelerin sat─▒┼č yapmad─▒─č─▒ d├╝┼č├╝n├╝ld├╝─č├╝nde 50.000 tiraj─▒ olan bir gazeteleri var. Sosyal medyada bunun ka├ž misli sempatizan─▒ var Allah bilir. ─░lk yorumun ├žok iyimserdi, ke┼čke senin dedi─čin gibi olsa. Ge├žen y─▒l yap─▒lan bir ankette ayn─▒ referanslarla hareket eden, yani ─▒┼č─▒de destek veren %8 lik bir kitleden bahsediliyor ├╝lkemizde. Ayr─▒ca ├╝lkemize sava┼čtan ka├žarak gelen suriyelilerin %23 ├╝n├╝n ─▒┼č─▒de sempati besledi─či ve kurtar─▒c─▒ olarak g├Ârd├╝─č├╝ ayn─▒ ankette belirtiliyor. Hesab─▒n─▒ yaparsan ├žok ciddi bir kitle var kar┼č─▒m─▒zda. Dini ve ─▒rk├ž─▒ referanslarla siyaset yap─▒lan bir ├╝lkede bu insanlara fazlas─▒yla m├╝samaha g├Âsteriliyor ve hareket alan─▒ tan─▒n─▒yor sen Y├ľK kapat─▒ls─▒n diye soka─ča ├ž─▒ksan ya da h├╝k├╝meti veya cumhurba┼čkan─▒n─▒ biraz ele┼čtirsen kendini karga tulumba hapiste buluyorsun ama bunlar─▒n tavu─čuna k─▒┼čt diyen hi├ž olmad─▒ ve maalesef olmayacak. Allah sonumuzu hay─▒r etsin. Ben o kadar iyimser de─čilim maalesef. Cevap sana oldu ama seninle ilgili bi┼čey yok yanl─▒┼č anlama.

(Muhitin En Bo┼č Bele┼č ─░nsan─▒) #262

E─čitim Birli─či Sendikas─▒(E─čitim Bir-Sen) ─░nk─▒lap Tarihi ve Atat├╝rk├ž├╝l├╝k dersinin m├╝fredattan kald─▒r─▒lmas─▒n─▒ ve din dersinin daha s─▒k verilmesini ├Âneren bir rapor haz─▒rlam─▒┼č. ├çocu─čuna kendi dinini evinde d├╝zg├╝nce ├Â─čretmek bu kadar zor mu arkada┼č.
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/egitim/655546/Egitim_Bir-Sen__Ataturkculuk_kaldirilsin.html

S├Âzde rapordan kesitler:
ÔÇťCumhuriyet elitleri, dini ba─člar─▒n g├╝├žl├╝ oldu─ču ├╝mmet├ži bir toplumdan sek├╝ler bir T├╝rk ulusu in┼ča etmeyi kendilerine hedef olarak tan─▒mlamaktad─▒r. Bunu ger├žekle┼čtirmek i├žin din ifadesi anayasadan ├ž─▒kar─▒lm─▒┼č, din dersleri, Arap├ža ve Fars├ža dersleri m├╝fredattan ├ž─▒kar─▒lm─▒┼č ve ge├žmi┼čle ba─č─▒ koparmak i├žin alfabe de─či┼čtirilmi┼čtir. Pozitivist bir bilim anlay─▒┼č─▒ ├žer├ževesinde modern e─čitim sistemi tasarlanm─▒┼čt─▒r. Akl─▒ ve bilimi kutsayan ve dini a┼ča─č─▒layan pozitivist anlay─▒┼č─▒ ile insan yeti┼čtirmek hedeflenmi┼čtirÔÇŁ(├ľv├╝yor musunuz g├Âm├╝yor musunuz belli de─čil.)

