GeekMuhit Kitap Kulübü 📚

(Diyar) #568

Ben Bu Siteye Felsefe İçin Kayıt oldum.Yönledirilebilirmiyim ?

(Doğan) #569

Şurada okuduktan sonra bugün itibariyle çarpraz okuma yöntemine başlıyorum. Sonuçları ay sonu size aktaracağım. Ayrıca başka deneyen ve ya bilgisi olan var mı bu yöntem hakkında?

(Salihalpo Anısına) #570

Benim de başlamak istediğim bir metottu, iki ya da 3 kitap şeklinde gideceğim ben de, bakalım nasıl olacak​:wink:

(Salihalpo Anısına) #571

Ayrıca çapraz okuma, bir konuyu farklı kaynaklardan aynı anda okuma olayı, senin kastettiğin stereo okuma sanırım, yani aynı anda birden fazla kitap okuma, benim de yapmak istediğim bu tam olarak...

(Anıl Alnıak) #572

Alburt Camus - Yabancı
Dostoyevski - Yeraltından Notlar

İki kitapta çok uzun hikayeler olmamakla birlikte Alburt Camus hikayesinde sizi meraka sürüklerken Dostoyevski Yeraltından Notlar'da sizi gercekten birden çok defa düşünmeye itiyor. İki kitabıda şiddetle tavsiye ederim. :smiley:

(Recep Mutlu) #573

Sofinin dünyası felsefeye giriş için güzel bir başlangıç olur

(Golden Guardian of Good) #574

Patrick Rothfuss - Kral Katili Güncesine İlişkin Hislerim

Kaç gündür üşeniyorum yazmaya bugün yazacak iştahı buldum. Turgut'un "En İyi Fantastik Eser" başlıklı videosunu izledim ve "Gaza geldi herhalde ya. Ne fantastik eserler var. Çok iyidir ama en iyisi değildir." dedim. Sonra kitapları almak istedim fakat her yerde tükenmişti. (Harbiden, hiçbir yerde yoktu. İthaki'ye yazdım yeni baskı tarihi için.) Kitapları büyük beklenti ve hevesle yeni basımı bekleyerek, nihayetinde 22 Eylül'de almıştım. Kargonun gelmesini bile büyük hevesle bekledim. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı. Kitaplara karşı büyük iştahsızlık dönemine girdim. Önümde kargodan sıcak ve taze gelmiş birbirinden güzel eserler vardı. Fakat birkaç ay neredeyse yeni hiçbir şey okuyamadım. Yaklaşık 1 haftadır seriyi okuyorum. Keşke daha önceden başlasaymışım okumaya. Ne zamandır böylesine evrenin içine girdiğim, adeta yaşadığım ve bir sonraki sayfayı iple çektiğim bir eser okumamıştım. Yazarın oluşturduğu evrene ve o evrenin iç dinamiklerine hala şaşıyorum. Kvothe'un hayatını onunla birlikte yaşıyorum sanki. Müthiş seri gerçekten. Wiki'lere, forumlara girip deli gibi spoiler yememek için kendimi zor tutuyorum. Gerçekten de en iyi fantastik eser ünvanını hakettiğini söylemek, abartmak veya haketmediği bir övgü bahşetmek değil. Okuyun ve okutturun.

(Uvuvwevwevwe Onyetenyevwe Ugwemuhwem Osas) #575

Ben de 2.kitabi aldim. Okuyacagim ama kitap cok kalin ve agir. Her zaman yatarken okuyorum. O kutap elde tutulmuyor. Nasil okuyacagim bilmiyorum. :joy:

(Mehmet Şen) #576

İkinci kitap evet biraz kalın görünüyor olabilir fakat oldukça akıcı. Bir gecede yalayıp yuttum 4 senedir de Rotfuss'un arkasından konuşuyorum. Gidip duygulara-duyulara oynayan boş geçen bir haftayı konu alan kısa bir hikaye yazıyor. Gidip şöyle kallavi bir üçüncü kitap çıkarsa ya.

(Geekiz ama ergeniz) #577

Dan Brown kitapları, özellikle kayıp sembol!!

(Cafer Karabulut) #578

Almadıysan git al 2 gün önce aldım akıcı baya bitecek bugün büyük ihtimalle bende witcher evreni hayranıyım oyundan biraz farklı ama çok iyi düşünme bile.:relaxed:
Bi eksisi bana çok kısa geldi doyamadım diğer kitapları beklicez artık.:confused:

(Mehmet Şen) #579

Bir de kulüp Dark Sun serisini nasıl anlatırsınız? Başlayasım var fakat listemde çok kitap var şu an.

(Mert Can Kılıç) #580

Aslında bu iki kitabı birbirine çok benzetiyorum.Okuyalı uzun zaman olduğu için yanlış hatırlayabilirim ama her iki kitabın karakterlerini biraz kendime benzettiğim için çok sevmiştim eserleri.
Zaten kısa ve ucuza satılan eserler okuyup beğenmezseniz bir şey kaybetmezsiniz ama beğenirseniz baş ucu kitaplarınız olabilir.

(Doğan) #581

CNR Kitap fuarı başladı bugün. Var mı giden, gidecek olan? İndirimlerden haberdar olan vs? Şahsen 2 senedir kitap fuarlarına bir türlü gidemiyorum her seferinde işim çıkıyor. Ama yine bu sefer gitmeyi düşünüyorum(Gidemedi) Eğer gidersem alışveriş yapmayı düşünmüyorum inanılmaz bir indirim görmedikçe ki sanmıyorum. idefix kitap fuarı indirimlerini geçecek değiller ya?
*Kitapyurdu.com 'un 1 martta büyük bi indirim fuarı olayı var, onu bekliyorum açıkçası. Aybaşı diye belki bir kaç ekstra kampanya da çıkabilir diye düşünüyorum. Zaten fuar 5 Mart'ta bitiyor.

(Emirhan) #582

aklımda böyle bi şey acaba olabilir mi diyodum. deniycem sanırım olabiliyomuş

(Merve Bilgiç) #583

Ben gitmeyi düşünüyorum ama indirim konusunda pek ümitlenmeyin bence. CNR ilk açıldığında beri gidiyorum, indirim konusunda hiçbir zaman iyi bir fuar olmadı. Gidince buraya yazarım indirim durumunu.

kitapyurdu.com olayını bilmiyordum açıkcası sevindim. :slight_smile:

(Emir Alagözoğlu) #584

Her filmin kötü ölacağını bile bile bekliyoruz. Umarım bu film sonuncuları olur

(Greymane) #585

Ne zaman gitmeyi planlıyorsun sen? :thinking:

(Greymane) #586

İthaki'den 60 liraya Bilge Adamın Korkusu ve Bebek Evi (toplamda 81 lira ediyor ikisinin indirimsiz fiyatı) aldım bugün.

(Gülçin Akın) #587

babil.com'da güzel indirimler var şu an. kitapyurdunu bekleyemeyecek olanlar bakabilir.