GeekMuhit Gazetesi ­čô░

(Paladin) #289

Bu s─▒rada Amerika'da Women's March ger├žekle┼čiyor.

(Emirhan) #290

bence samanyolu kapat─▒ld─▒ktan sonra i┼čsiz kalan y├Ânetmenlerden birine abi i┼čsiz kalmay─▒n gelin ┼čurda sa├žma sapan bi film yap─▒n hem sizin hem bizim i┼čimiz y├╝r├╝s├╝n demi┼čler

(salih ├žolak) #291

Bu s├╝re├žte in┼čallah insanlar─▒m─▒z ├Âlmez. Kimse ├Âlmesin ben art─▒k raz─▒y─▒m ne olursa olsun. ┼×unun hala anla┼č─▒lamam─▒┼č olmas─▒ ise ger├žekten t├╝ylerimi diken diken ediyor. Devletin ba┼č─▒ndaki ki┼činin olmaz ya yarg─▒lanmas─▒ gerekirse kendisini yarg─▒layacak t├╝m mahkemeyi daha ├Ânce kendisinin se├žmi┼č olmas─▒. Bir ├╝lke e─čer yok edilecekse g├Ârd├╝─č├╝m├╝z ├╝zere ilk adalet yere ├žarp─▒l─▒yor. Benim size tavsiyem nas─▒l olsa ├╝lkede adalet var diyerek bir i┼če giri┼čmemeniz. Yak─▒n zamanda bir arkada┼č─▒m sat─▒n ald─▒─č─▒ ikinci el araban─▒n ┼čase numaras─▒n─▒n de─či┼čtirilmi┼č olmas─▒ nedeniyle (├Ânceki sahibi de─či┼čtirmi┼č, ┼čase numaras─▒n─▒n ne oldu─čunu bile bilmez. Kendisi devlet memuru ) az kals─▒n hapise giriyordu. Daha korkuncu ne biliyor musunuz? Hapise girmekten hakimin yazd─▒─č─▒ bir hukuk kitab─▒ndan 50 (tam hat─▒rlam─▒yorum 100 de olabilir) tane alarak kurtuldu. On bin tl gibi bir para ├Âdedi. Trafikte falan sinirlendi─čim zaman bu olay akl─▒ma geliyor, geri ├žekiyorum kendimi. Siz de g├╝venmeyin ├╝lkenin adaletine benden tavsiye. Niye anlat─▒yorsam yak─▒n zamanda g├╝nahs─▒z yere ├╝lkenin onurlu askerleri kand─▒r─▒ld─▒k diyerek cezaevlerinde ├ž├╝r├╝t├╝lmedi mi?

(Muhitin En Bo┼č Bele┼č ─░nsan─▒) #292

S├Âylentilere g├Âre Ankara'daki "Havagaz─▒ Fabrikas─▒" olarak ge├žen bir binan─▒n y─▒k─▒lmas─▒ onayland─▒, i┼čin ├Ânemli noktas─▒ ise binan─▒n i├žinde iddialara g├Âre 350 ton asbest var ve binan─▒n y─▒k─▒lmas─▒yla bu toz ├Ânlem al─▒nmad─▒─č─▒ i├žin etrafa yay─▒lacak.
Asbest nedir diyenler i├žin:

Kaynaklar:
Kaynak 1
Kaynak 2

(Tar─▒k ─░zib├╝y├╝k) #293

Arkada┼člar kimse bahsetmemi┼č ama 31 Temmuz 2016'da bu ├╝lkenin askeri okullar─▒ kapat─▒ld─▒. Ben ve benim gibi 5.000 askeri ├Â─črenci tasfiye edilip ba┼čka okullara yerle┼čtirildi. Hava Harp Okulu ├Â─črencilerinin b├╝y├╝k k─▒sm─▒ i├žeri al─▒nd─▒. ┼×u an Silivri'de tutuklu bulunan 422 gen├ž arkada┼č─▒m─▒z var. Onlara ba┼čka ├╝niversiteye ge├ži┼č hakk─▒ tan─▒nmad─▒. Bu g├╝zel muhitin g├╝zel insanlar─▒na duyurulur.

┼×├Âylede minik bir destek vermek isteyen arkada┼člar─▒m─▒z olursa da buraya bir imza atabillirler.

(Xibalba) #294

K─▒raathaneye de yazd─▒m ama belki g├Ârmeyen olur 7 Nisanda Bo─čazi├ži ├╝niversitesine Ian McKellen geliyormu┼č. Oraya nas─▒l gidildi─či hakk─▒nda bilgisi olan var m─▒?

