GeekMuhit Gazetesi ­čô░

(Emirhan) #268

yahu kesinlikle kat─▒l─▒yorum ki ben ┼ču an imamhatipte okuyan bi geek karde┼činizim ortam burda da pek farkl─▒ de─čil dostlar─▒m insanlar baz─▒lar─▒ ┼čeyleri ├žok yanl─▒┼č anlay─▒p baz─▒ ┼čeyleri de anlamamakta a┼č─▒r─▒ diretiyo. ya edebiyatta okudu─čumuz mitoloji kitaplar─▒n─▒ bize ensest okutuyorlar diye idareye ┼čikayet eden insanlar var ┼ču an benim okulumda . ki ben bunu kimseyi a┼ča─č─▒lamak ad─▒na yazm─▒yorum benimde i├žinde bulundu─čum ortam─▒n yava┼č yava┼č sa├žmalamaya ba┼člad─▒─č─▒ndand─▒r ┼čikayetim

(Muhitin En Bo┼č Bele┼č ─░nsan─▒) #269

Recep Tayyip Erdo─čan: "Elinde silah─▒, bombas─▒ olan ter├Âristin; elinde dolar─▒, eurosu, faizi olan ter├Âristle aras─▒nda hi├žbir fark yoktur."
https://eksisozluk.com/silahli-ile-dolarli-terorist-arasinda-fark-yoktur--5276683?a=popular
http://www.haberturk.com/gundem/haber/1347461-cumhurbaskani-erdogandan-aciklamalar
Art─▒k haberlere yorum yapmay─▒ b─▒rakaca─č─▒m san─▒r─▒m ┼ču an g├Âzlerimi ovu┼čturmaktay─▒m. Ger├žek mi la bu?

(Chieh-she-shuai) #271

Resmen anca South Park'ta g├Ârebilece─čimiz ┼čeyler d├Ân├╝yo ├╝lkede. Yak─▒nda ter├Âr├╝ bitirmek i├žin Mr. Garrison'un g├Â├žmenler i├žin yapt─▒─č─▒ stratejiyi ├Âne s├╝recekler.

(Bo┼č ─░nsan) #272

Demekki nap─▒yoruz Dolar,Euro bozdurup silah,bomba al─▒yoruz.

(Emirhan) #273

abi diyecek bi ┼čey bulam─▒yoki insan ki dese bile s├Âylemeden ├Ânce 5 belki 10 defa d├╝┼č├╝n├╝yor s├Âylemim s─▒k─▒nt─▒ olur mu diye

(Muhitin En Bo┼č Bele┼č ─░nsan─▒) #274

16 Ocak 2017 itibari ile Diyarbak─▒r'─▒n Sur il├žesinde ter├Âr sald─▒r─▒s─▒ ya┼čand─▒.
CNN T├╝rk'├╝n bildirdi─čine g├Âre:
Diyarbak─▒r'─▒n Sur il├žesinde Dicle ├ťniversitesinin kamp├╝s alan─▒nda hafriyat ve molozlar─▒n d├Âk├╝ld├╝─č├╝ b├Âlgede patlama meydana geldi. B├Âlgeye tedbir ama├žl─▒ ambulanslar─▒n istendi─či bildirildi.
Daha fazla bilgi gelirse editleyece─čim.

(Muhitin En Bo┼č Bele┼č ─░nsan─▒) #275

Recep Tayyip Erdo─čan: "Ey Bat─▒, sizin bu d├╝nyada ├Âzg├╝rl├╝k diye bir derdiniz yok, s─▒k─▒nt─▒n─▒z yok. ├ľzg├╝rl├╝k bu de─čil ya. ├ľzg├╝rl├╝k, bu insanlara insanca ya┼čama erdemini huzurlar─▒na getirmek. ├ľzg├╝rl├╝k Marmaray'dan ge├žer, Avrasya T├╝neli'nden ge├žer, ├ľzg├╝rl├╝k Osmangazi K├Âpr├╝s├╝'nden ge├žer, ├ľzg├╝rl├╝k in┼čallah d├╝nyan─▒n en b├╝y├╝k havaliman─▒ndan ge├žer"

Kaynak 1
Kaynak 2

(Chieh-she-shuai) #276

Ya durumun kendisi, ├╝zerine espiri yap─▒lamayacak kadar komik.

