GeekMuhit Kitap Kulübü 📚

(Yiğitcan Erdoğan) #1

Aynen öyle!

Burada kitap önerelim birbirimize. Elbet bilahare başlığını da açarız, ama bence burada özel bir şey yapalım. Bir kitap belirleyelim, bir de tarih belireyelim. İsteyen o kitabı o tarihe kadar okusun. Sonra da gıybetini döndürelim.

İlk kitap ne olsun?

J. R. R. Tolkien - Hobbit Okuyoruz! #5
H.G. Wells - Zaman Makinesi Okuyoruz! #1 (Bitiş Tarihi:19 Ocak)
Muhit Kütüphanesi 📖
Ray Bradbury - Fahrenheit 451 Okuyoruz! #2 (Bitiş Tarihi: 31 Ocak)
Frank Herbert - Dune Mesihi Okuyoruz! #11 (Hızımızı Alamadan, Tüm Seriye Devam!) | (Tartışma Başlangıç Tarihi: 27 Nisan))
H.G. Wells - Zaman Makinesi Okuyoruz! #1 (Bitiş Tarihi:19 Ocak)
Geekmuhit! Yönetimine Söylemek İstediğiniz Bir Şey Var mı?
(Alper Gökhan) #2

Rüzgarın Adı olabilir mesela. Patrick Rothfuss harika yazmış. Kanımca Cihan Karamancı da bir o kadar harika çevirmiş. Hatta o kadar kanımca ki kullanıcı adım bile oradan. smiley

(nilay) #3

Henüz okuyamadığım,öylece duran Tom Robbins kitaplarım var ve hep yürek burkuyorlar.Ordan mı başlasam?

(Maha Kali) #4

İlk dalga bilim-kurgu kitaplarına son iki üç aydır baya sarmış durumdayım, bitirmeden de rahat edemeyeceğim sanırım. H.G Wells, Lem, Arthur C. Clarke, Asimov'lar zaten oldukça bilinenler olduğu için listemdeki pek bilinmeyen iki kitabı önereyim buraya.

Mary Shelley - The Last Man (Aynı zamanda Frankenstein'ın da yazarı olan Shelley'nin post-apokaliptik bilim-kurgu romanı)

Boris&Arkadiy Strugatsky - Uzayda Piknik (Hz. Tarkovsky'nin 'Stalker' olarak beyaz perdeye uyarladığı enfes kitap)

(Bedran Öndeş) #5

Stanislaw Lem - Solaris, bunu da beyaz perdeye Hz. Tarkovsky uyarladı. Ayrıca yazarın felsefeyi kullanma yöntemi ile başyapıttır.

(Murat Yıkılmaz) #6

Bence ortak bir alandan, klasiklerden bir şey olsun, sanırım çoğu kişi klasikleri sever. Okuyanların tekrar okumak isteyeceği, okumayanların da "mutlaka okumalıyım" diyebileceği bir şeyler bulalım. Böyle Buyurdu Zerdüşt ya da Denemeler nasıl olur?

Francis Bacon - Yeni Atlantis Okuyoruz! (Yan Okuma #1) (Bitiş Tarihi: 12 Şubat 2016)
(Batuhan Erarslan) #7

Zaten söylenmiş Rüzgarın Adı diye ama, fantastik edebiyat sevip Kralkatili Güncesi'ni okumayan kalmasın bence. Aklınıza gelecek çoğu seriyi okumuşluğum vardır, böylesini görmedim. Sevmeyen de okusun, ona da fantastik edebiyatı sevdirir. Öyle böyle değil yani. Üzerinde karar kılarsak kimsenin hayal kırıklığına uğrayacağını sanmıyorum.

(PocaWhoCares) #8

Oh oh fularlar takılmış buralarda ama şöyle bir kavram kargaşası var.Varoluşçular, fantastik ve bilim kurgucular,bestsellercılar aynı potada eriyip nasıl gıybet yapacaklar merak konusu.REZERVE.

(Mert ) #9

Salinger - Gönülçelen olabilir duymuşsunuzdur zaten.Murat Menteş - Dublörün Dilemması var.Dizüstü edebiyat serisinden angutyus'un Bir apaçi masalı var.Bunlar okunası kitaplar

(Turgut Uç) #10

Hazır yeniden çevrilmeye başlamışken Discworld'e başlamasak mı hep beraber misal?

(Yiğitcan Erdoğan) #11

ahan da! süper öneri geldi beyler! o zaman bir cengaver çıkıp bize müsait bir discworld kitabı önersin, hep beraber okuyalım!

(Erkin Hazırol) #12

Kosinsky - Boyalı Kuş

Trevanian - Şibumi muhtemelen çoğu kişi okumuştur ama okumayan varsa okusun efsanedir

(Ali Ozdemir) #13

Jack Kerouac(kendisi bile emin olamıyordur bence doğru yazdığına)'ın Yolda kitabı her okurun kütüphanesinde bulunması gereken kitaplardandır, tavsiye edilir.

(Alper Gökhan) #14

Discworld'ün ilk kitabını aldım elimde şu an. Geekyapar'da görüp de aldıydım. Şu finaller haftaya başlayıp bitsin de külliyatta yardırayım diyorum.

(The Hızır) #15

okumayanlar varsa Marslı - Andy Weir tavsiyemdir. Harika bir bilimkurgu kitabı, reader's choice 2014 en iyi bilimkurgu ödüllü kitap...

(Alper Gökhan) #16

Marslı da listemde sahi baya övüldüğünü duydum, Discworld ile birlikte en kısa zamanda okumak hedefim. Şurda bi muhabbetini çeviririz.

(Alex Ayberk) #17

Ben yine Eddings'in Elenium ve Tamuli üçlemelerine sardım. Tavsiyemdir, güzeldir.

(Ozan Cem ) #18

Discworld ilk kitap bende de arkasındayım o önerinin smiley

(Sercan) #19

Discworld'ün ilk kitabını ben de edindim, hadi başlayalım okumaya!

(Doğuş) #20

umberto eco - güzelliğin tarihi.

çok değişik bir adamsın umberto'cuğum...