(Cenk Atasoy) #295

http://www.mafm.boun.edu.tr/?p=1817
├ťcretsiz ama rezervasyon yapt─▒rman─▒z─▒ tavsiye ederiz demi┼čler. Albert Long Hall ├žok b├╝y├╝k bir salon say─▒lmaz 400 ki┼čilik faland─▒r. Ian McKellen i├žin dolar hemen kesin. Film festivali kapsam─▒nda oldu─ču i├žin bu s├Âyle┼čiyi izlemek pek m├╝mk├╝n m├╝ bilemedim. Belli de olmaz tabi.
├ç─▒k─▒┼čta bekleyip g├Ârmek de s├╝per olurdu tabi.

Bo─čazi├ži ├ťni. Rumelihisar├╝st├╝'nde, ki sen daha ├žok bunu sormu┼čsun san─▒r─▒m son anda fark ettim.
Taksim'den ┼×i┼čli'den falan otob├╝s var, Metro (Levent-Bo─čazi├ži ├ťni) var. Ula┼č─▒m kolay ama oturdu─čun yere g├Âre de─či┼čir tabi :slight_smile:

(Xibalba) #296

├çok te┼čekk├╝rler gidemesem de bi ┼čekilde g├Ârmek istiyorum

(imnotevensorry) #297

Facebook'da 'D├╝┼č├╝nbil Dergisi' sayfas─▒n─▒n son g├Ânderileri TRT'nin eski ar┼čiviyle dolu. Emin de─čilim ama TRT yak─▒n zamanda ar┼čivini a├žm─▒┼č herhalde. ├çok g├╝zel ┼čeyler var, mutlaka bak─▒n derim.

(Do─čan) #298

31 Mart'ta ar┼čivi dijital olarak a├žt─▒lar, birbirinden g├╝zel i├žerikler var.

(Muhitin En Bo┼č Bele┼č ─░nsan─▒) #299

Bug├╝n St. Petersburg'da bir metroda patlama oldu, en az on ki┼činin hayat─▒n─▒ kaybetti─či s├Âyleniyor.
Kaynak 1(┼čimdilik)

(Deus Meus) #300

Bu zihniyet k─▒sa zamanda yok olur umar─▒m. Son zamanlarda okudu─čum en cahilce olay. Ge├žmi┼činde bir├žok k├Âkl├╝ medeniyeti b├╝nyesinde bar─▒nd─▒ran Anadolu'yu bu zihniyet sayesinde hak etmiyoruz maalesef.

(Muhitin En Bo┼č Bele┼č ─░nsan─▒) #301

┼×imdilik sadece bir s├Âylenti olsa da uydu g├Âr├╝nt├╝leri sayesinde Kuzey Kore'nin yak─▒nda bir f├╝zeyi deneyece─či ve bu ├Â─črenildi─či i├žin Amerika ile Kuzey Kore aras─▒nda bir gerilim ├ž─▒kaca─č─▒ s├Âyleniyor.
Ayr─▒ca ─░BB Haller M├╝d├╝rl├╝─č├╝ ├žal─▒┼čan─▒ ├ľmer Akbayrak'─▒n ┼čok s├Âz├╝n├╝(sahte de olabilir ama) ve g├╝n├╝n fetvas─▒n─▒ da atmadan ge├žmeyelim.
S├Âz:

Fetva olay─▒n─▒ da yazay─▒m hemen:
Yeni ┼×afak (s├Âzde)yazar─▒ ve Ziraat Bankas─▒'n─▒n ├že┼čitli alt kurumlar─▒nda Y├Ânetim Kurulu ├╝yesi Hayrettin Karaman bug├╝nk├╝ k├Â┼če yaz─▒s─▒nda ÔÇťEvet dersek Erdo─čan'─▒n ├Ânc├╝l├╝─č├╝nde 2002'den sonraki s├╝re├ž devam edecek, Hay─▒r denirse ad─▒m ad─▒m k├Ât├╝ olan eskiye d├Ân├╝lecek. Bizi hedefe yakla┼čt─▒racak olan bir ad─▒m─▒ daha ÔÇśEvetÔÇÖ diyerek atmak, ÔÇśfarz olan─▒ tamamlayan ve ona yakla┼čt─▒ran her fiil farzd─▒rÔÇÖ kural─▒n─▒n ├žer├ževesine dahildir.ÔÇŁ ifadelerini kulland─▒.
Sonraki post ile g├╝n├╝n man┼četleri gelecek.

(Muhitin En Bo┼č Bele┼č ─░nsan─▒) #302

Ne yaz─▒k ki man┼četler gelemedi ama bir skandal─▒ b─▒rakay─▒m, skandal─▒n konusu da bo┼č oylara "Evet" oyu bas─▒lmas─▒: https://www.youtube.com/watch?v=ldY8YETebHc .
├ťzerine bir YSK a├ž─▒klamas─▒ geldi, konusu "Evet" m├╝h├╝rleri bas─▒lm─▒┼č olan oy pusulalar─▒n─▒n "Evet" kabul edilmesi vs.
http://www.hurriyet.com.tr/ysk-baskanindan-son-dakika-aciklamasi-40428856

(Deus Meus) #303

┼×u vatan hainleri unutulmamal─▒. Destek verenler de az de─čil. Bir g├╝n tek tek yarg─▒lanacaklar.