(Salihalpo An─▒s─▒na) #277

Ben hala " b├╝y├╝ " kelimesi nas─▒l sans├╝rlenir onu d├╝┼č├╝n├╝yorum, ge├ženlerde de ├Âp├╝┼čme sahnesini kesmi┼čler. Loki'nin " Ben Tanr─▒y─▒m " demesi de sans├╝rlenmi┼č, hmm bence i├žinde "s├╝r" ge├žti─či i├žin sans├╝r de sans├╝rlenmeli sonu├žta sans├╝r yani...

(salih ├žolak) #278

La havle. Ateist olmak i├žin t├╝m ┼čartlar mevcut memlekette.

(Salihalpo An─▒s─▒na) #279

Dini, ki┼či tekeline ba─člarsak ├Âyle evet ama din insan ├╝st├╝d├╝r ve nas─▒l d├╝┼č├╝n├╝rsek d├╝┼č├╝nelim asla ki┼či baz─▒nda d├╝┼č├╝nmeyelim.

(salih ├žolak) #280

─░nanc─▒m─▒ kaybedersem Marmaray'a binerim ge├žer.

(Salihalpo An─▒s─▒na) #281

Hala ki┼či tekelindesinÔÇő:smile: Neyse herkesin g├Âr├╝┼č├╝ tabi bir ┼čey diyemem...

(salih ├žolak) #282

Ki┼či tekeli de─čil. Ben bu toplumda ya┼č─▒yorum etkilenmemem m├╝mk├╝n de─čil, aksini ba┼čaran─▒ takdir ederim. ─░nsanlar─▒n cehaletini ve dini duygular─▒n─▒ s├Âm├╝rerek siyaset yapan bir olu┼čum var bu ├╝lkede. ─░nanc─▒m─▒ yitirmedim ama dini hassasiyetlerim ge├žen 15 y─▒lda erozyona u─črad─▒ diyebilirim ├ž├╝nk├╝ ├Ânemsiyorum ve fark─▒nday─▒m. Ke┼čke duvar gibi olabilseydim. Dedi─čim gibi ba┼čaran─▒ da ├žok takdir ederim.

(imnotevensorry) #283

Bir m├╝sl├╝man olarak kat─▒l─▒yorum maalesef. Siyaset y├╝z├╝nden erozyona u─čramad─▒m hen├╝z ama sonuna kadar anla┼č─▒l─▒r buluyorum. ├çok normal.

(Emirhan) #284

hakl─▒s─▒n mahalle bask─▒s─▒ gibi bi durum olu┼čuyo insan ├╝st├╝nde bunlar buyasa ben neyim oluyo. toplum insan─▒ her y├Ânde etkiler abi

(Emirhan) #285

yusuf islam ┼čey demi┼čti ┼ču an m├╝sl├╝manlar─▒ g├Ârsem(arabistan,t├╝rkiyedeki gibi) m├╝sl├╝man olmazd─▒n ben kurana bakt─▒m gibi bir ┼čey demi┼čti

(Salihalpo An─▒s─▒na) #286

Aynen ├Âyle ve bu dedi─čini s├Âyleyen ├žok insan dinledim...

(Emirhan) #287

Cumhurba┼čkan─▒m─▒z cumhurba┼čkanl─▒─č─▒ sistrmini referandum s├╝resi boyunca halka tan─▒tcakm─▒┼č . Eminin objektif olur ve halk d├╝zg├╝n bilgi al─▒r kesinlikle eminim hatta s├╝per eminim

(Muhitin En Bo┼č Bele┼č ─░nsan─▒) #288

K├╝lt├╝r Bakanl─▒─č─▒ yeni bir faciayla kar┼č─▒m─▒zda: Bir Annenin Feryad─▒.
Samanyolu Kamu spotlar─▒ndan hallice bu filmin fragman─▒n─▒ ┼čuradan izleyebilirsiniz. Ancak izlerken bu filme verilen K├╝lt├╝r Bakanl─▒─č─▒ deste─činin 500.000 TL oldu─čunu l├╝tfen akl─▒n─▒zda tutun. Ayr─▒ca Milli E─čitim Bakanl─▒─č─▒ taraf─▒ndan ├Â─črencilere ├Ânerilmekte.
Kaynaklar:
Kaynak 1
Kaynak 2