ÔÇť─░nk─▒lap tarihi ve Atat├╝rk├ž├╝l├╝k dersi programlar─▒nda yer alan Atat├╝rk ilkelerinden baz─▒lar─▒n─▒n g├╝n├╝m├╝zde ge├žerlili─či kalmad─▒. Bu y├╝zden derse ait kazan─▒mlar g├╝nl├╝k hayatta i┼če yaramayaca─č─▒ d├╝┼č├╝ncesiyle ├Â─črenciler taraf─▒ndan yeterince dikkate al─▒nmamaktad─▒rÔÇŁ(Ne desem gg)

─░┼čte o ├Âneriler:

-15 Temmuz e─čitim programlar─▒nda yer almal─▒d─▒r.(Bir bu eksikti.)

-Talim Terbiye Kurulu yeniden yap─▒land─▒r─▒lmal─▒.

-─░nk─▒lap Tarihi ve Atat├╝rk├ž├╝l├╝k dersi ortaokul ve lise m├╝fredat─▒ndan ├ž─▒kar─▒lmal─▒.(15 Temmuz'u bilip ├╝lkesinin tarihini bilmeyen nesiller, yine ne desem gg.)

-Din ve ahlak e─čitimi birinci s─▒n─▒ftan itibaren verilmeli.

-├ľ─črencilerin KuranÔÇÖ─▒ T├╝rk├že seslerle seslendiremedikleri i├žin Kuran okuma ├Â─čretim program─▒ yap─▒land─▒r─▒lmal─▒.(Kur'an Kurslar─▒ var ├╝lkemizde, e─čer Kur'an okumas─▒n─▒ ├Â─čretmiyorlarsa ┼ča┼čar─▒m.)

-├ľ─čretim programlar─▒ ve merkezi s─▒navlar aras─▒nda ahenk sa─članmal─▒.(Yine do─črusun.)

-Haftal─▒k ders saatleri azalt─▒lmamal─▒.(Bak bu sefer do─črusun.)

(Deviant) #263

http://mobil.hurriyet.com.tr/son-dakika-izmir-adliyesi-onunde-patlama-40327694

(Ya─čmur K) #264

bug├╝n├╝n t├╝rkiyesi gelece─čin m─▒s─▒r ─▒ olaca─č─▒z gibime geliyor yani k─▒saca s─▒├žt─▒k

(Beni unutmay─▒n dostlar. Buralarda bi cizgidelisi vard─▒ dersiniz...) #265

Yeni ba┼člang─▒├ž anayasas─▒ geliyor, demokrasi elden gidiyor. Mutlusunuz di mi taYip ├žiler b├Âyle istiyordunuz de─čil mi?

(Bersan ┼×ahin) #266

Bence a─člamak yerine herkes en iddial─▒ Ba┼čkan aday─▒n─▒ belirlesin. ─░ki y─▒l kampanya s├╝resi var.

(salih ├žolak) #267

Kesinlikle hakl─▒s─▒n. Ancak en ├Ânemli propaganda arac─▒ olan yaz─▒l─▒ ve g├Ârsel medya susturulmu┼č, muhalif olan herkes hakl─▒ haks─▒z hapise t─▒k─▒lm─▒┼čken, ┼čurada bile siyasi bir yorum yazarken korkumuzdan defalarca silip tekrar yaz─▒yorken, bu s├╝recin adil olaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝nmek fazla iyimserlik olur. Bunu daha d├╝n babas─▒n─▒ facebook'tan muhalif s├Âylemler payla┼čmamas─▒ i├žin uyaran biri olarak s├Âyl├╝yorum. ├ç├╝nk├╝ korkuyorum.
┼×├Âyle diyeyim bu ├╝lkenin kaderini ├žizen insana (M. Kemal Atat├╝rk) herg├╝n a─č─▒z dolusu k├╝f├╝rler edilirken hi├ž bir ┼čey olmuyor ama cumhurba┼čkan─▒na ├žay vermem diyen ├žayc─▒ tutuklan─▒yor. Buradan pay bi├žin.