(Paladin) #304

Cehalet Strikes Again

(#26#) #305

├ťlke ne hale geldi be

(*kahkaha atan ├žay barda─č─▒*) #306

H─▒mm pembe vagona binmemi┼č,demek ki o da istiyordu.
Kad─▒nlar ve erkekler birlikte seyahat etmesin,hatta kad─▒nlar d─▒┼čar─▒ da ├ž─▒kmas─▒n.
Ya da ┼čey yapal─▒m erkeklerin soka─ča ├ž─▒kabilece─či ve kad─▒nlar─▒n soka─ča ├ž─▒kabilece─či saatleri belirleyelim o saatler d─▒┼č─▒nda sokaklarda dola┼č─▒lmas─▒n.
Okullar ayr─▒ls─▒n,restoranlardaki oturma yerleri ayr─▒ls─▒n.
Hay─▒r anlamad─▒─č─▒m bunun do─čru bir ┼čey oldu─čunu,tacizin ├Ân├╝ne ge├žebilece─čini falan savunan insanlar ne d├╝┼č├╝n├╝yor?En basitinden hemen dibindeki ─░ran'a d├Ân bak.Kad─▒nlar─▒n vir├╝sl├╝ym├╝┼č gibi toplumdan ayr─▒┼čt─▒r─▒ld─▒─č─▒ bir yer.Ayn─▒ zamanda taciz ve tecav├╝z oranlar─▒n─▒n da en y├╝ksek oldu─ču yer.
─░nsanlar─▒ ayr─▒┼čt─▒rmak yerine e─čitim ver.
Kad─▒nlara soka─ča ├ž─▒kma demek yerine onlar─▒ taciz eden varl─▒klar─▒ cezaland─▒r.
Hay─▒r anlamad─▒─č─▒m nokta,bu duruma sadece kad─▒nlar─▒n tepki g├Âstermesi.
├ç├╝nk├╝ bu durum ayn─▒ zamanda b├╝t├╝n erkekleri de potansiyel tacizci potas─▒na koyuyor.Bu insanlar neden kar┼č─▒ ├ž─▒km─▒yor?
Hep beraber ya┼čamak bu kadar m─▒ zor?
Sadece ya┼čamak istiyoruz.Evimize-okulumuza-i┼čimize b├Âyle a┼ča─č─▒l─▒k bir muamele g├Ârmeden,normal insanlar gibi gitmek istiyoruz.
B├Âylesi ad─▒mlar ├žok sakat,b├Âyle ba┼člar,yava┼č yava┼č hayat─▒n di─čer ad─▒mlar─▒na da siner bu ayr─▒┼čma.Sonra i┼čin olur,normal vagona binersin.Tecav├╝ze/tacize u─črars─▒n.Neden b├Âyle giyinmi┼č?Neden kar─▒┼č─▒k vagona binmi┼č?derler.Onun da r─▒zas─▒ varm─▒┼č derler.├ťlkede daha iki ├╝├ž g├╝nl├╝k bebeklere tecav├╝z eden varl─▒klar, zoofililer var.Cans─▒z mankene sald─▒ran var.Ama konu toplu ta┼č─▒mada ayn─▒ yerde bulunmam─▒z,evet cidden m├╝thi┼č ├ž├Âz├╝m.

Bu konuda ├žok doluyum,bu duruma tepki g├Âsterilmesine tepki g├Âsterilmesine de a┼č─▒r─▒ derecede sinirleniyorum.Buraya patlam─▒┼č gibi oldum biraz k.b.

(anon37224272) #307

Kan─▒m dondu anketi g├Âr├╝nce. Bunun bir t─▒k ├╝st├╝ "Kad─▒n karma minib├╝se binmi┼č demek ki ka┼č─▒n─▒yor". Sizi i─čren├ž t├╝m├Ârler sik beyinli ucubeler sizi. Bu ankete evet diyen herkesin de beynine t├╝k├╝reyim basiretsiz cahiller yallah arabistana siz de rahatlay─▒n biz de.

(Muhitin En Bo┼č Bele┼č ─░nsan─▒) #308

Coutinho i├žin Arda Turan ve 150 milyon dolar ├Ânerildi─či y├Ân├╝nde geyik var, ger├žekse hayat─▒mda g├Ârd├╝─č├╝m en efsane transfer olabilir.
Bir ka├ž g├╝nd├╝r Meral Ak┼čenerÔÇÖin(b├╝y├╝k ihtimalle Merkez Demokrat Parti ad─▒nda olacak) bir parti kuraca─č─▒ y├Ân├╝nde tart─▒┼čmalar var. D├╝┼č├╝ncesi olan─▒ MuhitÔÇÖin politika ba┼čl─▒─č─▒na alal─▒m :3 .