GeekMuhit Gazetesi ­čô░

(Can) #125

Neredeyse her AVM'de var yahu...Bence yine 81 say─▒s─▒nda de─či┼čiklik olmaz.

(He served well) #126

Bu g├Ânderi topluluk taraf─▒ndan bildirildi ve ge├žici olarak gizlendi.

(.) #127

http://www.express.co.uk/news/world/689673/Panic-terror-French-city-Nice-lorry-ploughs-Bastille-Day-crowd
Fransa'da sald─▒r─▒ olmu┼č, 60 ├Âl├╝ varm─▒┼č.

(.) #128

Bu da Anadolu Ajans muhabiriymi┼č...

(aytacesmebasi) #129

ÔÇťolaylar raydan ├ž─▒kt─▒ denirÔÇŁ ya ray may kalmad─▒ art─▒k bu ne arkada┼č g├Âz g├Âre g├Âre hala ─▒┼čidin var olmas─▒na izin veriyorlar

(aytacesmebasi) #130

kamyonun sald─▒r─▒ an─▒ndaki g├Âr├╝nt├╝s├╝

di─čer birka├ž g├Âr├╝nt├╝

http://medyascope.tv/etiket/nice/

(Dogmatik Efekt ) #131

Ac─▒n─▒n co─črafyas─▒ milleti yoktur.

(Bersan ┼×ahin) #132

├ťlkece Winter Soldier filmini ya┼čad─▒k

(RESİM MİZAH AMAÇLIDIR)

(Eleadora) #133

Arkada┼člar ┼č├Âyle bir mesaj geldi, herhangi bir ┼čekilde do─čru olabilir mi? Pek inand─▒r─▒c─▒ gelmedi ama...

Ba┼č─▒ 0508 sonu 59 la bitenbi numara arasa acmay─▒n isid numaras─▒ a├žt─▒─č─▒n─▒z gibi bomba patl─▒yor suana kadar 214 patlam─▒┼č ve sucu sana yukluyorlar yollaya bildi─činiz kadar kisiye yollayin

(Muhitin En Bo┼č Bele┼č ─░nsan─▒) #134

Yalan galiba. Yoksa a├ž─▒klan─▒rd─▒ haberlerde.

(Taylor Swift Fanboi) #135

Sa├žma bence. Gelen aramay─▒ a├žmakla bomba m─▒ patlar. Bildi─čim kadar─▒yla bomba d├╝zeneklerinde, d├╝zene─če ba─čl─▒ cihaz arand─▒─č─▒nda batarya harekete ge├žiyor ve bomba patl─▒yor. Yani gelen aramay─▒ a├žmak yerine arama yapmak gerekiyor.

(Mert) #136

Nereden geliyor bu sa├žma mesajlar? Neden b├Âyle insanlar─▒ kand─▒rmaya ├žal─▒┼č─▒yorlar anlam─▒yorum.

(Eleadora) #137

De─čil mi ben de ├Âyle biliyorum ├ž├╝nk├╝.

@Mert daha ne mesajlar geliyor ┼ču an b├Âl├╝m├╝n whatsapp grubundan. Kafami duvarlara vurmak istiyorum. Kabus gibi

(Mert) #138

Hala ├Âyle bir ┼čeye inan─▒yorsan, nas─▒l oldu─čunu da anlatay─▒m. Bombalar farkl─▒ ┼čekilde patlat─▒labilir. Bunlardan birisi de tetikleme y├Ântemi. Nas─▒l ki sen kumanda da bir tu┼ča bast─▒─č─▒nda kanal de─či┼čiyor, ayn─▒ ┼čekilde bombalar da tetiklenebilir. Tabii farkl─▒ iletim y├Ântemleriyle. Kimi zaman direk kabloyla, hani eski film ve ├žizgi filmlerde dinamitleri patlatt─▒klar─▒ gibi d├╝┼č├╝n. Kimi zaman da, radyo dalgalar─▒, elektrik ile. Telefonla yap─▒lana bir ├Ârnek ise, telefon ├žald─▒─č─▒nda titreyen bir telefonda, titre┼čimi sa─člayan motora verilen elektri─či d├╝zene─čini tetikleyecek ┼čekilde ayarlarsan, arama geldi─činde telefon titrer ve d├╝zene─če elektrik vererek bombay─▒ patlat─▒r. Yani seni arayarak herhangi bir ┼čekilde patlatamazlar, telefonun d├╝zene─če ba─čl─▒ olmas─▒ gerekiyor.

(Eleadora) #139

Yok kabus gibi derken o kadar sacma seyler soyleniyor ki aglamak istiyorum anlaminda. Yine de bilgilendirme icin tesekkur ederim, yanildiklarini s├Âyledim zaten ama orneklerini kullanip guclendirebilirim argumanimi, uzatirlarsa :slight_smile:

(.) #140

┼×u ├╝lkede telefonla aran─▒p alt─▒nlar─▒n─▒ kapt─▒ran o kadar insan var, normal bunlara inanmalar─▒ da.

(imnotevensorry) #141

http://aljazeera.com.tr/haber/cuntaya-ilk-kursun-generalin-alnina

Ya┼čad─▒─č─▒m─▒z olaylar BENCE basit bir tiyatro veya direk topyek├╗n bir darbe giri┼čimi de─čildi.

Bir darbe giri┼čimi var fakat bunu as─▒l tezgahlayanlar ba┼čar─▒l─▒ olmayaca─č─▒n─▒ biliyordu. Belki de ama├ž ba┼čar─▒l─▒ olmas─▒ de─čildi.

Askeriyenin i├žinde ger├žekten ba┼čar─▒l─▒ olmas─▒n─▒ isteyen ve bunun i├žin ├žaba sarf edenler de vard─▒.

Tezgahlayanlar askeriyenin veya T├╝rkiye'nin i├žinden de─čildi.

Bu bence Akp'nin bir oyunu de─čildi.

Akp'nin bu olaydan daha g├╝├žl├╝ ├ž─▒kmas─▒ baz─▒lar─▒n─▒n akl─▒na akp oyunu oldu─čunu getirdi. Fakat herhangi olumlu veya olumsuz bir olay─▒n akp taraf─▒ndan kendi lehine ├ževirmesi zor de─čil, hi├ž bir zaman da zor olmad─▒.

Halk─▒n soka─ča ├ž─▒kmas─▒ tehlikeliydi fakat gerekliydi de. ├ç├╝nk├╝ olas─▒ bir asker-polis ├žat─▒┼čmas─▒n─▒ ├Ânledi. Askeriyenin i├žinde ne yapaca─č─▒n─▒ bilmeyen erlere taraf g├Âsterdi. Olas─▒ bir i├ž sava┼č senaryosunu engelledi. ├çekti─čim bir videoda da bir polis anlat─▒yor. Birazdan atar─▒m.

Son olarak ┼ču yaz─▒y─▒ da bir okuyun.
http://michaelsikkofield.blogspot.com.tr/2016/07/15-temmuz-2016-darbecigi.html?spref=tw&m=1

(Mert) #142

:smiley:

(imnotevensorry) #143

:slight_smile:

(imnotevensorry) #144