GeekMuhit Kitap Kulübü 📚

(Elif Mine Kılıçaslan) #548

Yalniz mukemmel kitaplar var listende cok begendim

(homofobik hesap lay lay lom) #549

Arkadaşlar Dune serisine başlamak isteyen biri için bir yol haritası çizilebilir mi? İthaki'ye mi gideyim ne yapayım bilemedim. Ağzım sulanıyor bir aydır start veremiyorum.

(Col Serra) #550

Alıyorsun Dune'u, okuyorsun. Bitince Dune Mesihi, sonra Dune Çocukları, çıkınca da Dune Kafirleri ile devam ediyorsun.

(The Hızır) #551

CEm Çayır - UCBA . Aksiyon ve gerilim tarzı hikayeler, genelde başarılı romanlarla ortaya konmuyor romanımızda, ancak bu kitapta açık şekilde çok detaylı bi araştırma, sağlam bi altyapı ve kurgu var. O açıdan çok başarılı buldum

(Berk Sezer) #552

Bugün Witcher'ın ilk kitabının Türkçe olarak çıkış günü önceden İngilizcesini okuyan varsa yorumlarınız ne yönde ?

(Kerem) #553

Eğer üç The Witcher oyununu da severek ve hikayeyi takip ederek oynadıysan kitaptan da zevk alırsın. Fakat The Witcher evrenine hakim olmayan birinin kolaylıkla kendini içinde hissedebileceği bir fantastik evren sunmuyor.

(Berk Sezer) #554

Witcher evreni oyun dünyasın'da en sevdiğim evrenlerden birisi en yakın zamanda alıp okumayı planlıyorum.

(homofobik hesap lay lay lom) #555

Tesekkur ederim hocam, harikasın

(Şevval Erdoğan) #556

Hakan Günday - AZ

''Az dediğin, küçücük bir kelime. Sadece A ve Z. Sadece iki harf. Ama aralarında koca bir alfabe var. O alfabeyle yazılmış onbinlerce kelime ve yüzbinlerce cümle var.''

(Tekrar söylüyorum. Hep söyleyeceğim.) Bir yer altı edebiyatı tanrısı varsa o; Hakan Günday'dır.

(imnotevensorry) #557

:disappointed:

(Şevval Erdoğan) #558

Yer altı edebiyatı olacaktı o kısım, üzgünüm

(Cem) #559

(imnotevensorry) #560

Hakan Günday'ı ben de severim ama yeraltı edebiyatında da çok büyük isimler var.
Yukarıda ki Chuck Palahniuk, Bukowski, adı yeraltı edebiyatında geçmese de bu alanda da şaheserler verip Hakan Günday dahil çok fazla edebiyatçıyı etkilemiş Dostoyevski, Türkiye'den Oğuz Atay gibi çok büyük isimler var.

(Şevval Erdoğan) #561

Hakan Günday 'ın tamamen farklı olayları birbirine bağlama tarzı, hayatımızın herhangi bir anında karşımıza çıkabilecek basit olaylar üzerinden hemen her şeyle hiciv edebilmesi beni her zaman diğer yeraltı yazarlarından daha çok etkilemiştir. Hakan Günday'ın çok iyi olduğunu düşünmem Kanat Güner, Küçük İskender, Aytaç Ars gibi üstadların kötü olduğunu düşündüğüm anlamına gelmiyor elbette.
Üstelik Günday 'ın birinden etkilenerek yola çıkmış olması zamanla etkilendiği kişiden iyi işler yapmasına da engel değil diye düşünüyorum.

(imnotevensorry) #562

Dediğim gibi Hakan Günday'ı ben de severim. Hatta tüm kitaplarını da okudum diye hatırlıyorum. Ki seni diğer yazarlardan daha da fazla etkileye de bilir, bu da gayet normal. Sonuçta edebiyat.

Bunda da haklısın, olabilir ama Dostoyevski-Hakan Günday etkileşiminde henüz söz konusu değil :slight_smile:

Benim takıldığım kısım 'yeraltı edebiyatının bir tanrısı varsa o Hakan Günday'dır' kısmıydı. Bazı isimler için söylendiğinde çok abes durmasa da Hakan Günday için bana öyle geldi :slight_smile:

(Şevval Erdoğan) #563

Yeraltı edebiyatının tanrısı mevzu benim Hakan Günday'ı beğenmemin bir parçası olan düşüncem. Tabi ki katılmayabilirsin^^

Bir de Hakan Günday'ın kitaplarında Oğuz Atay'ın tarzından etkilendiği bellidir hatta bunu kendisi de söyler. (Bakınız: 'Daha')
''olabilir ama Dostoyevski-Hakan Günday etkileşiminde henüz söz konusu değil'' kısmına gelince bu iki yazarın etkileşimi sadece tema bakımından olabilir. Zaman zaman yazdıklarında seçtikleri temalar birbirine çok benzese de konuyu işleyiş tarzlarının çok farklı olduğunu düşünüyorum.:relaxed:

(imnotevensorry) #564

Kendisi bir söyleşide Dostoyevski'den çok etkilendiğini söylüyordu o aklımda kaldığı için o örneği verdim :slight_smile:

(Şevval Erdoğan) #565

Aynen, tema bakımından olduğunu söylüyor genelde. Sonuçta ikisi de ruhsal çöküntüyle gelen dış dünyadan uzaklaşma, benliğiyle çatışan karakterler üzerinden bir ivme yakaladı

(Salihalpo Anısına) #566

İçimin yağları eridi...

(Diyar) #567

Merve jack kerouvacın #Neobeat Kitabını Öneriyorum Güzel okumaya çok Değer bir kitap.